11.01.2007, Jihlavský Deník - Ondrej Dudáš

Olomouc byla cenná zkušenost, tvrdí Peška

Olomouc byla cenná zkušenost, tvrdí PeškaJihlava - Olomoucká štace skončila dřív, než se čekalo. Útočník Vladimír Peška se rozhodl předčasně ukončit hostování v hanácké metropoli a vrací se zpět na Vysočinu - zatím jako hráč béčka. Svoje působení v olomoucké Sigmě ale za neúspěšné nepovažuje. „Byla to velmi cenná zkušenost. Obrovská škola. Už to, že jsem trénoval pod Vlastimilem Petrželou, hovoří za vše,“ tvrdí jednadvacetiletý útočník.

 
Dveře má otevřené

Toho si vyhlédl do Olomouce trenér Vlastimil Palička. Jenomže toho v průběhu podzimu nahradil právě Petržela, který začal stavět na jiných hráčích, a Peška tak putoval do druholigového béčka. ä Při mém rozhodování o návratu jsem musel brát v potaz výhled do budoucna. Petržela podepsal v Olomouci na dva roky a pod jeho vedením bych si asi v áčku moc nezahrál. Proto jsem se rozhodl vrátit už teď do Jihlavy, kde chci bojovat o první ligu,“ vysvětluje. V pondělí sice začal přípravu, ale pouze s jihlavským B- týmem. „Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli se vrátí, nebo ne. Do kádru jsem proto zařadil jiné hráče. Teď záleží na Vláďově přístupu, a když potvrdí svou kvalitu, má dveře do áčka otevřené. Ale to se týká třeba i Váchy a Šplíchala,“ ujistil jihlavský trenér Milan Bokša.

Velká výzva

Sám Peška moc dobře ví, že šanci nedostane zadarmo. „Už při rozhodování, jestli se vrátím, jsem věděl, že je tady velká konkurence. V útoku je Faldyna, Svoboda, možná přijde i Simr, do přípravy se zapojili i dorostenci. Je mi jasné, že to nebude jednoduché, ale dostat se do áčka je pro mě obrovská výzva. Mám o motivaci postaráno,“ ujišťuje útočník, který s fotbalem začínal ve Žďáře nad Sázavou. Do Jihlavy zamířil v roce 1998 a mládežnickými výběry se propracoval až do kádru tehdy prvoligového A- týmu. Pod trenérem Karlem Večeřou nastoupil v osmi zápasech a dal dva góly. Jeden z nich byl do sítě Olomouce, která se následně začala o hráče zajímat a v létě 2006 ho získala na hostování. Během podzimu stihl Peška v první lize v dresu Sigmy odehrát čtyři zápasy.

 
Aktuálně

Ohlasy z Líšně

Vysočina v éře po koronaviru stále čeká na první vítězství. Ani ve třetím vystoupení po restartu českých fotbalových soutěží nedokázala zvítězit. V Líšni jí k tomu scházela minuta nastaveného času či pár centimetrů při závěrečné střele Zoubeleho. Zklamání v jihlavském táboře se v Brně po utkání logicky dalo krájet... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Odehráno v 17:00
SK Líšeň
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu