27.07.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Čekali jsme, že to bude perná šichta

Radim Kučera: Čekali jsme, že to bude perná šichtaČekání FC Vysočina na první gól v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY TRVALO přesně 150 minut. Pak se však konečně trefil Stanislav Klobása, čímž protrhl gólová stavidla jihlavského celku. Vítkovice nakonec z Vysočiny odjely se zaslouženou porážkou 3:0. Jak vydařený duel okomentoval kouč Radim Kučera?

 

„Čekali jsme, že to dnes bude perná šichta. I na jaře jsme se přesvědčili, že Vítkovice patří k nejlépe bránícím celkům a góly nedostávají. Věděl jsem, že budeme muset překonávat a dobývat. Že budeme muset vstřelit první gól nebo soupeře utavit, uběhat. Proto jsem chtěl, abychom na hráče ostravského týmu pořádně vyvíjeli tlak, aby neměli čas na rozehrávku, aby ani gólman nestál dlouho nad míčem. To se nám povedlo. Už méně nám vycházelo přání vstřelit rychlý úvodní gól. Věděl jsem, že když branku vstřelíme, tak se nám budou otevírat dvířka ve vítkovické defenzívě. Nakonec jsme ale byli za kvalitní a trpělivý výkon odměněni. Jsem spokojen, jak tým poctivě pracoval do defenzívy, přičemž si vybavuji snad jen jednu nebezpečnou akci soupeře z první půle. Vstřelili jsme tři branky, takže mohu být spokojen i s ofenzívou,“ řekl k duelu kouč Kučera.

Domácí lodivod se vyjádřil i k utajenému angažování ofenzivního záložníka Rezka ze Slovácka: „Jakubův příchod jsme se snažili držet v utajení. Dokonce jsme uvažovali o jeho nasazení od začátku. Nakonec jsme si ho nechali jako žolíka, protože jsem věděl, že jeho příchod bude představovat oživení naší hry. Znám ho a myslím si, že jde o kvalitní posilu, která nám pomůže. Po svém nepříliš vydařeném vykročení do zápasu se skvěle uvedl, když nahrál na úvodní důležitý gól Standovi. Jeho příchod potvrdil, že nyní disponujeme dravějším týmem, což dokumentují nováčci Pavlík, Fortelný nebo Smejkal. Zároveň však tyto mladíky potřebujeme na hřišti usměrňovat, což naštěstí zajišťují Vaculík, Zoubele či Tlustý.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Jiřího Balcárka z tiskové konference přinášíme slova střelce Standy Klobásy a novice Jakub Rezka.

 
Související
Aktuálně

Program zimní přípravy FC Vysočina

Fotbalisté FC Vysočina v pátek absolvovali poslední trénink v letošním roce a rozešli na vánoční dovolenou. První tým se znovu sejde až v pondělí 13. ledna 20120 na prahu zimní přípravy, předtím se budou pilně připravovat individuálně. Dlouhý zimní blok nabídne množství tréninků a zápasů zejména v domácím prostředí. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu