21.02.2020, Miroslav Fuks

Čtvrtá zimní posila FC Vysočina: křídelník Chok Dau

Čtvrtá zimní posila FC Vysočina: křídelník Chok DauKádr FC Vysočina dnes přivítal čtvrtou zimní posilu. Je jí v lednu testovaný jihosúdánský křídelník Chok Dau, který se s klubem dohodl na víceletém kontraktu. Na pátečním dopoledním tréninku po delší pauze nechyběl ani další exotický cizinec - talentovaný kolumbijský středopolař Esteban Beltrán.

 

Chok Daniel Chol Dau (nar. 31.12.1998) se narodil v Keni, má australský pas a hraje za reprezentaci Jižního Súdánu. Prošel australskými kluby Perth Glory a Inglewood United FC. Podobně, jako jiná čerstvá posila FCV – senegalský stoper Waly Diouf – má zkušenosti z reprezentace U20. Vysočinu zaujal během lednového testu, v němž nastoupil do třech duelů.

„Hráč se v Jihlavě od začátku cítil výborně. Všichni v klubu i spoluhráči k němu byli vstřícný a se vším mu pomáhali. Věřili jsme, že se na Vysočinu po lednovém testu vrátí dříve, ale vyskytly se administrativní problémy vůči Australské fotbalové asociaci a též s vyřízením víz. Velké díky náleží řediteli Janu Staňkovi a sportovnímu šéfovi klubu Lukáši Vaculíkovi za jejich trpělivost a rychlé jednání. FC Vysočina jsme si vybrali záměrně, jelikož klub umí pracovat se zahraničními hráči a od začátku jsme byli přesvědčeni o tom, že pro Choka představuje správnou adresu,“ okomentoval Chokův příchod Radek Daníček z Agentury Sports & Counselling, která transfer zajistila.

Dvacetiletý Esteban Beltrán se do tréninkového procesu FC Vysočina vrací po průtazích s vyřízením víz. K dispozici nebyl od září, takže stihl nastoupit jen do trojice divizních zápasů juniorky a ve Varnsdorfu si odbyl i druholigový debut.

 
Aktuálně

FAČR ukončila české amatérské soutěže

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na svém dnešním zasedání rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží. V platnosti zůstává konečné pořadí k 8. dubnu s tím, že nedojde k postupům ani sestupům. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu