06.09.2018, Miroslav Fuks

FCV hlásí zajímavou posilu do středu pole – Germana Šleina

FCV hlásí zajímavou posilu do středu pole – Germana ŠleinaFC Vysočina si v jedné z pobaltských republik vyhlédl další posilu. Po lotyšském útočníkovi Davisu Ikaunieksovi, jenž jihlavský dres oblékal od léta 2016 do června 2018 a poté přestoupil do Jablonce, přivádí dalšího talentovaného reprezentanta U21 – dvaadvacetiletého defenzivního záložníka Germana Šleina. Tento urostlý estonský fotbalista dosud nastupoval za celek úřadujícího estonského mistra FC Flora Tallin.

 

„Angažováním Germana z Pobaltí navazujeme na příchod Davise Ikauniekse před dvěma lety. Jde o talentovaného hráče, který přichází zvýšit konkurenci ve středu pole. Uvidíme, jak se mu podaří adaptovat na náš způsob hry a celkově na český fotbal. Každopádně by k tomu měl mít předpoklady. Stejně jako Davis přichází na hostování s přestupovou opcí. Na dalších last minute příchodech pracujeme. Pokud se nepodaří získat vytipované fotbalisty do konce přestupního termínu, máme v záloze i varianty příchodu některých hráčů, jimž v létě skončila smlouva,“ sdělil k aktuálnímu příchodu do FC Vysočina ředitel klubu Jan Staněk.

German Šlein (nar. 28.3.1996) pochází z Tallinu, kde začal s fotbalem v místním mládežnickém klubu TJK Legion. V létě 2013 se přesunul do elitního FC Flora. V nejvyšší estonské soutěži debutoval v sedmnácti letech v září 2013, přičemž jeho prvoligová bilance se zatím zastavila na 58 startech a 2 brankách. Obdobná je jeho bilance ve druhé nejvyšší soutěži za rezervu Flory. Dvakrát se stal estonským mistrem a jednou byl součástí vítězného týmu v národním poháru. V reprezentačních výběrech U21-U23 dosud nastoupil do 22 duelů. Pět startů si připsal v evropských pohárech.

 
Aktuálně

FC Vysočina udělena licence pro soutěžní ročník 2019/20

Našemu klubu FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s. byla dne 12. června 2019 udělena licence k účasti v profesionálních fotbalových soutěžích v ročníku 2019/2020. Zásadní překážkou pro získání licence byla skutečnost, že jeden z akcionářů klubu byl v insolvenci. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu