14.05.2001, Redakce

Kapitán z příští sezóny strach nemá

Ve Spartaku začínal v šesti letech a v jeho dresu hrál kromě vojny v Dukle Hranice do roku 1992. Tehdy o jeho služby projevilo zájem tehdy druholigové BOBY Brno, kde pomohl k návratu do nejvyšší soutěže. Ligu však hned neokusil, protože následovalo druholigové hostování ve VTJ Znojmo. Ligu si v Brně zahrál až v roce 1994, poté však opět hostoval ve Znojmě. Odtud již na přestup zamířil do druholigového Uherského Hradiště, který prožíval velký vzestup. Zažil s ním postup a následně zde odehrál prvoligovou sezónu. Po sestupu zamířil do Zlína, kde strávil pouze ročník 97/98 a poté se rozhodl k návratu do rodné Jihlavy. Řeč je o kapitánovi mužstva Vladimíru Hekerlemu, kterého jsme požádali o rozhovor hodnotící premiérové účinkování Vysočiny ve II. lize.

 
Během své bohaté hráčské kariéry jsi vystřídal celou řadu klubů i soutěži. Jednoznačně nejvíce času jsi však strávil ve II. lize a máš tak možnost srovnat nejen jednotlivé kluby, ale i kvalitu soutěže během uplynulých let.

Především mám pocit, že se druhá liga výrazně omladila. Dříve v jednotlivých klubech působilo mnohem více starších známých hráčů se zkušenostmi z první ligy, které doplňovali talentovaní mladíci. Tomu odpovídala i hra, která byla fotbalovější a pohlednější. Dnes se hodně sází na bojovnost a agresivitu, vše je rychlejší a tím i fyzicky náročnější. Úroveň soutěže tak dle mého názoru o něco klesla.

Co se týče srovnání zázemí druholigových klubů, kterými jsem prošel, tak jednoznačně nejlépe si stojí Brno, které tehdy druhou ligu mělo pouze jako krátkou epizodu před návratem do nejvyšší soutěže. Při porovnání Zlína a Uherského Hradiště si však Vysočina určitě nestojí nejhůře, znojemskou štaci pak jasně převyšuje. Chtěl bych říct, že fotbal v Jihlavě udělal za poslední období notný krok kupředu, vedení klubu se zde podařilo vytvořit velice dobré zázemí a podmínky, které ve II. lize patří mezi ty lepší. Přesto věřím, že lepší časy na jihlavský fotbal ještě čekají.

Splnil letošní fotbalový ročník tvá letní očekávání? Vzpomeneš si na pocity, které následovaly informaci o dodatečném postupu na úkor NH Ostrava?

Léto před vstupem do druhé ligy provázela určitá nejistota. Někteří hráči odešli, nevěděli jsme, zda se mužstvo podaří dostatečně doplnit, a panovaly určité obavy. Ke všemu nám nevyšel vstup do soutěže, kdy jsme prohráli v Chomutově a následně doma pouze remizovali s Holicí. Dnes však mohu říci, že jsme v premiérové druholigové sezóně předčili veškerá očekávání a myslím si, že jsme byli oživením soutěže. Jsem velmi rád, že se nám dařilo a dokázali jsme, že na tuto soutěž máme. Radost mi udělali i skvělí diváci, vždyť Jihlava rozhodně nepamatuje, že by zde na fotbal chodilo 2.000 diváků.

Nastaly v průběhu letošního ročníků nějaké krizové momenty? Kdy bylo tobě či mužstvu nejhůře?

Mrzeli mne výpadky v některých duelech. Na mysli mám výprask ve Zlíně nebo porážku v Holici, které do klubu vnesly trochu nervozity. Ztráta formy však postihuje i velké týmy a nevyhla se samozřejmě ani nám. Fotbalový život prostě výpadky přináší a my si z nich musíme vzít ponaučení. Věřím, že se nám s přibývajícími zkušenostmi podaří tyto momenty eliminovat.

Jako kapitán můžeš hodnotit atmosféru uvnitř týmu. Změnila se nějak obměnou kádru a postupem do vyšší soutěže?

Především se zvýšila konkurence, která zde v minulosti chyběla. Dnes nemá prakticky nikdo místo jisté a každého to tak nutí k maximálním výkonům nejen v zápasech, ale i na tréninku. Konkurenční tlak přesto nenarušil dobrou náladu a atmosféru uvnitř týmu, která byla samozřejmě podpořená dobrými výsledky. Mužstvo táhne za jeden provaz.

Koho letos tipuješ za sestupující z nejvyšší soutěže, myslíš, že je o sestupu Třince a Karviné rozhodnuto?

V první lize to bude ještě hodně zamotané, nikomu z ohrožených bych to nepřál, nejen pro Brno či Ostravu by to byla velká tragédie. Vzhledem k pohledu do tabulky II. ligy si opravdu myslím, že oba severomoravské celky sestup do MSFL nemine.

Jak vidíš příští ročník z pohledu Vysočiny? Potřebuje mužstvo posílit?

Říká se sice, že druhá sezóna bývá nejtěžší, já však z nadcházejícího ročníku strach nemám. Myslím si, že máme dobré perspektivní mužstvo, které letos získalo cenné zkušenosti a má tak na čem stavět. Mančaft by mohl být podle mne posílen maximálně na dvou postech. Přijít by měli pouze hotoví hráči, kteří by navíc mohli přilákat další diváky.

 
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu