02.04.2019, Miroslav Fuks

Lička: Fotbal – příležitost k hrdosti na svůj region

Lička: Fotbal – příležitost k hrdosti na svůj regionFotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. V rámci tradičního bližšího představení reklamních partnerů FC Vysočina naše volba padla na společnost ACO Stavební prvky. Dotazy jsme položili Ing. Lukáši Ličkovi, jednateli společnosti.

 

Jak dlouho už vaše firma podporuje FC Vysočina?
Společnost ACO ČR podporuje klub od roku 2015, tudíž jsme již 4 rokem hrdými partnery FC Vysočina. Za spolupráci s klubem jsme opravdu rádi a výsledky v této sezóně nás velice těší. A to zejména i díky tomu, že mnoho našich regionálních zaměstnanců patří mezi věrné fanoušky klubu a účastní se pravidelně fotbalových utkání. Proto věříme, že se FC Vysočina bude opět brzy těšit z prvoligové soutěže.

Co je pro Vás motivem k podpoře fotbalu, potažmo FC Vysočina?
Věřím, že je důležitá podpora a spolupráce mezi jednotlivými firmami v daném regionu, aby mohlo dojít k jeho rozvoji a to i v rozdílných odvětvích. FC Vysočina Jihlava je velkým jménem v našem kraji, a proto byla jasnou volbou pro naše sponzorství a spolupráci. Líbí se nám myšlenka, že fotbal diváky spojuje a vytváří tak příležitost každého z nás být hrdý na svůj region.

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně Váš vztah k nejpopulárnějšímu světovému sportu?
Fotbal mám velice rád a patří mezi mé oblíbené sporty.  Asi jako každý malý kluk jsem chodil hrávat fotbal s kamarády. V současnosti  se mu ale věnuji jen jako divák a velmi rád sleduji zápasy Ligy mistrů.

Navštěvujete zápasy FC Vysočina pravidelně? Byl jste i na některém venkovním ligovém zápase?
Vysočinu sleduji podle mých časových možností, avšak ne vždy mám prostor fandit přímo ze stadionu. Vždy se ale snažím mít přehled o výsledcích jednotlivých zápasů.

Navštěvujete zápasy české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?
Fotbal samozřejmě sleduji a zajímám se o výsledky České reprezentace nebo českých klubů v evropských pohárech, ale osobně jsem bohužel zatím neměl příležitost sledovat tyto zápasy živě.

Sledujete i výsledky dalších týmů FC Vysočina?
Ano, snažím se mít přehled i o výsledcích například dorostenců nebo Juniorského týmu.

Jak hodnotíte dosavadní účinkování FC Vysočina v tomto ročníku?
Myslím si, že Vysočina odehrála výborný podzim, kdy skončila na 2. místě za vedoucími Budějovicemi. Jarní část začala výhrou, ale poté bohužel jen remizovala v Táborsku. Nicméně věřím, že se Vysočina popere o postup do 1. ligy.

Který zápas se Vám v letošním roce nejvíce líbil a který Vás naopak nejvíce rozladil?
V letošním roce mě potěšilo hned několik zápasů, ale zmínil bych především domácí zápas s Ústím nad Labem, kdy Vysočina vyhrála 4:1 a zvítězila tak nad silným mužstvem. Naopak za slabší zápas považuji utkání s Vítkovicemi, které skončilo remízou.

Kteří hráči současného týmu náleží mezi Vaše oblíbence?
Mými oblíbenci jsou Lukáš Vaculík, který působí v Jihlavě již delší dobu. Je to stálice, která podává výborné výkony. Dále se mi líbí Lukáš Zoubele, vysoký záložník, který umí dávat góly a na svou výšku je velmi rychlý a technický. Také bych chtěl zmínit Petra Bredu, který přišel do Jihlavy na jarní hostování z mé rodné Ostravy, proto ho sleduji již delší dobu a věřím, že může Jihlavě pomoci k návratu do první ligy.

Jakého bývalého hráče FC Vysočina byste v jihlavském kádru rád znovu viděl?
Velmi se mi líbil Davis Ikaunieks, který před sezonou odešel do Jablonce. Myslím si, že je to výborný útočník, kterému se dařilo dávat hodně gólů, ale nutno dodat, že Vysočinou prošlo velké množství kvalitních a nadějných hráčů, kteří se uměli dobře prosadit. Proto věřím, že se některým z mladých hráčů podaří dosáhnout stejně dobrých výkonů.

Jaký tipujete výsledek nadcházejícího domácího duelu?
Tipuji, že Vysočina vyhraje doma s Varnsdorfem 2:0, ale potěší mě jakákoliv výhra domácích!

o ACO Stavební prvky spol. s r.o..

Společnost ACO je předním výrobcem prvků pro stavebnictví s vedoucím postavením ve svém oboru v Evropě. Zaměřuje se především na odvodňovací techniky hal, budov, silnic, zeleně a dalších. Společnost působí ve více než 28 zemích světa. ACO vstoupilo na český trh v roce 1992 a v současnosti se jeho logistické centrum nachází v Jihlavě.

www.aco.cz | www.aco-sanita.cz

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu