23.10.2020, Miroslav Fuks

S Josefem Morkusem nejen o přerušení Moravskoslezských fotbalových soutěží

S Josefem Morkusem nejen o přerušení Moravskoslezských fotbalových soutěžíNouzový stav a další zpřísnění opatřením ohledně druhé vlny pandemie koronaviru vedlo k očekávanému nemilému rozhodnutí. Na Moravě a Slezsku byly přerušeny a do jara odloženy veškeré soutěže od dospělých po přípravky. Nejen o aktuální situaci jsme hovořili s Josefem Morkusem, manažerem Fotbalového klubu mládeže Vysočina Jihlava.

 

„Rozhodla o tom Řídící komise pro Moravu ve středu 21. října s tím, že bude upravena termínová listina a veškeré zápasy se přesunou do jarní části. Termín restartu soutěží bude teprve upřesněn, přičemž je preferován ten postup, že budou chronologicky dohrávány podzimní duely, na něž plynule navážou odvety,“ uvedl Morkus.

Jak toto rozhodnutí z hlediska FKM vnímáte?
Samozřejmě, že bychom podzim rádi dohrávali. Všichni však jistě vnímáme vývoj epidemie a cítíme, že bychom se 2. či 3. listopadu rozhodně nemohli vrátit na hřiště. A rozjíždět soutěže na počátku prosince rozhodně není rozumné.

Kdy by se jaro mohlo rozběhnout?
Myslíme si, že by snad nic nemuselo bránit tomu, abychom mládežnické ligy rozběhli už v únoru. Všechny kluby dnes disponují umělými trávníky a stejně by v daném období nastupovaly k přípravným duelům. Toto rozhodnutí musí v dohledné době řídící komise učinit. Snad zohlední i návrhy, které od klubů obdržela.

Jak dosud probíhal tréninkový proces mládeže?
Rozhodně se nezastavil. Do této středy, než padlo rozhodnutí o pozastavení soutěží, jsme bez větších obtíží trénovali po šesticích. Všechny týmy třikrát či spíše čtyřikrát v týdnu. Hodně jsme se zaměřili na práci s míčem a technické dovednosti hráčů.

Předpokládám, že nyní už ani toto není možné...
Další zpřísnění protikoronavirových opatření včera vedlo k jasnému pokynu ze strany FAČR ukončit týmový tréninkový proces a přejít výhradně k individuálním tréninkům. Všichni mládežničtí trenéři dostali za úkol vypracovat individuální tréninkové plány a zaslat je svým svěřencům. Samozřejmě se budou snažit o zpětnou vazbu, o kontrolu ordinovaných jednotek a samozřejmě budou s klukama v častém komunikačním kontaktu. V tomto rytmu pojedeme do té doby, než obdržíme další pokyny. Snad v dohledné době dojde ke zvolnění, aby se hráči mohli potkávat na hřišti.

Ve stejném režimu jede i třetiligová juniorka?
Ano. Výjimku mají jen profesionální soutěže, v nichž mohou pohromadě trénovat všichni hráči.

Jaké jsou vlastně očekávání termínu restartu profesionálních lig, tedy FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY?
Registruji, že se vše odvíjí od komunikace FAČR s Ministerstvem zdravotnictví. Otázkou dneška tedy je, s jakým ministrem... Za sebe si neumím představit, že by na sebe druholigové kluby vzaly ekonomickou náročnost testování před každým kolem. Navíc asi jen čtyři kluby disponují vyhřívanými trávníky a umělým osvětlením, tudíž se už brzy dostaneme do tlaku zimního počasí a kratšího denního světla. Je tedy velkým otazníkem, zda II. liga v tomto roce ještě nějaká kola odehraje. 

 
Aktuálně

Hodnocení sezóny: U14 - Jakub Pavlas

Výbornou sezónu má za sebou náš výběr starších žáků v kategorii U14. Talentovaní mladíci z Vysočiny zdatně konkurovali moravskoslezské špičce a v konečné tabulce MSŽL obsadili 3. příčku za Baníkem a Zbrojovkou. Hodnotící komentář trenéra Jakuba Pavlase může rozhodně být pozitivní. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu