19.07.2018, Miroslav Fuks

FC Vysočina do F:NL vstoupí náročnou bitvou v Brně

FC Vysočina do F:NL vstoupí náročnou bitvou v BrněStart FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hned na úvod nabídne velmi pikantní a atraktivní souboj. V Brně na sebe narazí oba exligové celky, které na Králově Poli svedli důležitou bitvu o záchranu v I. lize před pouhými dvěma měsíci. Duel Zbrojovka vs. FC Vysočina vypukne v neděli 22. července od 18:00 hodin.

 

Jihlava v Brně v květnu vybojovala velmi cenný bod, který domácí odsoudil k sestupu do II. ligy a nakonec ani hostujícímu celku nebyl v záchranářském úsilí nijak platný. Vysočina tak prodloužila svoji sérii bez porážky z Králova pole už na tři utkání v řadě. Poslední výhra z jihomoravské metropole už je však staršího data. Zrodila se před více než šesti lety 13. května 2012 a výrazným způsobem Jihlavu přiblížila návratu do nejvyšší soutěže. Pod výhru 0:2 se podepsaly branky Tecla a Veselého.

Náboj nedělního utkání dvou týmů, které se netají touhou bojovat o návrat mezi českou fotbalovou elitu, umocní přítomnost bývalých hráčů a trenérů obou klubů. Za Brno může nastoupit obránce Lukáš Kryštůfek a tým povede trenér Roman Pivarník, v jihlavském dresu se představí záložník Lukáš Zoubele a na lavičce bude asistent trenéra Michal Šmarda.

K duelu proti Brnu hovořil na úterní tiskové konferenci trenér Martin Svědík: „Sestavu na nedělní utkání v hlavě ještě nemám. Kostru týmu samozřejmě ano, ovšem na některých postech ještě panují otazníky. S určitostí nemůže nastoupit Levin, který si odnesl červenou kartu ze závěrečného utkání uplynulého ročníku.“

Jihlavský lodivod ve svém komentáři dále uvedl: „Brno je největším favoritem postupu, určitě se do roka chce vrátit zpět do I. ligy. Přivedlo pět zkušených hráčů do základní sestavy – beka Eismanna, křídelníky Štěpanovského a Bartolomea, defenzivního záložníka Bariše a hroťáka Mageru. Navíc zachovalo osu týmu z uplynulé sezóny. My však bez ohledu na sílu soupeře a náročnost duelu pojedeme do Brna s cílem vyhrát. Nad ligovým losem nemá smysl naříkat nebo si s ním nějak lámat hlavu. Po nedělním utkání si třeba řekneme, že bylo naší výhodou právě na Zbrojovce ligu začínat.“

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Zbrojovky Brno: 16 utkání 8 – 4 – 4 21:15 / doma: 8 utkání 6 – 1 – 1 9:3 / venku: 8 utkání 2 – 3 – 3 9:12

Poslední vzájemné utkání: 19.5.2018 - Vysočina zvládla nesmírně náročný a bojovný záchranářský duel na půdě Zbrojovky, když nedopustila vítězství domácího celku a vybojovala cenný bod za bezbrankovou remízu 0:0. Ten Brno odsoudil k sestupu, ovšem s ohledem na výsledky ostatních zápasů stanovil, že rozhodnutí o druhém týmu, jenž opustí HET ligu, padne o týden později. 

FC Vysočina Jihlava

Střelci v uplynulém ročníku: 9 – Ikaunieks, 3 - Fulnek, 2 - Dvořák, Záviška, Krejčí, Tlustý, 1 – Mara, Zoubele, Urblík, Klíma, Daníček, Popović.
Absence: Levin (trest za ČK)

FC Zbrojovka Brno

Trenér: Roman Pivarník
Střelci v uplynulém ročníku: 6 – M.Škoda, 2 – Acosta, 1 – Juhar, Vraštil, Kratochvíl, Krejčí, Pilík, Bazeljuk, Růsek, Zikl.
Sestava v generálce na ligu: Melichárek (82. Floder) - Šural (46. Sukup), Gáč, Pavlík (46. Kryštůfek), Eismann (75. Gomes) - Bariš (61. Sedlák) - Štepanovský (46. Jambor), Krejčí (46. Kříž), Pilík (46. Růsek), Bartolomeu (61. Lutonský) - Magera (70. Zikl).

 
Související
Aktuálně

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu