21.01.2020, Miroslav Fuks

Vysočina jde z plné kondiční přípravy do dvou duelů v řadě

Vysočina jde z plné kondiční přípravy do dvou duelů v řaděFotbalisté FC Vysočina prožívají „brutální“ dny lednové přípravy. Druhý týden náročného zimního bloku zpestří dva přípravné duely v rychlém sledu. Ve středu 22. ledna tým kouče Radima Kučery nastoupí od 11:00 hodin na přírodním trávníku strahovského areálu proti Spartě Praha a o den později se poprvé představí na domácí půdě – od 14:00 hodin proti slovenské Podbrezové.

 

Pro Spartu i Vysočinu půjde o druhý duel v rámci zimní přípravy. Zatímco letenští o víkendu zdolali České Budějovice 1:0, tak Jihlava minulou středu nestačila na Olomouc. Oba celky s velkou pravděpodobností rozloží zápasové vytížení mezi dvě odlišné jedenáctky. Proti svým podzimním spoluhráčům tak nastoupí i záložník Jan Fortelný, jenž se pro přípravu vrátil do kádru kouče Václava Jílka. Duel proběhne na vyhřívaném přírodním trávníku strahovského areálu a vy jej můžete sledovat na webu letenského klubu. Podmínkou je však registrace.

Připomeňme, že oba celky na sebe narazily na konci září v rámci 3. kola MOL Cupu. Letenští si z vyrovnaného utkání odvezli těsnou výhru 1:2 (1:1). V nedávné minulosti na sebe kluby narazily nejen v nejvyšší soutěži, ale též v zimním přípravném období. Naposledy se tak stalo před pěti lety, kdy Sparta na Strahově vyhrála 3:1 (2:1).

O den později - ve čtvrtek 23. ledna od 14:00 hodin - Vysočina nastoupí k prvnímu přípravnému utkání v domácích podmínkách. Na umělé trávě v areálu Na Stoupách změří síly se 7. celkem II. slovenské ligy - FK Železiarne Podbrezová. Půjde o premiérové střetnutí obou klubů, které umožnil fakt, že slovenský tým v Praze rozbil tréninkový tábor. V sobotu v Blšanech podlehl Viktorii Žižkov 2:0 a v minulém týdnu v úvodním utkání přípravy nestačil na Žilinu výrazně 6:0.

„Lednové přípravné týdny jsou pro hráče opravdu velmi náročné. Tréninkové jednotky jsou nyní zaměřené na sílu a kondici, přičemž při nabírání těchto aspektů kombinujeme tréninky na umělé trávě, posilování prostřednictvím tabaty, běhy na tartanové dráze a též spinning. Hráči se v trénincích dostávají na hranici svých možností. I proto nechceme v zápasech riskovat zranění a hodláme v obou duelech herní zátěž rozprostřít na všechny dostupné hráče. Šetřit budeme rekonvalescenta Zoubeleho, lehce zraněného Matulku a též nemocného Svobodu. Do zápasu nastoupí testovaní ofenzivní hráči Chok a Vasilj. Naopak už s týmem nepokračuje útočník John,“ poskytl aktuální informace trenér Radim Kučera.

 
Související
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu