17.07.2019, Miroslav Fuks

Jan Staněk: Chceme se prát o horní příčky tabulky

Jan Staněk: Chceme se prát o horní příčky tabulkyPouze padesát dnů trvala na Vysočině letní fotbalová pauza. Už o nadcházejícím víkendu fotbalisté FC Vysočina znovu vykročí do bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Neklamným znamením blížícího se ligového startu byla klubová tisková konference, na níž promluvili ředitel klubu Jan Staněk, kouč „áčka“ Radim Kučera a nejzkušenější hráč týmu Lukáš Vaculík.

 

Jan Staněk, ředitel klubu

Můžete se na úvod ještě vrátit k nedávno skončené sezóně?
Z našeho pohledu byla velice úspěšná. Vlastně nejúspěšnější ze všech druholigových sezón v historii klubu. Bohužel, její konec pro nás nebyl nejpříjemnější a nejšťastnější.

Znovu tedy vstupujete do druholigových bojů? S jakými ambicemi?
Rozhodně s velkým očekáváním, protože náš kádr se docela proměnil a řekl bych, že i omladil. Svoji roli v tom sehrál fakt, že jsme v týmu měli hodně hráčů na hostování. Jsem rád, že se do kádru podařilo zakomponovat některé naše odchovance, což od začátku deklaruji jako jeden z hlavních cílů klubu pod mým vedením. Na soupisku se prosadili Adam Ritter, Tomáš Svoboda a po návratu z hostování i Tomáš Smejkal. Teď záleží jen na nich, jakou porci zápasových minut si vybojují a jak se jejich kariéry do profesionálního fotbalu posunou. Našim mottem a cílem opět bude vyhrát každý zápas. Chceme hrát dobrý, bojovný a agresivní fotbal, který bude diváky bavit, a tím navázat na některé vydařené duely uplynulé sezóny. Doufám, že se budeme prát o horní příčky tabulky. Až průběh nadcházejícího soutěžního ročníku ukáže, na co budeme stačit.

Jak těžké bylo udržet Lukáše Zoubeleho?
Pracujeme ve velmi rodinné atmosféře a máme k sobě všichni lidsky hodně blízko. To nepochybně pomohlo k tomu, že jsme Lukáše přesvědčili, aby v Jihlavě setrval a ještě o rok prodloužil svůj kontrakt. Dohodli jsme se v přátelském a věcném duchu, Lukáš dokázal svůj charakter a vztah ke klubu. Navíc nabídka Slovácka pro nás nebyla akceptovatelná.

Radim Kučera, trenér prvního týmu

Jak hodnotíte letní změny v kádru?
Pohyb v týmu nastal celkem velký. S většinou změn jsme počítali, zvlášť u hráčů, kteří zde byli na hostování. Oslabení týmu vidím v odchodu útočníka Jirky Klímy a též záložníka Pavla Šulce. Navíc odešli i další hráči užšího kádru – Breda, Petr, Chlumecký a Preisler. Náhradou by měly být nové akvizice, za jejichž příchod jsem rád. Otazník samozřejmě visí nad sehráním obměnného mužstva a aklimatizací nových hráčů v týmu, protože v přípravě na to bylo málo času. Může se tedy stát, že první kola budou z naší strany kostrbaté, podobně jako zkraje jara. Neberu to ale jako nějakou omluvu. Respektuji, že v Jihlavě s ohledem na ekonomické možnosti k obměně kádru dochází. Problém s tím nemám a věřím, že jsme během letního zkoušení vybrali to nejlepší.

Berete nyní kádr za uzavřený?
Doufám, že by ještě někdo mohl přijít. Nechceme se však nějakým příchodem unáhlit a šáhnout vedle. Chceme počkat na vývoj v I. lize. Čekat můžeme klidně až do konce letního přestupového období.

Kádr nyní trápí některá zranění...
Ano, mrzí mne, že nyní v tréninkovém procesu s ohledem na svalová zranění absentují hráči, kteří se v přípravě jevili velmi dobře. Ať již to byl Lamin Jawo, který ani nevyrazil na dovolenou a připravoval se individuálně v Jihlavě, nebo mladíci Adam Ritter a Tomáš Svoboda. Je to škoda, protože vytvářeli zdravou konkurenci a existovala možnost, že mohli hned v prvním kole nakouknout do základní sestavy. Snad se o to porvou v dalších týdnech.

Lukáš Vaculík, nejzkušenější hráč

Jaká z tvého hlediska byla letní příprava?
Letos zažíváme dva extrémy. Zatímco ta zimní byla strašně dlouhá, tak za letní velmi krátká, což já samozřejmě vítám.

Co bys řekl k letní obměně kádru? Nakolik ses na ní ze své pozice ve sportovním vedení klubu podílel?
Snažím se vše skloubit s rolí hráče. Myslím, že se to zvládnout dá. Navíc mám výhodu, že testované fotbalisty vidím přímo v akci na tréninku, při zápasech, v kabině. Lépe si tak o nich mohu udělat obrázek. Věřím, že současný kádr by měl být dostatečně konkurenceschopný a podobně silný jako v uplynulé sezóně. Kvalita tady zůstala a kádr se doplnil zajímavými mladými hráči, kteří mají perspektivu před sebou. Doufám, že nám to na hřišti bude klapat, budeme dělat body a bavit fanoušky.

Bylo pro tebe složité rozhodnout se, zda pokračovat v hráčské kariéře?
Výhodou asi bylo, že jsem se s trenérem Kučerou domluvil, že se do letní přípravy zapojím. Chtěl jsem si tak ověřit, zda na to mám, zda jsem týmu prospěšný. Navíc u sebe nadále cítím vnitřní motivaci klub někam posunout ještě v úloze hráče. Mé rozhodnutí ulehčil i fakt, že mi zdraví slouží a byl jsem schopen absolvovat celou náročnou přípravu.

  • záznam tiskovky naleznete na klubovém Youtube kanálu Ježour TV

 
Aktuálně

Juniorka Břeclav rozstřílela ve druhé půli

Juniorský tým neztratil divizní bod ani ve 3. kole. Na domácí půdě nedal šanci Břeclavi, přičemž na úvodní branku Vojtěcha Křišťála ze závěru první půle navázali ve druhém dějství gólově úspěšní David Šteffl, Ladislav Kolčava, Matěj Koubek a Filip Vedral - 5:0 (1:0). Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu