17.03.2020, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Všichni se teď musíme chovat zodpovědně a ohleduplně

Radim Kučera: Všichni se teď musíme chovat zodpovědně a ohleduplněNejdříve se musel smířit s odehráním magnetu kola na Julisce bez diváků, později musel skousnout odložení minimálně dvou ligových kol a o pár dnů poté musel tréninkový cyklus týmu zcela rozpustit a poslat hráče do domácí karantény. Kouč Radim Kučera však moc dobře ví, že za současné konstelace jde fotbal stranou.

 

„S ničím podobným jsem se nikdy nesetkal. Pro každého jde o dosud nepoznanou situaci, při níž jde sport nebo fotbal  stranou. Věřím, že se vše vyvine dobře a krizový stav brzy pomine. Teď se všichni musíme chovat zodpovědně a ohleduplně k sobě i svému okolí. A samozřejmě dodržovat nařízení nebo nastavená pravidla. Společně to zvládneme,“ zdůraznil lodivod FC Vysočina.

Jak je nastaven tréninkový program týmu pro nadcházející dny?
Kluci mají na každý den nastaven individuální tréninkový program, který by měli provádět ze svého bydliště. Ať již přímo v bytových prostorách nebo v jeho blízkosti dle možností každého hráče. Program není nastaven nijak striktně. Každopádně i v obýváku se dá posilovat, hlavní je zcela nevypadnout z pohybových aktivit. V tomto omezeném režimu pojedeme minimálně do 24. března.

Složitější situace je pro cizince, kteří tady nemají rodinné zázemí...
Rozhodně je to pro ně nyní daleko těžší. Malou výhodu mají v tom, že mnozí bydlí v momentálně uzavřeném prostoru stadiónu, kde mají alespoň možnost posilovny či výběhu. Některým jsme nastavili i speciální tréninkové plány. Například Waly Diouf má nyní prostor na kondiční doběhání.

Jaký pro trenérský tým byl minulý týden, během nějž se vládní omezení postupně zvyšovaly?
Měli to takto složité a nepříjemné ve všech klubech, které se chystaly na další ligové kolo. S tím, jak se každým dnem měnily informace, tak jsme si stále více začali připouštět, že se nejbližší zápasy odloží. Vlastně jsme na ten verdikt byli v hlavách připravení. Asi šlo o nejlepší možné řešení.

 
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce července 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc červenec. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu