17.06.2018, Miroslav Fuks

Kádr FC Vysočina prochází pro FNL změnami

Kádr FC Vysočina prochází pro FNL změnamiFotbalisté FC Vysočina v pondělí 18. června znovu nastoupí do tréninkového procesu. Po sestupu do Fortuna národní ligy však v šatně bude scházet několik členů jarního prvoligového kádru. Naopak šanci dostane řada perspektivních juniorů z klubové líhně a k prvnímu tréninku letní přípravy vyběhnout i nové zajímavé tváře.

 

Příchody a testy:

Z druholigového hostování v Ústí nad Labem se vrací levý obránce či záložník Filip Novotný (roč. 1995 - jaro: 14 záp./1202 min./1 gól) a též dvojice, která působila ve Znojmě – pravý obránce či záložník Michal Pecháček (roč. 1996 - jaro: 8 záp./260 min./1 gól) a bosenský levý bek Ivan Dujmović (roč. 1998 - jaro: 9 záp./480 min.). Dalšími navrátilci z hostování jsou stoper Filip Vedral (roč. 1997), jenž na jaře hrál v Polné, a slovenský středopolař Martin Svatík (roč. 1998), který na jaře nastoupil do 12 duelů v druholigovém slovenském Novém Mestě nad Váhom.

Šanci zabojovat o místo na  soupisce dostanou členové jarního kádru juniorky – záložník Tomáš Smejkal (roč. 1998), levý obránce či záložník Roman Čáp (roč. 1999), krajní záložník Radek Matulka (roč. 1999) a útočník Pavel Svoboda (roč. 1998). S prvním týmem se po zimní zkušenosti opět začnou připravovat stoper Pavel Mikuška (roč. 2001) a krajní obránce Martin Řezáč (roč. 1999). Oba na jaře nastupovali za jihlavský tým U19.

Během měsíc trvající letní přípravy lze očekávat četné testy nových uchazečů o jihlavský dres. Mezi ně rozhodně náleží dvojice talentovaných gólmanů Viktorie Plzeň - Dominik Sváček (roč. 1997 – trojka v jarním kádru Plzně, dosud si připsal 1 prvoligový start) a Matyáš Šampalík (roč. 1998 – na jaře hostoval v divizních Přešticích). S nabídkou testu v Jihlavě souhlasil i kamerunský křídelník s norským pasem Thierry Dabove (roč. 1997), který naposledy působil v norských nižších soutěžích. Můžeme předpokládat, že pondělní trénink nabídne i další nové tváře.

Odchody a jednání:

Hostování v FC Vysočina skončila brankáři Romanu Valešovi (Jablonec – zamířil na přestup do Bohemians Praha 1905), krajnímu obránci Liboru Holíkovi (Fastav Zlín), dalšímu krajnímu bekovi Martinu Novému (Sparta Praha) a levému obránci Miroslavu Kerestešovi (Mladá Boleslav). Stoper Petr Buchta, který v Jihlavě hostoval z Bohemians, se s FCV po sestupu nedohodl na podmínkách smlouvy, tudíž klub neuplatnil opci na jeho přestup. Buchta nyní v pozici volného hráče vyjednává o angažmá v české nejvyšší soutěži. Naopak hostování krajního záložníka Jana Závišky v Bohemians se změnilo v přestup.

Ke konci se podle všeho chýlí i tříletá angažmá hned trojice hráčů. Stopera Marka Opluštila, jemuž bylo umožněno nalezení nového angažmá, gólmana Mateje Rakovana, který vyjednává o smlouvě na Britských ostrovech, a ofenzivního fotbalisty Pavla Dvořáka, který letní přípravu zahájí se Sigmou Olomouc. Pro úplnost doplňme i avizovaný přestup útočníka Davise Ikauniekse do Jablonce.

Jihlavský kádr během letní přípravy může doznat i dalších změn. Třeba i s ohledem na fakt, že o nových smlouvách s vedením klubu jednají zkušení Lukáš Vaculík a Lukáš Zoubele.

 
Aktuálně

Vysočina na Bedřichově nastoupí proti Prostějovu

Fotbalisté FC Vysočina ve středu 26. června sehrají jediné letní přípravné utkání na jihlavské půdě. Na stadiónu Sokola Bedřichov už od 11:00 hodin nastoupí proti druholigovému rivalovi, s nímž v uplynulém ročníku sehráli velmi vyrovnané duely – 1.SK Prostějov. Duel opět nabídne vítanou prověrku celého širokého kádru kouče Radima Kučery. A mezi... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu