02.12.2017, Redakce

Podzimní hodnocení žákovských týmů

Podzimní hodnocení žákovských týmůPřinášíme vám statistiky jednotlivých žákovských mužstev, která působí v žákovských kategoriích Moravskoslezské ligy. Zároveň nabízíme hodnocení ze strany čtyř trenérů daných mužstev.

 

U15 – Pavel Tvarůžek

Umístění v soutěži - MSŽL: 11. místo – 12:56 – 11 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: Po nevydařeném jaru jsme očekávali zlepšení výkonnosti celého týmu v podzimní části. Snažili jsme se pracovat na zvýšení individuální kvality jednotlivých hráčů, zároveň však musíme brát v potaz, že cílem je udržet nejvyšší soutěž pro další ročník. Letní příprava a úvod sezóny naznačovaly, že by se oba úkoly mohly dařit. Poté však přišla série devíti utkání bez vítězství, ve kterých se opět plně ukázaly naše slabiny – neproměňování šancí, časté individuální chyby v obraně, malý důraz v osobních soubojích. Stále nemůžeme najít optimální posty pro některé hráče, a když připočtu, že celkově patří náš tým somaticky k nejmenším v soutěži a máme problém se proti většinou fyzicky vyspělejším hráčům soupeře prosadit, tak z toho vyplývá, že to nemohlo dopadnout jinak, než propadem do nejnižších pater tabulky. V závěru soutěže jsme se ale dokázali mírně zvednout a ukázali, že jsme na podzim neprodali vše, co v hráčích je. I přes nespokojenost s výsledky a postavením v tabulce jsem přesvědčen, že v týmu jsou šikovní hráči, kteří pokud budou na sobě poctivě pracovat, mají předpoklady dostat se ve fotbale na nejvyšší úroveň. Jak jsem zmiňoval, hodně našich hráčů je „future“ a potřebují ještě pár let, aby fyzicky vyspěli a poté se plně rozvinul jejich fotbalový talent.

Nejvydařenější zápas podzimu: Doma se Zlínem, kdy jsme po dobrém výkonu vyhráli 1:0 a zlepšené výkony v závěru soutěže, kdy jsme remizovali 0:0 ve Vítkovicích, ačkoliv jsme měli dost šancí na vítězství, a poslední utkání na Zbrojovce, ve kterém jsme proti velmi kvalitnímu týmu překvapivě zvítězili 2:1. Kluci si dokázali, že mají určitě na víc, než doposud předváděli.

Nejhorší zápas podzimu: Uprostřed soutěže jsme měli trojici venkovních utkání v Karviné, na Baníku Ostrava a na 1. FC Slovácko, ve kterých jsme vysoko prohráli bez jediné vstřelené branky a nebyli pro domácí týmy důstojným soupeřem.

Nejlepší hráči podzimu: Vyzdvihnout musím Dominika Homolu, který nás svými stabilními výkony na podzim velmi mile překvapil. Ostatní hráči střídali horší výkony s lepšími, ale zmínil bych ještě Vráťu Junka a Davida Vránu za velkou snahu a nasazení v utkáních a Honzu Vítka, který se dokázal svoji kvalitou nejvíce podílet na vstřelených brankách.

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 17 - Novotný, 16 - Folejtar, Homolka, Junek, Krejčí, 15 - Homola, Jiroušek, Miška, Vrána, Wiederlechner, 14 - Vítek, 13 - Fila, Křehlík, Vlček, 12 - Jiřík, 6 - Přidal, Smejkal, 5 - Pospíchal, 4 - Jonáš, 3 - Winterling, 1 – Farka.

Odehrané minuty: 1193 - Novotný, 983 - Krejčí, 912 - Homola, 911 - Folejtar, 841 - Vlček, 647 - Junek, 638 - Vrána, 614 - Jiřík, 584 - Wiederlechner, 580 - Jiroušek, 447 - Homolka, 371 - Vítek, 336 - Křehlík, 316 - Pospíchal, 293 - Fila, 254 - Smejkal, 154 - Miška, 127 - Jonáš, 120 - Přidal, 35 - Winterling, 34 – Farka.

Vstřelené góly: 3 - Folejtar, 2 - Vítek, 1 - Junek, Vrána, Jiroušek, Homolka, Miška, Jonáš.

U14 – Ivan Čermák

Umístění v soutěži - MSŽL: 3. místo – 59:3 – 37 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: Podzimní část hodnotím jednoznačně pozitivně. Hráči jak v tréninkovém procesu, tak i v samotných utkáních pracovali velmi dobře. Předchozí práce trenérů nám nepochybně pomohla k tomu, že se nám na jejich práci kvalitně navázalo. My tak můžeme dále rozvíjet jejich individuální rozvoj, který u mnoha z nich má slušný potenciál. Po přechodu na velké hřiště můžeme pracovat ve věcech základní taktiky. Dále nás těší, že mužstvo má sílu do ofenzivní části hry, což prokázalo v sedmnácti mistrovských zápasech, kde nastřílelo 59 branek.

Nejvydařenější zápas podzimu: Byly to obě utkání ze Sigmou Olomouc a určitě k nim patří i duel se Slováckem.

Nejhorší zápas podzimu: Jednoznačně zápas na Baníku Ostrava, kde jsme prohráli vysoko 9:0. Musíme uznat, že soupeř byl lepší a náš slabý výkon mu hodně pomohl.

Nejlepší hráči podzimu: Všichni kluci zaslouží pochvalu za to, jak celý podzim pracovali. K těm nejlepším patřili Tadeáš Smejkal, Dominik Farka a Štěpán Šimánek.

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 17 - Farka, Smejkal, 16 - Blažek, Raus, Šimánek, Trňák, 15 - Horák, Maršík, Winterling, 14 - Chytrý, 13 - Jonáš, Krajčo, 12 - Dobrovolný, Kovář, 11 - Drápela, 10 - Pech, 9 - Vácha, Zacha, 6 - Fila, 1 - Křehlík.

Odehrané minuty: 865 - Horák, 837 - Farka, 836 - Smejkal, 717 - Trňák, 700 - Raus, 692 - Winterling, 632 - Pech, 621 - Chytrý, 525 - Šimánek, Jonáš, 510 - Vácha, 484 - Kovář, 452 - Maršík, 363 - Blažek, 358 - Dobrovolný, 350 - Drápela, 333 - Krajčo, 244 - Zacha, 233 - Fila, 20 – Křehlík.

Vstřelené góly: 15 - Šimánek, 11 - Winterling, 6 - Smejkal, 5 - Farka, Chytrý, Maršík, 4 - Horák, 3 - Raus, 2 - Fila, 1 - Trňák, Blažek, Dobrovolný.

U13 – Michal Vejmelka

Umístění v soutěži - SpSM jih: 6. místo – 100:84 – 24 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: S podzimní částí sezony můžeme být spokojeni průměrně. Ve třinácti utkáních jsme soupeřům nastříleli rovných 100 gólů, bohužel jsme dost vypracovaných šancí neproměnili. Obdrželi jsme 84 gólů, což je v poměru odehraných zápasů dost velké číslo. Opravdu hodně branek jsme dostali po hrubých individuálních chybách, kterých bychom se v tomto věku už neměli v takové míře dopouštět. Další důvod byla nezodpovědnost v obranné fázi. Na těchto činnostech musíme více zapracovat a zlepšit se. Pozitivní určitě je, že kluci zkouší trénované činnosti přenášet do utkání a hrát konstruktivní kombinační fotbal.

Nejvydařenější zápas podzimu: Určitě utkání se Slováckem. Byl to zápas plný zvratů od začátku až do konce, kdy jsme se vždy přetahovali o jeden gól. Zápas byl hraný oboustranně ve vysokém tempu a kvalitě. O gól šťastnější bylo Slovácko.

Nejhorší zápas podzimu: Bylo to utkání s Líšní. Nedokázali jsme se vyrovnat s povrchem hřiště a herním stylem soupeře, kde převažovaly vysoké nakopávané míče.

Nejlepší hráči podzimu: abecedně Adam Kasal, Ondřej Šabach, Filip Šancl a Tadeáš Záruba.

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 13 - Záruba, Kasal, Šabach, Šancl, Bouchner, Hána, Fatr, Haala, Kocmánek, Kokeš, Karásek, Mikulinec, Karlík, Povolný, 12 - Brnický, 6 – Mach.

Vstřelené góly: 31 - Záruba, 10 - Kasal, Šabach, Šancl, 8 - Bouchner, 6 - Hána, 4 - Fatr, Haala, Kocmánek, Kokeš, 3 - Karásek, Mikulinec, Mach, 1 - Karlík, Brnický.

U12 – Jonatán Hána

Umístění v soutěži - SpSM jih: 6. místo – 92:77 – 27 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: Přechod z okresního přeboru mladších žáků do nejvyšší žákovské soutěže byl pro kluky velkým skokem. Někteří se etablovali rychleji, jiným to trvalo déle. Kluci ze začátku pracovali v pomalém tempu. Neustále se však zaměřujeme na rychlost rozhodování a rychlost práce s míčem. Kluci jsou ve věku „zlaté motoriky“, kdy jsou nejlépe schopni učit se novým dovednostem. Jsou v období, kdy se nejvíce zdokonalují v technice, koordinaci, reakční, frekvenční rychlosti atd. V 11 letech se z dětí stávají „bojovníci“, kteří na hřišti dokáží nechat všechno. Začínají být schopni vnímat jednoduché individuální, skupinové i týmové taktické pokyny.

Hodně se s klukama bavíme o tréninkové morálce, která ze začátku nebyla dobrá, ale postupně se zlepšuje. Zlozvyky jako „hádání se, žalování, nekoncentrace, posmívání se“ se snažíme odstraňovat. Pro mě je důležité, aby kluci chápali, co na tréninku děláme a proč to děláme. Důležité je, aby nad fotbalem přemýšleli a dokázali se na hřišti sami rozhodovat. Neméně důležité je, aby to chápali také rodiče, což se podařilo. Není možné, aby rodiče na děti pokřikovali během zápasu či tréninku „pokyny“ co mají či nemají na hřišti dělat.

V podzimní části soutěže jsme odehráli více i méně vydařené zápasy. Pro nás však není nejdůležitější výsledek. Mnohem důležitější je herní projev týmu. Zda v zápasech vidíme herní odvahu, nasazení, pěkné fotbalové momenty. Neznamená to však, že nechceme vyhrávat. Chceme vyhrát každý zápas, ale způsobem hry, který je pro nás vlastní. Vysoký pressink, hra po zemi, odvaha při hře 1:1, přepínání z útoku do obrany atd. Jsem rád, že tuto filozofii kluci s námi trenéry sdílí a myslím si, že ji věří. Celkově bych chtěl kluky pochválit za přístup a za výkony, které na podzim podávali.

Jsem také rád, že se můžu spolehnout na svého kolegu Radka Pecha, s kterým jsme na „stejné vlně“, což je pro mě hodně důležité.

Nejvydařenější zápas podzimu: První a poslední zápas podzimní části soutěže. První soutěžní zápas v Hodoníně jsme odehráli pouze v 10 hráčích v poli, ale výborně jsme bránili a soupeře zaslouženě porazili bez obdržené branky. Poslední zápas v Olomouci jsme odehráli perfektní dvě třetiny, byli jsme fotbalovější, šance na obou stranách. Ve třetí části byl soupeř kvalitnější a zápas vyhrál.

Nejhorší zápas podzimu: Zápas se Slováckem, kdy jsme odehráli vyrovnanou první třetinu, ale ve zbytku zápasu nás soupeř jasně přehrál.

Nejlepší hráči podzimu: Červený Jaroslav, Dolejší Matyáš, Fousek Tomáš, Kotrba Matěj, Pivnička Matěj

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 13 - Červený, Dolejší, Fousek, Šilhart, Hodás, Pivnička, Polanský, Dobrovolný, Nesvadba, Nečada, Půža, Tretera, Nevěčný, Šerý, Veselý, 11 – Kotrba.

Vstřelené góly: 16 - Červený, 15 - Kotrba, 11 - Dolejší, Fousek, 9 - Šilhart, 8 - Hodás, Pivnička, 4 - Polanský, 3 - Dobrovolný, Nesvadba, 1 - Nečada, Půža, Tretera.

 
Aktuálně

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí vstoupí do letní přípravy

Fotbalistům FC Vysočina spěje ke konci třítýdenní období dovolené a odpočinku. Už v pondělí 17. června se budou hlásit na jihlavském stadionu na startu letní přípravy. O týden později absolvují svěřenci kouče Davida Oulehly funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu