12.06.2019, Zuzana Michalková

Průša: Nemyslím si, že jsme byli nejhorším týmem v soutěži

Průša: Nemyslím si, že jsme byli nejhorším týmem v soutěžiV nejvyšší soutěži vydržel tým kouče Kamila Průši pouze jeden ročník. I přes veškerou snahu se staršímu dorostu nepodařilo v soutěži udržet. S 27 body a ztrátou 6 bodů na příčky znamenající záchranu svoji pozici mezi elitou bohužel nepotvrdil. A jak hodnotí uplynulou sezonu staršího dorostu sám kouč Kamil Průša?

 

Kde spatřujete příčiny toho, že se staršímu dorostu nepodařilo udržet mezi elitou?
Jako příčinu vidím nedostatečnou šíři kádru. Chyběl nám dorazový ročník 2000. Opírat jsme se mohli o malý počet starších hráčů. Proto jsme byli nuceni hrát s hráči ročníku 2001 a dokonce 2002. Po Slavii Praha jsme byli nejmladším týmem v soutěži. V týmu jsme navíc neměli levonohé hráče. Velmi nám chyběl post levého obránce. Zde jsme tedy byli nuceni improvizovat. Když se navíc ještě u hráčů (Lancman, Mikuška, Šrámek, Malata Mirek, Lokvenc), kteří nás měli táhnout, dostavila zranění a nemoci, tak se bohužel stalo to, že jsme soutěž neudrželi.

Byl jihlavský tým skutečně tím nejhorším v soutěži, jak ukázala konečná tabulka? Bylo vůbec v silách mladého kádru FC Vysočina zachránit se?
Nemyslím si, že jsme byli nejhorším nebo nejslabším týmem. Bohužel jsme nebyli dostatečně zkušení na to, abychom uhráli dva zápasy do tříbodového zisku. K tomu bychom potřebovali vyhrát o dva rozstřely pokutových kopů a bylo by nám opravdu lépe. I tak musím říci, že pokud by se nám vyhnula zranění a nemoci a mohli bychom vždy použít náš kompletní kádr, tak by to v našich silách bylo.

Které jarní duely vnímáte jako zlomové?
Absolutně zlomové utkání byl domácí duel se Zlínem. Zde jsme ještě tři minuty před koncem vedli 2:0. Tento zápas jsme však nedotáhli do úspěšného konce, nechali si vyrovnat a ještě ztratili další bod v pokutových kopech. Po tomto utkání jsme se již nedokázali zvednout, i když ještě menší záblesk přišel v Olomouci. Následný zápas doma s Baníkem rozhodl o tom, že už bude udržet soutěž velmi těžké.

Jaká dílčí pozitiva vidíte ve skončené sezóně? A naopak negativa?
Pozitivem je to, že jsme dali příležitost mladším hráčům, kteří nám jasně dali na vědomí, že se s nimi do budoucna musí počítat. Negativem je to, že právě tito hráči nebudou moci své kvality prokazovat v nejvyšší soutěži. Ale největším negativem je to, že díky našemu sestupu nám nemůže postoupit U18 do vyšší soutěže, čímž budou „trpět“ oni a také bohužel hráči U16.

Jak fungovala kooperace a hráčské vytížení s týmem U18 v Moravskoslezské divizi?
Vždy jsme se na hráčích a na jejich posunech a herním vytížení domluvili.

Zaznamenali někteří fotbalisté během jara větší herní progres?
Během jara prokázal nárůst výkonnosti Jágrik, Tomáš Svoboda, Shudeiwa a Růžička.

Kteří hráči náleželi mezi opory týmu?
Měli jsme celkem vyrovnané brankářské duo Lancman a Jágrik. Svoji výkonnost držel Crha, Svoboda Tomáš, Křivánek, Růžička, Ritter a Pojezný.

Bude příští starší dorost schopen se okamžitě vrátit mezi elitu?
O tomto vůbec nepochybuji. Bylo by ovšem výborné tým doplnit o dva tři nově příchozí hráče, čímž by vzrostla konkurence, která by nutila hráče chtít se neustále zlepšovat.

U19 - hráčské statistiky za ročník 2018/19

Statistiky odehraných minut:Pojezný – 1335, Svoboda – 1326, Crha – 1260, Křivánek – 1196, Shudeiwa – 1056, Růžička – 1053, Jágrik – 990, Ritter – 987, Havlín – 977, Fila – 946, Šrámek – 861, Malata Mir. – 617, Mikuška – 556, Lokvenc – 417, Lancman – 360, Trinh – 329, Trnka L. – 293, Vraspír – 270, Savi – 57, Točík – 36, Čermák – 23, Vošmera – 18, Pavlas – 6.

Odehrané zápasy: 30 – Svoboda T., Pojezný, 29 – Havlín, Křivánek, 27 - Růžička, 26 – Crha, Malata, 22 - Ritter, 21 - Šrámek, 20 - Fila, 19 – Lancman, Lokvenc, Shudeiwa, 15 - Trinh, 13 – Svoboda A., 11 – Jágrik, Mikuška, Trnka L., 10 – Točík, 8 – Merlo, 6 – Vraspír, 5 – Pavlas, 2 – Savi, Čermák, 1 – Doležal, Vošmera

Vstřelené góly: 8 – Křivánek, 4 – Svoboda T., Pojezný, 3 – Havlín, 2 – Crha, Malata, Ritter, Šrámek, 1 – Lokvenc, Růžička, Shudeiwa, Svoboda A.

Statistiky gólů a asistencí:Křivánek 5+1, Svoboda T. 3+2, Shudeiwa 1+2, Pojezný 2+1, Crha 2+1, Růžička 0+2, Mikuška 0+1, Ritter 0+1, Šrámek 0+1, Lokvenc 1+0.

Žluté karty:Růžička – 5, Shudeiwa – 4, Ritter – 3, Fila – 3, Křivánek – 3, Pojezný – 3, Trinh – 2, Svoboda T. – 2, Crha – 2, Šrámek – 2, Vraspír – 1, Točík – 1, Jágrik – 1, Malata Mir. – 1.

U18 - hráčské statistiky za ročník 2018/19

Odehrané zápasy: 28 – Malata Mar., 27 – Lát, Nováček, 26 – Trnka M., 23 – Vraspír, 22 – Točík, 21 – Vácha, 20 – Pavlas, 19 – Čermák, 18 – Trnka L., 17 – Samek, 15 – Mlejnek, Doležal, 10 – Vošmera, 8 – Malata Mir., 7 – Čapek, Černý, Franěk, Vacek, 6 – Lokvenc, 5 – Jágrik ,Svoboda, 4 – Trinh, 3 – Prcghal, Savi, Šenkýř, Šrámek, 2 – Fila, Lancman, Luňáček, Novák, Pojezný, 1 – Bulička, Crha, Došek, Homolka, Jiroušek, Krejčí, Křehlík, Ritter, Vodička, Zástěra.

Vstřelené góly: 18 – Čermák, Malata Mir., 14 – Točík, 7 – Mlejnek, Svoboda, Trnka M., Trnka L., Vacek, Vošmera, 4 – Černý, Pavlas, Vraspír, 3 – Franěk, 2 – Lokvenc, Nováček, 1 – Lát, Novák, Pojezný, Samek, Šrámek. 

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc červen jste zvolili Standu Klobásu

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ za zápasy nabitým červnem registruje vítězství staronového lídra. Poprvé od srpna loňského roku zvítězil v hlasování fanoušků šestadvacetiletý útočník Stanislav Klobása. Za uplynulý měsíc nastoupil do 7 duelů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a vstřelil 3 branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Vysočina Jihlava
1.SK Prostějov
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu