10.02.2020, Miroslav Fuks

Tomáš Josl: Jak vzpomínám? Krásně!

Tomáš Josl: Jak vzpomínám? Krásně!Anketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ zkompletovala obranu. K trojici Veselý – Kadlec – Tlustý jste zařadili levého beka Tomáše Josla. Ten ale musel o vítězství svést tuhý boj s fanoušky Filipa Novotného a Petara Gavriće! Rádi vám nyní nabízíme rozhovor i s Tomášem.

 

Zaregistroval jsi, že tato výroční anketa probíhá? Co na ocenění říkáš?
Jistě jsem si ankety všiml, protože klubové stránky sleduji pořád. Vítězství v anketě mne hrozně potěšilo. Snad jsem Vysočině odved vysoký standard, což odrážely i mé známky v médiích za výkony v zápasech.

Jak vzpomínáš na působení v FC Vysočina? V jakém ohledu tě lidsky či sportovně obohatilo?
Jedním slovem krásně. Byl jsem moc rád, že jsem v Česku konečně dostal příležitost zahrát si I. ligu. Po tom jsem vždycky toužil. Navíc se nám v Jihlavě narodila dcerka. Ke všemu mám tento kraj v srdci, protože ze Štoků nedaleko Jihlavy pochází můj taťka a máme zde rodinu.

Vybavuješ si nějaký speciální zápas či zážitek v jihlavském dresu?
Zažil jsem spoustu krásných okamžiků a parádních zápasů. Každý mám stále v paměti, opravdu jsem si moc užíval atmosféru v lize, v klubu i v našem týmu. Skvělé byly zejména úvodní zápasy po jihlavském postupu do ligy. Remíza 3:3 na Slavii po divokém průběhu nebo remíza v Liberci, když v nastaveném čase vyrovnával Pepa Šural. Specifické a vypjaté byly duely s Viktorií Plzeň.

Co bys FC Vysočina do dalších let popřál?
Hlavně postup do nejvyšší soutěže, aby se vrátila zpátky tam, kde šest let působila. Dále jí přeji stabilní ekonomiku, aby hráči měli klid na svoji práci. A hlavně, aby stabilně chodil plný stadión, protože fotbal je o divácích. Pro ně se hraje.

Jak se Ti v současné době daří po osobní a fotbalové stránce?
Ještě si zahraji I.B třídu v Chropyni, kde zároveň plním roli trenéra. Kariéru jsem se rozhodl ukončit, když mi bylo 32 roků a já se vrátil z angažmá v Rapidu Bukurešť. Tehdy jsem měl možná životní formu, přesto už o mne v mém věku žádný ligový klub neprojevil zájem. Mrzelo mne to.

Momentálně mám v Přerově svoji „akademii“, kde se věnuji výhradně individuální přípravě a sportovnímu růstu malých i velkých hráčů a hráček. Využívám zázemí mládežnického klubu Zubr Přerov, který vlastní naše rodina. Snažím se aplikovat trenérské metodiky, které jsem zažil při působení v zahraničí či v rámci stáže v Espaňolu Barcelona. Cílem je posunout hráčský level každého z fotbalistů a vést je k jiným návykům i mentalitě, než je tomu v Česku zvykem.

Jinak jsem ženatý a manželkou Kateřinou máme šestiletou holčičku Aničku, k ní máme doma z předchozího manželství starší dcerku Elinku. Jsme taková ženská rodina, doma žiju v oslabení. :-)

Jedenáctka dvacetiletí FC Vysočina – pořadí mezi levými obránci:

1. Tomáš Josl – 609 hlasů – 33%
2. Filip Novotný – 545 hlasů – 30%
3. Petar Gavrić – 505 hlasů – 27%
4. Tomáš Cihlář – 82 hlasů – 4%
5. Michal Vepřek – 53 hlasů – 3%
6. Jiří Liška – 35 hlasů – 2%
7. David Kotrys – 17 hlasů – 1%

 
Aktuálně

Novým trenérem se stal Jan Kameník!

Pro Jana Kameníka se stává FC Vysočina staronovým působištěm. Mezi léty 2015–2017 působil u mládeže a chvíli pobyl i u A-týmu jako asistent Michala Bílka. Na pozici asistenta trenéra bude působit Jozef Pavlík. Na pozici kondičního trenéra se vrací zpět do Jihlavy bývalý levý obránce Tomáš Josl. Trenérem brankářů bude mladý Matuš Moťovský. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu