07.12.2018, Miroslav Fuks

Lukáš Zoubele: Mám pozitivní dojem z celého roku

Lukáš Zoubele: Mám pozitivní dojem z celého rokuListopadovým internetovým hlasováním o „Hráče měsíce FC Vysočina“ byl uzavřen devítiměsíční průzkum názorů fanoušků, jehož součtem bude nalezen nejlepší jihlavský fotbalista za kalendářní rok 2018. Jak již víte, v rámci čtvrtečního slavnostního večera jím byl vyhlášen zkušený záložník Lukáš Zoubele. Rádi vám s ním nabízíme rozhovor.

 

Co na toto ocenění ze strany fanoušků říkáš?
Moc si toho vážím. Zároveň bych fanouškům a návštěvníkům klubového webu chtěl poděkovat za jejich hlasy, které mne k tomuto ocenění za celoroční práci vynesly. Poděkování samozřejmě náleží i spoluhráčům, protože jednotlivec ve fotbale nic nedokáže.

Máš sám dobrý pocit z celého fotbalového roku 2018? Nebo spíše jen z podzimní sezóny?
Mám pozitivní dojem z celého roku, protože jsme opravdu začali hrát fotbal, na který se dá koukat. Po lednovém příchodu trenéra Svědíka si všechno sedlo, začali jsme vyhrávat a pročistila se kabina. Najednou zavládla zdravá atmosféra a cítili jsme tolik potřebnou pozitivní energii. Na jaře jsme udělali sérii výher, porazili jsme Slavii i Plzeň a naše záchranářské naděje vypadaly moc dobře. Bohužel, přišla nějaká zranění, menší výpadek formy a nakonec nám jediný bodík k záchraně scházel. Sestup vnímám jako velkou kaňku a moc mne mrzí.

V létě hodně hráčů odešlo, vlastně se přebudovával kádr. Pro mne bylo důležité setrvání kouče Svědíka, což pro mne bylo záruka, že mančaft pošlape a bude mít nejvyšší ambice. A skutečně se to ukázalo, přestože dost lidí kádr opustilo. Tým navázal na jarní sezónu a věděl, co má hrát. Díky tomu jsme po podzimu na špici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Přestože se nám některé duely úplně nepovedly, tak podzimní část musím hodnotit jedině kladně.

Herně výborný podzim jsi podtrhl skvělou střeleckou bilancí...
Sedm podzimních branek, to je taková třešnička. Navíc mnohé byly i vítězné, za což jsem byl strašně rád. Je to dáno hodně tím, že jsem měl jinou pozici. Vyhovoval mi přístup kouče Svědíka. Na hřišti mi dal větší volnost, často jsem hrál pod hrotem a dost jsem se dostával do zakončení, což mi vyhovovalo.

Vybavíš si teď okamžitě nějaký duel, na který z končícího roku rád vzpomínáš?
Nelze zapomenout na těžký začátek jara, kdy si každý myslel, že po duelech se Slavií a v Plzni budeme mít velkou ztrátu na záchranářské pozice. Že už vlastně bude hotovo. Místo toho jsme udělali úžasnou sérii čtyř vítězství, což byl vážně krásný zážitek. Dále rád vzpomínám na start do aktuálního ročníku na Zbrojovce. Na Brno jsme vlítli a duel měl prvoligové parametry. Zaslouženě jsme 0:3 zvítězili. Hezký byl i vítězný zápas s Ústím nad Labem, při němž se loučil trenér Svědík.

V čem byl Lukáš Zoubele ve verzi 2018 jiný oproti letům předchozím?
Hlavně jsem zdravý a kondičně připravený, to je prostě základ. Klíčové k tomu bylo mé rozhodnutí, které jsem učinil zhruba před půldruhým rokem. Jelikož mne trápily opakované angíny a tělo oslabovala antibiotiky, tak jsem se rozhodl pro operativní odstranění krčních mandlí. Od té doby angínu nemám a nemusím řešit, že se třikrát za rok vracím zpět do tréninku a doháním nějaké manko. I díky tomu se cítím výborně fyzicky a mám ve svém věku paradoxně nejlepší běžecké testy, jaké jsem kdy měl. Jen škoda, že jsem tento důležitý krok neudělal dřív.

Mimochodem, co tvůj aktuální zdravotní stav? Zapojil ses do posezónního tréninkového mikrocyklu po skončení podzimní sezóny?
Z domácího utkání proti Ústí jsem odešel předčasně kvůli zranění lýtka. Našla se menší ruptura, kterou jsme vyhodnotili tak, že nemá cenu v Pardubicích riskovat zhoršení stavu a tím opožděný nástup do zimní přípravy. Momentálně jsem v rekonvalescenci a chodím do posilovny. Zdá se, že vše je na správné cestě k brzkému vyléčení.

Ve čtvrtek jste sice absolvovali poslední udržovací trénink, ale každý jste si na dovolenou odvezli tréninkový plán. Jak moc je náročný a v čem spočívá?
Od příštího týdne všichni úplně vysadíme. Je třeba si od fotbalu fyzicky i psychicky odpočinout. Zregenerovat, užít si rodiny a nabrat novou energii do zimní přípravy. Zhruba za 14 dnů každý naběhneme na asi patnáctidenní individuální tréninkový blok. První dny jsou náběhový, začíná se lehčí posilovnou, rotopedem, tenisem či výběhem. Postupně se ale intenzita tréninkových dávek pod dohledem sporttesterů zvyšuje. Čeká nás hodně intervalových běhů v terénu. Vše samozřejmě směřuje k tomu, aby naše těla byla 7. ledna na startu zimní přípravy plně nachystaná na náročný zimní dril.

Nelze se nezeptat na spekulace fanoušků, zda v Jihlavě strávíš i jarní sezónu...
Snem každého fotbalisty je hrát I. ligu, to nebudu zastírat. Já jsem ale v Jihlavě hodně spokojenej po všech stránkách, mám to tady hodně rád. Všechno funguje na jedničku a určitě nikam neutíkám. Co vím, tak žádná oficiální nabídka nepřišla. Kdyby se tak stalo, tak si nad ní sedneme s vedením klubu a postavíme se k ní tak, aby z ní vzešlo to nejlepší pro všechny strany.

Těšíš se na dovolenou a Vánoce? Kde je budeš užívat?
Hodně se těším. Dcerka žije v Ústí nad Labem, tudíž si ji o dovolené konečně pořádně užiju.

Chtěl bys při této příležitosti něco popřát či vzkázat příznivců FC Vysočina?
Chtěl bych fanouškům poděkovat za podporu. A to nejen v roce 2018. Chci jim popřát krásné a pohodové svátky. Věřím, že se stejně jako my těší na jarní boje. Budeme se snažit dělat jim radost a držet se na předních příčkách tabulky.

Pořadí ankety za podzim 2018:

Podle počtu hlasů: 956 - Zoubele Lukáš, 663 - Tlustý Petr, 489 - Klíma Jiří, 441 - Urblík Jozef, 432 - Fulnek Jakub, 380 - Vejmola Luděk, 366 - Klobása Stanislav, 289 - Vízek Patrik, 252 - Levin Vladislav, 240 - Štěpánek David, 152 - Machuča Ondřej, 140 - Vaculík Lukáš, 132 - Schumacher Till, 131 - Novotný Filip, 116 - Preisler Dominik, 105 - Javůrek Jan.

Podle bodů za umístění: 95 - Zoubele Lukáš, 84 - Tlustý Petr, 78 -  Fulnek Jakub, 69 - Levin Vladislav, 63 - Vejmola Luděk, 61 - Klíma Jiří, 60 - Štěpánek David, 52 - Machuča Ondřej, 47 - Klobása Stanislav, 44 - Novotný Filip, Vaculík Lukáš, 39 - Urblík Jozef, 35 - Vízek Patrik, 33 - Javůrek Jan, 30 - Preisler Dominik, 25 - Schumacher Till.

Celkové pořadí ankety za rok 2018:

Podle počtu hlasů: 1185 - Zoubele Lukáš, 1114 - Tlustý Petr, 775 - Fulnek Jakub, 768 - Dvořák Pavel, 711 - Urblík Jozef, 700 - Buchta Petr, 613 - Ikaunieks Davis, 611 - Rakovan Matej, 574 - Klíma Jiří, 560 - Levin Vladislav, 523 - Schumacher Till, 380 - Vejmola Luděk, 366 - Klobása Stanislav, 315 - Vaculík Lukáš, 314 - Štěpánek David, 289 - Vízek Patrik, 286 - Mara Kamso, 152 - Machuča Ondřej, 131 - Novotný Filip, 116 - Preisler Dominik.

Podle bodů za umístění: 139 - Tlustý Petr, 138 - Zoubele Lukáš, 135 - Fulnek Jakub, 113 - Levin Vladislav, 86 - Vaculík Lukáš, 85 - Schumacher Till, 83 - Urblík Jozef, 81 - Štěpánek David, 73 - Dvořák Pavel, Klíma Jiří, 71 - Buchta Petr, 66 - Ikaunieks Davis, 63 - Vejmola Luděk, 62 - Rakovan Matej, 52 - Machuča Ondřej, 47 - Klobása Stanislav, 44 - Novotný Filip, 39 - Mara Kamso, 35 - Vízek Patrik, 33 - Javůrek Jan.

 
Aktuálně

U17 na tým FK Pardubice nestačil

Tým mladšího dorostu utrpěl v Pardubicích porážku 4:0. Celek Pardubic byl dle slov trenéra Kamila Průši lepší zejména v síle, rychlosti a osobních soubojích a měl tak velký počet šancí, které čtyřikrát proměnil úspěšně. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu