02.11.2020, Miroslav Fuks

Aleš Křeček: Umím si představit, že už o víkendu do ligy nastoupíme

Aleš Křeček: Umím si představit, že už o víkendu do ligy nastoupímeMěsíc. Přesně tak dlouho čekají fotbalisté FC Vysočina na další ligový duel. A stále se vznáší otazník, zde se ho s ohledem na druhou vlnu covidové epidemie a s ní spojenými restriktivními opatřeními dočkají ještě v letošním roce. Nejen o tomto tématu jsme dnes hovořili s trenérem Alešem Křečkem.

 

Jaký byl uplynulý měsíc pro Váš tým?
Pět dní po posledním mistráku s Prostějovem jsme ještě sehráli smolný pohárový duel na půdě Brna a od té doby už jenom trénujeme a čekáme. A stále nevíme, co se bude dít. Několikrát jsme věřili, že by restart soutěží mohl být umožněn, ale realita byla jiná. I proto tréninkové plány nestavíme delší, než týdenní. A víkendy mají hráči volné. Snažíme se trénovat intenzivněji, ale je to komplikovanější tím, než nesmíme využívat šatnového zázemí a regenerace.

Měnila se i pravidla pro tréninky...
To je pravda. Naštěstí limit šesti osob na tréninku platil velmi krátce. Myslím, že jsme takto absolvovali jen dva tréninky. Poté jsme v rámci výjimky pro profesionální týmy dostali prostor k tomu, abychom trénovali v plnohodnotném počtu.

Jak často jste testováni na covid? Měli jste v týmu nakažené hráče?
Měli jsme v týmu jeden potvrzený případ, tudíž se poměrně nedávno nechal celý tým přetestovat. Nákaza se poté objevila u dalších třech hráčů, kteří museli zamířit do karantény. V současné době je takto nuceně mimo hru jeden fotbalista.

Využili jste vynucenou pauzu k vyléčení zraněných?
Bohužel, registrujeme poměrně dost hráčů, kteří nyní nejsou zcela fit, a postupně je chystáme na plnou zátěž. S kondičním trenérem se individuálně připravuje Klobása, stejně tak i mladíci Matulka, Křivánek, Ritter a Svoboda. Nejde o závažná zranění, ale mají problémy, které vyžadují svoji péči a čas. Naopak déle zraněný Shudeiwa s námi už více než dva týdny trénuje bez omezení.

Daří se vám hráče motivovat do tréninku, když jim schází zápasová vidina a mají za sebou zimní, jarní i letní přípravu?
I v tomto nechtěném podzimním tréninkovém bloku se snažíme udržet jejich psychickou pohodu na potřebné úrovni a soutěživé prvky vnášet i do tréninkového procesu. Je ale jasné, že tlak, který přináší ligové zápasy, logicky nahradit nedokážeme.

Umíte si představit, že třeba zítra padne rozhodnutí, že se ligové soutěže mohou znovu rozběhnout a že hned o víkendu nastoupíte na Julisce?
Není to ideální, ale představit si to umím. A byli bychom za to moc rádi. Všichni si uvědomujeme, že jsme pod tlakem termínů a počasí. Trávníky na druholigových stadiónech, kde většinou schází vyhřívání, mohou být ve druhé polovině listopadu neregulérní. Jsme v situaci, která vyžaduje netradiční přístup. Tedy klidně jít do mistráku bez sehrání alespoň jednoho přípravného duelu. A poté hrát ligu v rytmu středa – neděle, protože k dohrání podzimní části ještě schází šest duelů a nikdo nechceme, aby zápasy proběhly za každou cenu na zmrzlých či rozblácených terénech. Alespoň čtyři ligové duely bychom letos potřebovali odehrát.

 
Aktuálně

Čtyři nové tváře v kádru: Patrák, Selnar, Želazný a Chocholatý

Kádr FC Vysočina se na startu zimní přípravy rozrostl nikoli o dva, ale hned o čtyři talentované hráče. Ze Sparty Praha do Jihlavy zamířil dvacetiletý útočník Vojtěch Patrák a z Viktorie Plzeň přichází na hostování dvacetiletý křídelník Jakub Selnar. V FCV budou na jaře působit i další dva mladíci. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu