23.08.2019, Miroslav Fuks

Kučera: Mužstvo ukázalo charakter a silnou touhu po vítězství

Kučera: Mužstvo ukázalo charakter a silnou touhu po vítězstvíNervová soustava fanoušků, hráčů a hlavně pak trenérů dostala v závěru utkání FCV vs. Líšeň pořádně zabrat! Csaplárova past opět zafungovala, ovšem výhru domácím nakonec nevzala. Ti si ji vzali zpět minutu před koncem hrací doby! Jak ofenzivní bitvu a gólovou přestřelku okomentovali oba trenéři?

Radim Kučera mohl nakonec být spokojen: „Líšeň jsem v poslední době viděl v několika zápasech, z toho dvakrát osobně. A musím říci, že jsem hodně branek a divoký průběh utkání trochu očekával. Brněnský tým hraje ofenzivně, s určitým rizikem v defenzívě, bez zajištění a velkou vervou. Nepochybně představuje oživění II. ligy. Věděli jsme o tom, že toto riziko lze využít. V první půli jsme byli jasně lepší a dokázali jsme si vytvářet nebezpečné situace před brankou Líšně. Měli jsme dvě stoprocentní gólové příležitosti v podání Mikuše a Jawa. Naštěstí se dokázal trefit alespoň Klobása. Hosté nám trápili svým důrazem a přímočarým fotbalem. A také měli v první půli šanci, kterou Hladík nezužitkoval,“ řekl domácí lodivod k první půli.

Ve svém komentáři poté pokračoval: „Líšeň do druhé půle vstoupila otevřeně a po druhé inkasované brance už neměla vůbec co ztratit. My jsme si nechali dát laciný gól po standardní situaci, což je poté vždycky složité a drama pro tým, který vede. Závěr duelu jsme nezvládli z hlediska kombinace, držení míče, nevynucených ztrát... Někdy mi to připadalo, jako bychom se na hřišti viděli poprvé. Dostali jsme se do herní křeče, bránili jsme jednogólové vedení a soupeř srovnal. Svoji roli jistě sehrálo i intenzivní tempo zápasu v teplém počasí. Mužstvo poté naštěstí ukázalo charakter a silnou touhu po vítězství. Hráčům za to musím poděkovat. Poslední minuty ale byly pořádně perné, byly to nervy až do konce. Hrozné šlehy to musely být i pro Miloše Machálka. Srovnat z 2:0 na 2:2 a poté za minutu zase prohrávat...“

Kučera přiznal, že další bodová ztráta poté, co tým nezvládl duel ve Varnsdorfu, by byla nepříjemná: „Varnsdorf mi leží v žaludku do teď. Předchozí kola jsme zvládali výborně, hráli jsme dobře, nedostávali jsme góly. Pak jedeme do Varnsdorfu a mně připadalo, že se nám nemůže nic stát. A to se může vrátit jako bumerang. Výhry se nerodí lehce, každý soupeř je těžký. Tři body nelze získat bez boje a jízdy na hřišti. I dnes mi přišlo, že za stavu 2:0 přišla naše lehkovážnost při hře v ofenzívě, kde jsme nedokázali udržet míč.“

Líšeňský trenér Miloslav Machálek byl prvním ligovým trenérem FC Vysočina. V letech 2000-2002 zde vedl tým, který poprvé v historii Kraje Vysočina působil ve druhé nejvyšší soutěži. Nepochybně zaslouží poděkování za to, že se Jihlava v této náročné a dříve nemyslitelné soutěži dokázala rychle zabydlet a později odrazit i k vyšším metám. Po páteční bitvě o čelo tabulky však spokojen být nemohl: „Dnes jsme byli hrozně zranitelní v defenzívě, na což jsme dopláceli. Domácí šli třikrát sami na gólmana a až tu třetí možnost proměnili. My předvedli jen zajímavé situace, které jsme však nedohráli. V poločase jsme v kabině udělali dusno a provedli jsme změny v sestavě i rozestavení. Přestože jsme inkasovali ještě jednu branku, tak jsme domácím dokázali být důstojným soupeřem a vyrovnali jsme skóre. Potvrdili jsme naši ofenzivní sílu. V závěru se bohužel ukázala naše nezkušenost, kdy jsme nedokázali dohrát tři minuty bez obdrženého gólu. Škoda, nicméně dnes jsme byli svědky otevřeného utkání, které pro diváka muselo být velice zajímavé.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Miloslava Machálka z tiskové konference přinášíme slova slovenských střelců Rajmunda Mikuše a Matúše Lacka.