11.02.2020, Miroslav Fuks

Tak přeci velký odchod do pražského „S“ – Mohamed Tijani do Slavie!

Tak přeci velký odchod do pražského „S“ – Mohamed Tijani do Slavie!Urostlý stoper Mohamed Tijani nakonec přeci jen míří do slavného pražského „S“! Dvaadvacetiletý obránce z Pobřeží Slonoviny však neoblékne sparťanský dres, neboť odchází na hostování s přestupovou opcí do kádru úřadujícího českého mistra – Slavie Praha! Jeho roční působení v FC Vysočina je tak prozatím u konce.

 

„Momo za uplynulý rok prokázal velký sportovní progres a potvrdil potenciál, který jsme v něm už během jeho působení ve Vyškově viděli. Svými výkony v našem dresu zaujal celou řadu předních českých klubů a těší nás, že zájem o něj pokračoval i po nedávném nezdařeném přestupu na Letnou. Nabídky na hráče jsme řešili už v létě, domluvili jsme se však s hráčem i jeho manažerem, že ideální bude, aby podzim hrál u nás a další krok ve své kariéře učinil v zimě. V tomto směru chceme také poděkovat za spolupráci Danielu Chrysostomovi, agentovi hráče, že v tomto projektu spolupracoval s klubem a věřil společně stanovené cestě. Momovi přejeme, aby ve svém fotbalovém růstu pokračoval i v Edenu. Na Vysočině za krátkou dobu zanechal hlubokou stopu, a to jak v klubu, tak i u našich fanoušků,“ okomentoval Tijaniho přestup ředitel klubu Jan Staněk.

Mohamed Tijani (nar. 10.7.1997) hrál až do sedmnácti let fotbal v rodné vesnici v Pobřeží slonoviny. Z toho do šestnácti let bosky. V sedmnácti letech dostal šanci zamířit do akademie španělského klubu Rayo Vallecano. V lednu 2018 odešel do Česka, kde začal oblékat dres Vyškova v MSFL. Nastoupil zde do 32 třetiligových či pohárových duelů, v nichž zaujal scouty FC Vysočina. Jeho přestup do Jihlavy byl administrativně dotažen až v závěru ledna letošního roku. V dresu FCV nastoupil do 29 ligových utkání, v nichž zaznamenal jednu branku.

Momo poskytl rozhovor pro web Slavie, který vám rádi nabízíme. Jaké jsou tvé první dojmy po vašem příchodu do týmu úřadujícího českého mistra?
Jsem moc rád, že jsem ve Slavii. Rád bych také touto cestou pozdravil slávistické fanoušky a poděkoval všem lidem v klubu za to, že tu mohu být.“

Poslední dobou bylo ohledně tebe hodně rušno, jsi rád, že se tvá situace vyřešila?
Ano, strávil jsem poslední tři týdny v nejistotě, ale teď už se cítím dobře, protože jsem přišel do velkého klubu. Jsem opravdu hodně rád za to, že tu mohu být, a chtěl bych poděkovat všem v klubu, že mi věří. Doufám, že je nezklamu a budu ve Slavii odvádět co nejlepší výkony.

Bylo to pro tebe hodně náročné období?
Všechno, co se za poslední týdny stalo, už je za mnou, teď už se mohu soustředit jen na to, abych zapadnul do mého nového týmu, který vede ligu a i já ho hodnotím jako nejlepší pro sebe. Chtěl bych moc poděkovat trenérovi Trpišovskému, který mi dal velkou důvěru tím, že mě chtěl mít v mužstvu. Věřím, že ho nezklamu, vydám ze sebe jen to nejlepší, aby všichni, kdo mi věří, na mě mohli být hrdí. Stejně tak věřím, že budu mít podporu slávistických fanoušků. Chtěl bych ještě poděkovat svému manažerovi Danielu Chrysostomovi, který mě vždy podržel v těžkých chvílích, opravdu to pro mě nebylo jednoduché. Děkuji všem za to, že jsem ve Slavii a že jsem cítil jejich podporu. Já moc nemluvím, ale fotbal miluji a chci ho hrát nejlépe, jak umím.

Jaké máš ambice ve Slavii?
Slavia je nejlepší klub v Čechách, vede FORTUNA:LIGU. Já bych se chtěl předvést v tom nejlepším světle, abych přispěl k tomu, že se Slavia udrží na své současné pozici nejlepšího českého klubu. Slavia má ambice hrát každý rok o titul a hrát v Evropě, hlavně Ligu mistrů. Chtěl bych se jednak sám zlepšovat a také pomoct Slavii udržet se na současné pozici.

Můžeš porovnat situaci vašeho dosavadního klubu a Slavie?
Slavia a Jihlava mají každá úplně jiné ambice, jsou to jiné kluby a hrají jinou soutěž. Slavia je několik posledních let lídrem ligy, jsem tu i proto, že mám stejně vysoké cíle jako klub, vyhovuje mi, když mám kam růst.“

Je tvým cílem, aby se hostování v létě změnilo v přestup?
Vzhledem k tomu, co se stalo během posledních několika týdnů, je mým cílem pravidelně hrát. To je pro mě základ, aby se mi podařilo prosadit se do sestavy a odevzdat na hřišti to nejlepší, co ve mně je. Pak se uvidí, co bude dál.

V kabině se potkáš s Ibrahimem Traoré, znáte se?
Ibrahim Traoré je z Pobřeží slonoviny jako já, známe se hodně dobře. Myslím, že s jeho pomocí rychle zapadnu do kabiny. Vždy je lepší, když v novém klubu je váš krajan a mluví vaším jazykem.

Ve Slavii zanechal nesmazatelnou stopu další tvůj krajan Simon Deli. Můžeš ho napodobit ve fotbalové kariéře?
Se Simonem se známe velmi dobře, protože pocházíme ze stejného města, a navíc bydlíme kousek od sebe. Ukázal, že je to jeden z nejlepších obránců, kteří v Česku hráli, a moc rád bych šel stejnou cestou jako on. A proč vlastně nebýt ještě lepší než on? (smích).

Může pro tebe být handicap, že jsi se Slavií neabsolvoval zimní přípravu?
Ve středu se připojím k týmu, jsem na tréninky připravený, takže to nebude žádný problém. Myslím, že jsem s Jihlavou absolvoval velmi dobrou zimní přípravu, takže věřím, že rychle zapadnu do týmu a budu plně připravený už na nedělní zápas.

Jak zpětně hodnotíš fotbalovou cestu, po které ses vydal?
Hrál jsem ve Španělsku a pak jsem šel do Česka do třetí ligy do Vyškova. To je prostě život fotbalisty, kdy se může stát cokoliv. Ze Španělska jsem přestoupil do třetí ligy, pak jsem hrál druhou ligu a teď jsem ve Slavii. Ve fotbale nikdy nevíte, co bude, může to být skvělé anebo taky fiasko. Teď si myslím, že jsem zvolil dobrou cestu, jsem ve Slavii a to je pro mě nejdůležitější.

 
Aktuálně

Novým trenérem se stal Jan Kameník!

Pro Jana Kameníka se stává FC Vysočina staronovým působištěm. Mezi léty 2015–2017 působil u mládeže a chvíli pobyl i u A-týmu jako asistent Michala Bílka. Na pozici asistenta trenéra bude působit Jozef Pavlík. Na pozici kondičního trenéra se vrací zpět do Jihlavy bývalý levý obránce Tomáš Josl. Trenérem brankářů bude mladý Matuš Moťovský. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu