03.12.2019, Miroslav Fuks

Klobása: Rok 2019 přinesl řadu hezkých okamžiků a cenných vítězství

Klobása: Rok 2019 přinesl řadu hezkých okamžiků a cenných vítězstvíV rámci pátečního slavnostního večera byl Stanislav Klobása vyhlášen nejlepším hráčem FC Vysočina. Stalo se tak dle výběru klubového představenstva a sportovního vedení. Přihlédnuto při tom bylo k výsledkům pravidelného měsíčního hlasování fanoušků na klubovém webu o „Hráče měsíce“. Rádi vám nabízíme rozhovor pětadvacetiletým střelcem 15 gólů v roce 2019.

 

Co na toto ocenění říkáš?
Je to samozřejmě super a příjemné. Díky za to náleží spoluhráčům a samozřejmě i trenérovi. Celému týmu moc děkuji, protože bez nich bych takové ocenění nemohl nikdy dostat.

Už ses zorientoval v množství cen a dárků od sponzorů, které jsi ve čtvrtek obdržel?
Vše jsem s manželkou prošel. Možná ještě větší radost z nich měla právě ona.

Máš sám dobrý pocit z celého fotbalového roku 2019?
Určitě přinesl řadu hezkých okamžiků a cenných vítězství. Je jasné, že tento rok je pro nás ve stínu baráže o postup do nejvyšší soutěže. Těší mne, že jsme během tohoto roku neprošli žádnou větší ztrátou formy či delší výsledkovou krizí. Pořád jsme byli schopní podávat alespoň obstojné výkony. Navíc doma, až na výpadek na konci jara s Brnem, jsme dokázali jít od vítězství k vítězství.

Pamatuješ v dospělém fotbale gólově úspěšnější rok?
Patnáct branek za rok se mi asi nikdy vstřelit nepovedlo. Možná v juniorech, ale to není adekvátní soutěž. Jsem za to samozřejmě moc rád a doufám, že toto číslo dokážu v roce 2020 ještě překonat.

Vybavíš si teď okamžitě nějaký duel, na který z končícího roku rád vzpomínáš?
Domácí důležitý duel s Duklou Praha, který jsme rozhodli v 89. minutě. Byli jsme moc rádi, že jsme jej zvládli. Navíc jsem jediný gól utkání vstřelil já.

V čem byl Stanislav Klobása ve verzi 2019 jiný oproti letům předchozím?
Myslím si, že pořád hraju tak nějak stejně. Nemyslím si, že bych se nějak extrémně zlepšil. Končící rok byl odlišný v tom, že jsem dokázal vsítit hodně branek. Možná jsem měl více gólového štěstí a míče se ke mně ve vápně častěji odrážely. Dostával jsem se do velkého počtu šancí, takže gólových zásahů mohlo být ještě více. Mrzí mne, že moje zápasová minutáž i bilance branek nebyly ještě lepší vinou svalových problémů. Chci během prosincové dovolené a zimní přípravy udělat maximum pro to, abych byl na jaro ještě lépe připraven a zranění se mi vyhnula.

V pátek jste sice absolvovali poslední trénink, ale každý jste si na dovolenou odvezli tréninkový plán. Jak moc je náročný a v čem spočívá?
Nafasovali jsme si sporttestery, které budou dohlížet na to, zda absolvujeme předepsané náročné kondiční běhy a tréninkové jednotky v posilovně. Určitě jsme nyní hrozně rádi, že nyní můžeme trénovat individuálně v domácích podmínkách a být nablízku rodině.

Nelze se nezeptat na spekulace fanoušků, zda v Jihlavě strávíš i jarní sezónu...
Je pravdou, že nějaká jednání s kluby z I. ligy proběhly, ale já jsem tyto možnosti odmítl. Pokud na mne Vysočina nedostane nějakou super nabídku, tak na 99% v Jihlavě zůstanu.

Je v silách týmu, aby na jaře minimálně udržel barážovou pozici a popral se znovu o postup?
Čeká nás dost těžké jaro. I kvůli tomu, že s většinou adeptů na postup hrajeme venku, kde se nám na podzim příliš nedařilo. Tyto výkony rozhodně musíme zlepšit. Přesto si myslím, že je v našich silách na postup dosáhnout. Též bude záležet na tom, nakolik se i pro jaro podaří udržet či ještě posílit stávající mančaft. Svoji roli samozřejmě sehraje aktuální forma celého týmu.

Těšíš se na dovolenou a Vánoce? Kde je budeš užívat?
Budu s rodinkou doma. Výjimkou bude několikadenní pobyt s dětmi a manželkou v Mariánských Lázních. Každoročně si to tam skvěle užijeme a zrelaxujeme.

Chtěl bys při této příležitosti něco popřát či vzkázat příznivcům FC Vysočina?
Přeji jim hodně štěstí a zdraví, a též, aby se jim líbil náš fotbal. Ať jich na naše zápasy chodí čím dál více a my v nadcházejícím roce mohli společně oslavit postup do I. ligy!

Listopadovým internetovým hlasováním o „Hráče měsíce FC Vysočina“ byl uzavřen osmiměsíční průzkum názorů fanoušků, jehož součtem bude nalezen nejlepší jihlavský fotbalista za kalendářní rok 2019. Níže naleznete kompletní výsledky jak za rok 2019, tak i za podzim.

Upřesňujeme, že pořadí dle počtu hlasů vzešlo z absolutního součtu počtu hlasů (od 1. do 5. místa), které hráči během osmi měsíců dostali. Pořadí dle počtu bodů vychází z bodového ohodnocení umístění (20 bodů za 1. místo, min. 1 bod za 20. místo) jednotlivých hráčů v konkrétním měsíci.

Pořadí ankety za podzim 2019:

Podle počtu hlasů: 793 - Klobása Stanislav, 793 - Fortelný Jan, 657 - Smejkal Tomáš, 485 - Vejmola Luděk, 475 - Tlustý Petr, 445 - Tijani Mohamed, 420 - Jawo Lamin, 317 - Vaculík Lukáš, 279 - Zoubele Lukáš, 199 - Javůrek Jan, 178 - Lacko Matúš, 147 - Mikuš Rajmund, 132 - Novotný Filip, 115 - Svoboda Tomáš, 114 - Rezek Jakub, 82 - Pavlík Jan, 79 - Vedral Filip, 43 - Pojezný Karel, 32 - Koubek Matěj.

Podle bodů za umístění: 89 - Fortelný Jan, 87 - Smejkal Tomáš, 81 - Tlustý Petr, Vejmola Luděk, 75 - Tijani Mohamed, 66 - Vaculík Lukáš, 59 - Klobása Stanislav, 50 - Jawo Lamin, 49 - Lacko Matúš, Zoubele Lukáš, 45 - Javůrek Jan, Mikuš Rajmund, 41 - Novotný Filip, 34 - Rezek Jakub, 24 - Pavlík Jan, 23 - Svoboda Tomáš, Vedral Filip, 12 - Pojezný Karel, 11 - Koubek Matěj.

Celkové pořadí ankety za rok 2019:

Podle počtu hlasů: 927 - Klobása Stanislav, 793 - Fortelný Jan, 717 - Tijani Mohamed, 668 - Vejmola Luděk, 657 - Smejkal Tomáš, 577 - Zoubele Lukáš, 506 - Vaculík Lukáš, 492 - Šulc Pavel, 484 - Tlustý Petr, 420 - Jawo Lamin, 263 - Novotný Filip, 232 - Javůrek Jan, 178 - Lacko Matúš, 147 - Mikuš Rajmund, 121 - Vedral Filip, 115 - Svoboda Tomáš, 114 - Rezek Jakub, 104 - Preisler Dominik, 91 - Klíma Jiří, 82 - Pavlík Jan, 79 - Chlumecký Martin, 46 - Breda Petr, 43 - Pojezný Karel, 33 - Veselý Vlastimil, 32 - Koubek Matěj, 18 - Petr Jakub, 16 - Machuča Ondřej, 12 - Šefčík Samuel, 9 - Šumský Nicolas.

Podle bodů za umístění: 130 - Vejmola Luděk, 129 - Tijani Mohamed, 112 - Vaculík Lukáš, 100 - Zoubele Lukáš, 89 - Fortelný Jan, 87 - Smejkal Tomáš, 85 - Klobása Stanislav, Tlustý Petr, 83 - Novotný Filip, 68 - Javůrek Jan, 62 - Jawo Lamin, 58 - Šulc Pavel, 49 - Lacko Matúš, 45 - Mikuš Rajmund, 44 - Vedral Filip, 41 - Preisler Dominik, 35 - Chlumecký Martin, 34 - Rezek Jakub, 31 - Breda Petr, 30 - Klíma Jiří, 24 - Pavlík Jan, 23 - Svoboda Tomáš, 22 - Veselý Vlastimil, 19 - Petr Jakub, 12 - Pojezný Karel, 11 - Koubek Matěj, 10 - Machuča Ondřej, 7 - Šefčík Samuel, 5 - Šumský Nicolas.

 
Aktuálně

Juniorka vstoupila do jarních divizních odvet remízou

Juniorský tým FC Vysočina do jarních odvet Divize D vstoupil nepřesvědčivým výkonem a domácí remízou v krajském derby proti Tatranu Ždírec nad Doubravou. Souboj pátého celku tabulky s osmým žádnou branku nenabídl, ovšem větší šance si vypracovali hosté. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu