02.05.2020, Miroslav Fuks

Luboš Prokopec: Rozšíření dorostenecké ligy by mi přišlo správné a férové

Luboš Prokopec: Rozšíření dorostenecké ligy by mi přišlo správné a férovéPozvolné a postupné uvolňování protikoronavirových opatření se promítlo nejen do obnovení tréninkové přípravy „áčka“. Od pondělí se k omezeným týmovým tréninkům vrátila žákovská a dorostenecká mužstva FKM Vysočina. O bližší informace k přípravě staršího dorostu jsme požádali kouče Luboše Prokopce.

 

Jak jste v polovině března pod tlakem epidemie zareagovali na zastavení tréninkového procesu?
V souladu s nařízením vlády jsme pozastavili veškeré týmové tréninky. Zároveň jsme vyklidili prostory jak v areálu Na Stoupách, tak i na internátech. Po konzultaci s kondičním trenérem Honzou Budějským hráči obdrželi individuální plány, které plnili v domácích podmínkách.

Vyžadovali jste od dorostenců zpětnou vazbu?
Ano, byli jsme v kontaktu prostřednictvím skupiny na WhatsAppu. Kluci nám zasílali tréninková videa nebo je prezentovali přes sociální sítě. Hráči už jsou dostatečně vyspělí na to, aby pochopili, že trénují pro sebe, nikoli pro nás. Pro nás bylo a stále je důležité, aby kluci měli vnitřní motivaci plány plnit a dále se zlepšovat.

Tento ročník bohužel dospěl k předčasnému ukončení amatérských soutěží, což mělo obzvlášť tvrdý dopad pro dorostenecké mančafty FKM...
Přiznám se, že jsem trochu čekal, že dojde k rozšíření nejvyšší dorostenecké soutěže na 18 celků, když by do ní přibyli vedoucí celky české a moravskoslezské ligy. Přišlo by mi to logické,. FAČR bohužel rozhodla tak, jak rozhodla a nelze čekat, že by ještě nastala nějaká korekce. My to musíme respektovat a udělat všechno pro to, abychom se na další sezónu připravili tak, že postoupíme o rok později.

Od kdy jste obnovili tréninkový proces?
My jsme se k týmovým tréninkům vrátili od pondělí 27. dubna, přičemž jsme hráče rozdělili do skupin po dvou a takto striktně odděleně kluci trénovali. Máme k dispozici dezinfekci, kluci se převlékají doma a trenéři se v roušce pohybují mimo vyznačený prostor pro jednotlivá cvičení. Aktuálně už trénujeme ve třech skupinách po osmi hráčích.

Lze specifikovat aktuální tréninkovou náplň staršího dorostu?
Kluci více než měsíc trénovali individuálně, tudíž jsme začali pozvolně. Věnujeme se hlavně herním činnostem jednotlivce – vedení míče a jeho převzetí, jemná technika, kvalita přihrávky atd. Plus mají brankáři svá speciální cvičení. Od příštího týdne bych chtěli náročnost tréninků zvýšit.

Někteří kluci se nyní připravují s „áčkem“ Radima Kučery...
Jsme moc rádi, že se Fares Shudeiwa, Vašek Havlín, Honza Růžička a gólman Adam Prchal od 20. dubna zapojili do obnovené přípravy prvního týmu. Představuje to pro ně obrovskou zkušenost a příklad pro ostatní dorostenecké hráče.

Trénují s vámi i zbylí fotbalisté dorazového ročníku 2001 nebo už tvoříte nový mančaft?
Zatím trénujeme kompletní. Nastaveno to máme tak, že v pondělí a ve středu trénují stávající týmy U19 a U18. Vždy jde o dva tréninky tak, aby spolu mohli jezdit kluci ze stejného místa. Chceme jim logisticky usnadnit cestu na tréninky a zpět. Týmy U17 a U16 se scházejí v jiných dnech. S tím, jak se snad budou postupně uvolňovat protivirová omezení, začneme trénovat více týmově a kontaktně. A začali bychom uvažovat o přesunu stropových hráčů do juniorky a tvorbě nového týmu pro příští ročník.

 
Aktuálně

Podzimní úsilí nebylo marné – juniorka bude hrát MSFL!

Skvělá podzimní jízda juniorky FC Vysočina divizní skupinou D nepřijde díky koronaviru na zmar! Tým trenéra Michala Kadlece dnes byl zařazen do losování MSFL. Přispěl k tomu fakt, že z II. ligy sestupující Vítkovice pro soutěžní ročník 2020/21 přihlásily pouze Divizi. Náš záložní tým se do třetí nejvyšší soutěže vrací po osmi letech, když toho... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu