11.02.2020, Miroslav Fuks

Další domácí prověrka: ve středu od 16:00 proti Znojmu

Další domácí prověrka: ve středu od 16:00 proti ZnojmuPočetná znojemská klika v jihlavské kabině se těší na pikantní herní prověrku. Ve středu 12. února totiž na jihlavskou umělku nepřijede dříve avizovaná slovenská Petrželka, ale místo ní účastník MSFL – 1.SC Znojmo. Duel proti tradičnímu regionálnímu rivalovi vypukne v divácky příznivých 16:00 hodin.

 

V kádru FCV lze vystopovat opravdu silnou vazbu k 1.SC. Znojemský dres v minulosti oblékali gólman Vlastimil Veselý, křídelník Jan Javůrek a středopolař Matúš Lacko. Znojemským patriotem je trenér brankářů Josef Hanzálek a velmi úspěšné trenérské období zde strávil kouč Radim Kučera.

Vzájemné zápasy obou klubů mají velmi bohatou minulost. V minulosti probíhaly zejména na druholigové úrovni, ovšem poslední měření sil má prvoligový punc. Došlo k němu před šesti lety v únoru 2014, kdy bezbrankové partie proběhla na brněnském Králově Poli, kde Znojmo nalezlo prvoligový azyl. Na podzim zvítězila Jihlava na svém stadiónu výrazně 4:0. Další mistrovský duel se na podzim 2015 uskutečnil v rámci MOL Cupu, kde prvoligová Vysočina rozstřílela druholigové Znojmo 0:5. Poslední přípravné duely se odehrály v roce 2017. V lednu se na jihlavské umělce odehrála přestřelka 3:3 a zářijová prověrka nabídka hned 8 branek, z toho 6 ve znojemské síti.

Současné Znojmo nezažívá úspěšné fotbalové časy. Po deseti letech v ligových soutěžích si znovu musí zvykat na působení ve III. lize. A v MSFL zatím nepřipomíná ambiciózního exligistu, neboť přezimuje až na 13. pozici. Ligové časy pamatují Avdić, Malár, Cheredea, St. Hillaier či zkušený Okleštěk. V zimní přípravě zatím 1.SC čeká na první výhru, když remizovalo s „béčkem“ bratislavského Slovanu, slovenským Šamorínem a Hodonínem. Tým trenéra Milana Volfa prohrál s juniorkou Slovácka, divizním Humpolcem i rakouským Amstettenem.

 
Související
Aktuálně

Novým trenérem se stal Jan Kameník!

Pro Jana Kameníka se stává FC Vysočina staronovým působištěm. Mezi léty 2015–2017 působil u mládeže a chvíli pobyl i u A-týmu jako asistent Michala Bílka. Na pozici asistenta trenéra bude působit Jozef Pavlík. Na pozici kondičního trenéra se vrací zpět do Jihlavy bývalý levý obránce Tomáš Josl. Trenérem brankářů bude mladý Matuš Moťovský. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu