21.04.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Dokázali jsme eliminovat hru Bohemians

Martin Svědík: Dokázali jsme eliminovat hru BohemiansHistoricky první výhra FC Vysočina na Bohemians se ani na osmý pokus nekonala. Tentokrát pro jihlavský tým visela příliš vysoko a rozhodně by nebyla spravedlivá. Nicméně i bod vybojovaný v Ďolíčku, kde byli domácí na jaře dosud stoprocentní a naposledy 5:2 vyprovodili Plzeň, lze z hlediska FCV hodnotit jako velmi cenný vklad do záchranářských bojů. Své o tom mohl na pozápasové tiskovce povědět lehce ochraptělý kouč Martin Svědík.

V úvodu jsme očekávali tlak Bohemky z hlediska první vlny presinku a snahy dostávat se do koncovky. Toto jsme chtěli eliminovat tím, že budeme dobře bránit první rozehrávku, čímž Klokany budeme nutit nakopávat míče. A poté je sbírat. Myslím si, že až na jednu šanci, kdy se Tetteh dostal k zakončení, se nám to v prvním poločase docela dařilo. Nutno dodat, že v prvních dvaceti minutách se nám příliš nedařilo sbírat odražené balóny a poté se dostávat k rozvoji útočných akcí. Až po této dvacetiminutovce jsme se osmělili a dostali jsme se k ohrožení branky soupeře. Myslím si, že nerozhodný stav byl po první půli spravedlivý,“ uvedl Martin Svědík a poté plynule přešel k hodnocení druhé půle: „Špatně jsme do ní vstoupili, nebyli jsme aktivní směrem nahoru, nebyli jsme dostatečně důrazní ve středu pole a prohrávali jsme všechny balóny. V tomto ohledu kraloval Jindříšek, který všechno sbíral. I přesto by se nám nemělo stát, abychom inkasovali takto lacinou branku. Při ní jsme neměli dostatečný tlak na přihrávajícího hráče a ještě hůře jsme nechali Maška trestuhodně volného v šestnáctce. Hráč jeho kvalit si s centrem dokázal poradit. Přitom Štěpánek a Buchta do té doby hráli velmi dobrý zápas. Pak přišla naše klasika, kdy jsme po inkasovaném gólu byli 10-15 minut zralí na obdržení další branky. Naštěstí se tak nestalo a po prostřídání, kdy nastoupili Zoubele a Urblík, se naše hra dopředu zvedla. Byli jsme aktivnější, začali jsme sbírat odražené balóny a dočkali jsme se vyrovnání. Paradoxně se zrodilo z nenápadné akce, kdy se Mara nádherně trefil na zadní tyč. Bylo to potřetí v řadě, kdy jsme museli honit náskok soupeře. Pak už se utkání dohrálo do remízy, když si ani jeden tým nevytvořil velkou šanci. Jsem rád, že jsme se se závěrečnou čtvrthodinou popasovali velmi dobře.“

Lodivod FCV k duelu dále uvedl: „Bohemku jsme nepustili do velkých šancí a dokázali jsme její hru eliminovat. Byli jsme na ni dobře připravení. Musela hrát jiný fotbal, než posledně doma proti Plzni. Každý bod z venku se počítá, z Ďolíčku se moc nevozí. Klokani v parádním domácím prostředí nejsou snadný soupeř pro nikoho. A nejde jen o atmosféru, ale i styl hry Bohemians. Nicméně bych si představoval, že budeme odvážnější. Myslím si, že jsme tady dnes měli na víc. Pořád platí, že do každého utkání musíme jít s maximálním úsilím a touhou udělat pro úspěch maximum. Dnes jsme oproti duelu se Zlínem byli daleko zodpovědnější a v úsilí lepší.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka z tiskovky přinášíme slova stopera Petra Buchta, jenž v jihlavském dresu hostuje právě z Bohemians.