29.06.2018, Miroslav Fuks

Dosáhne Vysočina třetího triumfu na Perleťovém poháru v řadě?

Dosáhne Vysočina třetího triumfu na Perleťovém poháru v řadě?Fotbalisté FC Vysočina v sobotu 30. června zamíří do Žirovnice, aby zde zabojovali o třetí vítězství na Perleťovém poháru v řadě. Jihlavě bude v 85. ročníku nejstaršího turnaje v Česku a na Slovensku konkurovat reprezentační výběr Bahrajnu a prvoligová Dukla Praha.

 

Turnaj otevře ve 13:00 hodin repríza loňské letní generálky FC Vysočina proti národnímu výběru Bahrajnu, který vede český kouč Miroslav Soukup. Připomeňme, že před rokem Jihlava tento ostrovní stát z jižní části Perského zálivu přehrála 3:0, když dvakrát skóroval Ikaunieks a jednou Rosa.

Tým Vysočiny na žirovnický trávník znovu vyběhne v 16:30 hodin, kdy bude čelit prvoligové Dukle Praha. Tedy stejnému celku, který jihlavský tým před rokem porazil 2:3 a zajistil si tak vítězství na Perleťovém poháru. Branky FCV tehdy stříleli Klíma a Rabušic a jedna trefa byla vlastní. Pražský celek může utkání pojmout jako odvetu za zaslouženou jarní porážku na Julisce v poměru 1:3, kterou zařídily góly Ikauniekse, Zoubeleho a Urblíka.

Asistenta trenéra Michala Šmardy jsme se zeptali, v jaké složení Vysočina za obhajobou vyrazí? „Turnaj vnímáme jako další cennou herní a kondiční prověrku mužstva, přičemž důraz chceme klást na týmový projev. První duel proti Bahrajnu bude šancí pro mladé hráče z našeho širšího kádru. S ohledem na zdravotní stav týmu je pravděpodobné, že nás pro tento zápas doplní někteří kluci z juniorky. Naopak proti Dukle hodláme vyběhnout se sestavou, kde budou základ tvořit stabilní hráči naší soupisky. Věříme, že do Žirovnice s námi vyrazí i uzdravení Schumacher a Vedral. Naopak budou scházet nemocný Daníček a zraněný Javůrek.“

 
Související
Aktuálně

Vysočina na Bedřichově nastoupí proti Prostějovu

Fotbalisté FC Vysočina ve středu 26. června sehrají jediné letní přípravné utkání na jihlavské půdě. Na stadiónu Sokola Bedřichov už od 11:00 hodin nastoupí proti druholigovému rivalovi, s nímž v uplynulém ročníku sehráli velmi vyrovnané duely – 1.SK Prostějov. Duel opět nabídne vítanou prověrku celého širokého kádru kouče Radima Kučery. A mezi... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu