17.07.2019, Miroslav Fuks

Tomáš Drastil: Přišlo mi nespravedlivé, aby úsilí klubu bylo ohroženo

Tomáš Drastil: Přišlo mi nespravedlivé, aby úsilí klubu bylo ohroženoNa počátku června došlo ke změně v akcionářské struktuře FC VYSOČINA JIHLAVA. Čtyřicetiprocentní podíl PSJ, a.s., odkoupila firma TGM Fotbal, a.s. Její představitel pan Tomáš Drastil, dlouholetý významný partner FC Vysočina, se stal předsedou klubového představenstva. Jsme rádi, že Vám s ním nyní můžeme nabídnout rozhovor.

 

Můžete se blíže představit? V jakých oblastech podnikáte?
Podnikání se věnuji od  studií od svých dvaceti let. Začínal jsem v oblasti přestaveb supermarketů a dodávkách technologií do průmyslu, kde působím dodnes. Své aktivity jsem postupně rozvíjel i do dalších oblastí. Dlouhá léta jsem podnikal v oblasti odpadového hospodářství a recyklace, po prodeji této divize francouzskému koncernu jsem se více zaměřil na projekty v oblasti Real Estate Development, a to zejména v zahraničí. Působnost mé skupiny je od Thajska, kde jsme jako jeden z prvních českých subjektů začali více jak před 11 lety podnikat, až po Mexiko, kam jsme v loňském roce dodali recyklační technologie.

Co pro Vás bylo motivací k odkoupení akcionářského podílu v FC Vysočina?
Akcie FC VYSOČINA JIHLAVA, které jsem odkoupil, držel letitý partner jihlavského sportu a především pak fotbalu, tedy akciová společnost PSJ, jež skončila v insolvenci. Mojí hlavní motivací k tomuto kroku byla extrémní situace spjatá s akcionářskou strukturou, kdy ze strany FAČR reálně hrozilo neudělení licence pro další ligový ročník. Poslední roky jsem viděl a vnímal velké úsilí, které bylo vynaloženo při rozvoji klubu nejen akcionáři, ale i obchodními partnery, vedením a samozřejmě hráči. Přišlo mi nespravedlivé, aby díky komplikované situaci s úpadkem jednoho z akcionářů bylo vše ohroženo či zcela zničeno.

Jaké jsou Vaše plány s jihlavským klubem?
Podíl v klubu, který ovládám, není majoritní. Takže mé plány a návrhy nejdříve budu konzultovat s dalšími akcionáři, nicméně rád bych pokračoval v nastaveném rozvoji klubu. Do našeho společného úsilí je však nezbytně nutné zapojit více obchodních partnerů. Toto vnímám jako svůj velký úkol.

Je v silách FC Vysočina v nadcházející sezóně opětovně zaútočit na postup do nejvyšší soutěže?
Věřím, že tým, kterým nyní v FC Vysočina disponujeme, vybojuje postup zpět do nejvyšší české soutěže. Jsem přesvědčen, že klub tam jednoznačně patří.

Jak dlouho již podporujete FC Vysočina? V jakém formě a rozsahu?
Myslím, že jsem s FC Vysočina začal spolupracovat někdy na začátku roku 2013, ale přesně si to již nepamatuji. Do klubu jsem v posledních letech poskytl nemalé finanční částky, včetně dodání nové velkoformátové LED obrazovky a reklamních digitálních perimetrů.

Byl jste jmenován předsedou klubového představenstva. Jaké úkoly na Vás tato pozice klade? Jak máte rozděleny kompetence s dalšími členy představenstva - Janem Staňkem a Lukášem Vaculíkem?
Jsem s ostatním členy představenstva odpovědný akcionářům. Naším společným cílem je provést klub nelehkým obdobím po ztrátě největšího sponzora. Pokračujeme v budování klubové akademie, výchově mladých odchovanců a celkovém rozvoji klubu. Věřím, že dobré jméno FC Vysočina, sportovní úspěchy a transparentnost nám pomůže přesvědčit významné partnery, že fotbal v Jihlavě má smysl a budoucnost.

Hrál jste sám fotbal aktivně? Jaká je Vaše sportovní minulost a současnost?
Fotbal jsem hrál aktivně do 18 let, pak jsem si pár let zkusil i roli rozhodčího. Nicméně studia a podnikání mě lákala více. Mimo to jsem mnoho let hrál hokej, proto nyní pomáhám spolu s přáteli rozvíjet také hokejový klub ve Slaném.

 
Aktuálně

Michal Veselý: Hráli jsme v době, která byla postavená na partě

Anketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ zná svého druhého člena. Mezi nominovanými pravými beky po souboji s Vladimírem Kukoľem zvítězil Michal Veselý. Jsme rádi, že vám i s Michalem můžeme nabídnout aktuální rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu