07.12.2017, Miroslav Fuks

Brankář Jan Hanuš přestupuje do Jablonce

Brankář Jan Hanuš přestupuje do JablonceDevětadvacetiletý brankář Jan Hanuš po pěti a půl letech vysvléká dres FC Vysočina a míří za další kariérní výzvou do ambiciózního Jablonce. Přestupu na sever Čech schází pouze administrativní formality. Hanušova jihlavská bilance se tak zastavila na 103 odchytaných prvoligových zápasech, přičemž v posledních třech a půl letech byl nezpochybnitelnou jedničkou v brance FCV.

 

„Honzovi jsme nabídli prodloužení smlouvy s podmínkami, které jsou pro FCV nadstandardní. Byla to povinnost pro takovou osobnost, kterou Honza je. Věděli jsme ale, že těžko budeme konkurovat bohatším týmům a týmům, které mohou nabídnout boj o poháry. Honza si vybral Jablonec a já mu přeji, aby se s ním do Evropy podíval. Přestup by měl být dotažen v lednu a jeho součástí by měl být příchod kvalitativně stejného brankáře. I když nám bude Honza chybět jako osobnost, fotbalově bychom tratit neměli. Nechceme Honzovi bránit, ale chceme pro FCV získat v dané situaci co nejvíc,“ okomentoval Hanušův přestup Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

„Do Jihlavy jsem přišel v létě 2012 s cílem prosadit se do prvoligové branky, postupně začít pravidelně chytat, soustředit se na své výkony a z Vysočiny se odrazit k přestupu do dalšího klubu, vstříc mým fotbalovým ambicím. Hodně mi pomohla škola po boku velezkušeného Jardy Blažka. Vždy jsem se snažil odvádět nejlepší výkony a pomáhat Jihlavě, abychom na tom byli v tabulce co nejlépe a hráli co nejlepší fotbal. Když se ohlédnu zpět, tak musím říci, že ty roky nebyly špatné, dokázali jsme hrát dobrý fotbal, porazili jsme Spartu, Slavii i Plzeň a vždy jsme pro tento region dokázali udržet nejvyšší soutěž. Za ty roky jsem už samozřejmě začal cítit, že bych sám potřeboval změnu. V momentě, kdy se ozval Jablonec, jsem byl velmi rád. Představuje to pro mne novou motivaci a impuls do další práce v novém prostředí. Jde o další důležitý krok v mé kariéře. Plus v mém rozhodování znamenal fakt, že se v Jablonci znovu setkám v jednom dresu s mými kamarády Lukášem Masopustem a Standou Teclem,“ okomentoval Jan Hanuš své rozhodnutí zamířit na sever Čech.

Devětadvacetiletý brankář bude na angažmá v FC Vysočina vzpomínat jenom v dobrém: „Jihlavu budu mít pořád v srdci a budu jí přát jen to nejlepší. Posunul jsem se tady jak fotbalově, tak i lidsky, což je pro mne nejdůležitější. Chtěl bych za to moc poděkovat vedení FC Vysočina i pracovníkům tohoto menšího rodinného klubu. Se všemi jsem vždy dobře vycházel a vážím si jich za to, co pro klub dělají. Zapomenout rozhodně nemohu ani na slova díků k jihlavským fanouškům. Dlouhodobě mne výrazně podporovali, což jsem si vždy užíval a snažil jsem se jim to vrátit. Ještě jednou všem moc děkuji!“

Jan Hanuš je odchovancem Nového Bydžova, odkud v roce 2003 přestoupil do Slavie Praha. V brance sešívaných nastoupil pouze k 7 ligovým zápasům a 2 duelům v kvalifikaci Ligy mistrů. Mnohem více času strávil na hostováních ve Spartě Krč, v Hlučíně, Hradci Králové a ve Vlašimi. Do Jihlavy přišel v létě 2012 taktéž na hostování v době, kdy kouč František Komňacký začal budovat tým nováčka nejvyšší soutěže. V prvních dvou sezónách vytvořil silnou brankářskou dvojici po boku legendárního Jaromíra Blažka a jeho výkony i perspektiva přiměly vedení FC Vysočina, aby uskutečnilo Hanušův přestup z Edenu. Do jihlavské prvoligové sestavy se začal výrazněji prosazovat na jaře 2014 a od podzimu 2014 už byl jedničkou v brance FC Vysočina. Rychle se stal velkou oporou týmu a oblíbencem fanoušků. Vedení FCV se během několika přestupových období dařilo čelit zájemcům o jeho služby, ovšem na konci roku 2017 už převážila Hanušova touha změnit dres a odejít za novou sportovní motivací a dalším kariérním posunem.

rozhovor s Honzou Hanušem na Ježour TV


 
Aktuálně

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

V nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu