28.04.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Totální výpadek mužstva vůbec nechápu

Radim Kučera: Totální výpadek mužstva vůbec nechápuNezaujatý divák na stadiónu či u televizních obrazovek musel být nadšený. Viděl sedm branek, dvě chycené penalty, řadu neproměněných šancí, zápas plný zvratů a drama do posledních minut. Fanoušek FCV však v Chrudimi trpěl. Jihlavský tým předvedl velmi dobrý první poločas a po zásluze vedl 0:1. Jenže druhé dějství nabídlo z hlediska Vysočiny těžko pochopitelné selhání.

Kouč Radim Kučera k utkání na tiskové konferenci řekl své: „Domácí si dnes šli za třemi body daleko více. Přitom první poločas jsme začali velmi dobře a neproměnili jsme minimálně tři gólové šance. Pak se hra vyrovnala a domácí si vytvořili penaltu a též dvě další možnosti. Nakonec jsme se dočkali zaslouženého vedení z přímého kopu, který zahrával Vaculík. Škoda, že se v závěru neujala střela Šulce, kterou gólman Zíma zázračně vyrazil. Druhou půli jsme chtěli hrát aktivně, stejně jako úvodní dějství. Jenže poté, co v jejím úvodu Preisler špatně vyhodnotil šanci poslat do nadějného brejku Klobásu, nastala pasáž, kdy jsme se dostali do totálního útlumu. Nastal výpadek celého mužstva, což vůbec to nechápu. Inkasovali jsme tři góly, na což jsme zareagovali posílením ofenzívy, hrou na tři obránce a větším tlakem do koncovky. Dokonce jsme dokázali vyrovnat, jenže jsme domácím umožnili v poslední minutě akci, po níž cenné tři body definitivně strhli na svoji stranu. Moc nás to mrzí, ale fotbal někdy takový bývá.“

Jak si vysvětlujete fakt, že tým, jehož silnou stránkou je defenzíva, za poločas inkasuje čtyři branky? „V předchozích jarních zápasech si naši soupeři možná dohromady nevytvořili tolik šancí, jako dnes Chrudim. Každopádně se opakovalo to, že máme první poločasy lepší, než ty druhé. Svoji roli možná hraje česká mentalita hráčů, kterou ve svém komentáři zmínil i můj chrudimský kolega Jirousek. Hráčům můžete v poločase tlouct do hlavy, že musí hrát stále stejně, že musí ještě přidat na obrátkách, tempu a rychlosti, že nesmí zalézt. Stejně zapracuje podvědomí a přijde opačný efekt. Navíc soupeř začne hrát uvolněně, protože nemá co ztratit. Přesto nemůžeme soupeři umožnit, aby nám vstřelil tři branky během sedmi minut. Navíc jsme, stejně jako ve Vlašimi, inkasovali gól v 90. minutě... Přitom máme dostatečně zkušené mužstvo, abychom takový zápas zvládli. Proč k tomuto výpadku došlo, zda je problém v koncentraci, si musíme v týdnu důkladně s hráči rozebrat.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučera a Pavla Jirouska z tiskové konference přinášíme slova rozladěného gólmana Luďka Vejmoly.