21.01.2020, Miroslav Fuks

Lamin Jawo přestupuje do Zlína

Lamin Jawo přestupuje do ZlínaČtyřiadvacetiletý útočník Lamin Jawo podepsal tříletou smlouvu s prvoligovým Fastavem Zlín. Gambijský hroťák tak po roce opustil Jihlavu a naplnil tak svůj záměr učinit další krok ve své fotbalové kariéře.

 

„Lamin během ročního působení v FC Vysočina potvrdil svůj potenciál a perspektivu. Přestoupil k nám jako volný hráč s touhou prosadit se v českém fotbale. I proto výrazně slevil ze svých finančních podmínek, na které byl zvyklý z Itálie. Díky své komunikativnosti a inteligenci rychle zapadl mezi své spoluhráče. Po půlroční aklimatizaci začal splácet naši důvěru na hřišti, za což vděčí píli a trpělivosti. Na podzim nám už hodně pomohl. Přestupem za dobrou nabídkou do Zlína se naplnil oboustranně prospěšný projekt, za nímž do Jihlavy zamířil. Přejeme mu v novém působišti mnoho úspěchů. Nyní je na nás, abychom přivedli za Lamina náhradu.“ uvedl ředitel klubu Jan Staněk.

„Zvolil jsem Zlín, protože věřím v jejich nastavenou cestu, kterou klub jde. Cítil jsem, že o mě opravdu stojí a vkládají ve mně důvěru, a proto nebylo co řešit. Moje cíle jsou vždy stejné, chci být nejlepší a dostat se co nejdále v mé kariéře. Chci ukázat svůj talent a stále se posouvat,“ uvedl pro zlínský web Lamin Jawo.

Lamin Jawo (nar. 15.3.1995) měří 195 centimetrů a do Evropy přišel v létě 2014. Zvolil Itálii, přičemž začínal v týmu Vado Ligure, jenž působil ve čtvrté italské lize Serii D. O rok později už střílel branky v nižší soutěži za tým FBC Finale, kde zaujal představitele Carpi FC 1909, klubu Serie B. Přestup se zrodil v lednu 2017, ovšem zůstalo jen u tří startů v italské II. lize. Následovala třetiligová hostování v Sieně a v klubu FeralpiSalò. V lednu 2018 přestoupil do týmu účastníka Serie D - Olympia Agnonese. Zde se na podzim 2018 dočkal takřka maximálního herního vytížení a vstřelil tři ligové branky. V lednu 2019 se rozhodl pro přesun do Česka, když podepsal kontrakt v FC Vysočina. Během dvanácti měsíců zde nastoupil do 19 ligových duelů, v nichž zaznamenal pět branek. Všechny během uplynulého podzimu.

 
Aktuálně

Organizační informace k utkání s Vyškovem

Už podruhé v tomto týdnu budete mít možnost vidět v akci jihlavské fotbalisty. Bitva s Vyškovem bude okořeněna předzápasovým a naprosto exkluzivním koncertem kapely Highland. Protože však celá akce odstartuje mimořádně v 16.30 hodin, pojí se s ní i určité organizační informace. Níže se dozvíte, jak bude vše probíhat. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu