02.11.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: V koncovce jsme totálně selhávali

Radim Kučera: V koncovce jsme totálně selhávaliVysočina svoji sérii neporazitelnosti prodloužila již na sedm utkání, když se tak naposledy stalo na konci srpna. Bohužel, ani na horké půdě v Prostějově se nedočkala kýžené výhry a potřetí v řadě venku remizovala 1:1, když potřetí musela vyrovnávat nepříznivě se vyvíjející skóre. A znovu hřešila na neproměnění gólových příležitostí. Své si k tomu po utkání samozřejmě řekl trenér Radim Kučera.

 

Myslím, že jsme odehráli velice dobrý první poločas. Měli jsme územní převahu a vytvořili jsme si i řadu gólových šancí. Bohužel, dnes jsme v koncovce totálně selhávali. Jejich řešení bylo špatné, v našich příležitostech jsme vlastně ani netrefili bránu. Nadějných situací bylo dost na to, abychom do poločasu vedle alespoň o gól. Hned by se nám lépe dýchalo a domácí by museli více otevřít obranu. Logicky jsme o přestávce byli všichni hodně naštvaní. Vstřelení branky musíme jít ještě více naproti, musíme být mnohem více zarputilí a agresivní.

Druhý poločas byl už méně vydařený...
Hra se srovnala a domácí z první velké příležitosti vstřelili důležitou úvodní branku. Prostějov byl hodně nepříjemný a soubojový, což umocnilo střídání Karla Kroupy. Dobývat velmi dobře bránící obranu bylo velmi složité, navíc 1.SK hrozil z nebezpečných brejků. Nakonec jsme po chybě prostějovské obrany, kdy jsme navíc hráli bez zraněného Javůrka, dokázali alespoň vyrovnat. Škoda, že jsme v závěru nedokázali strhnout vítězství na naši stranu. I v deseti jsme měli nebezpečné akce a zahrávali jsme několik rohů.

Jste tedy s bodem spokojen?
Hráče musím pochválit a poděkovat jim. Jejich výkon byla daleko lepší, než před čtrnácti dny na Vyšehradě. Jen ta koncovka dnes byla z naší strany žalostná, což nás asi stále ty dva tolik potřebné body navíc. Mrzí mne, že jsme venku zase inkasovali první gól a museli jsme tak vstřebat facku soupeře. Pak je to opravdu hodně těžké dospět alespoň k vyrovnání. Každý druholigový celek je doma silný, takticky připravený a zaslouží respekt. Vždyť Prostějov tady porazil Žižkov a naposledy přivezl tři body z Hradce.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Oldřicha Machaly z tiskové konference přinášíme slova střelce vyrovnávací branky Matěje Koubka a záložníka Jana Fortelného, který v šancích bohužel neuspěl.

 
Související
Aktuálně

Pohled do kroniky jihlavského fotbalu s Josefem Morkusem

Dne 8. dubna to bude 110 let, kdy byl oficiálně založen fotbal v Jihlavě, konkrétně klub SK Jihlava. Po celý rok vám budeme toto významné výročí připomínat ve formě rozhovorů, článků, anket, exhibičních utkání či příspěvků na sociálních sítích. Osobou, která dnes možná nejvýrazněji propojuje dva v roce 1995 sloučené kluby – SK a Spartak – je... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu