02.11.2020, Miroslav Fuks

Aleš Křeček: Umím si představit, že už o víkendu do ligy nastoupíme

Aleš Křeček: Umím si představit, že už o víkendu do ligy nastoupímeMěsíc. Přesně tak dlouho čekají fotbalisté FC Vysočina na další ligový duel. A stále se vznáší otazník, zde se ho s ohledem na druhou vlnu covidové epidemie a s ní spojenými restriktivními opatřeními dočkají ještě v letošním roce. Nejen o tomto tématu jsme dnes hovořili s trenérem Alešem Křečkem.

 

Jaký byl uplynulý měsíc pro Váš tým?
Pět dní po posledním mistráku s Prostějovem jsme ještě sehráli smolný pohárový duel na půdě Brna a od té doby už jenom trénujeme a čekáme. A stále nevíme, co se bude dít. Několikrát jsme věřili, že by restart soutěží mohl být umožněn, ale realita byla jiná. I proto tréninkové plány nestavíme delší, než týdenní. A víkendy mají hráči volné. Snažíme se trénovat intenzivněji, ale je to komplikovanější tím, než nesmíme využívat šatnového zázemí a regenerace.

Měnila se i pravidla pro tréninky...
To je pravda. Naštěstí limit šesti osob na tréninku platil velmi krátce. Myslím, že jsme takto absolvovali jen dva tréninky. Poté jsme v rámci výjimky pro profesionální týmy dostali prostor k tomu, abychom trénovali v plnohodnotném počtu.

Jak často jste testováni na covid? Měli jste v týmu nakažené hráče?
Měli jsme v týmu jeden potvrzený případ, tudíž se poměrně nedávno nechal celý tým přetestovat. Nákaza se poté objevila u dalších třech hráčů, kteří museli zamířit do karantény. V současné době je takto nuceně mimo hru jeden fotbalista.

Využili jste vynucenou pauzu k vyléčení zraněných?
Bohužel, registrujeme poměrně dost hráčů, kteří nyní nejsou zcela fit, a postupně je chystáme na plnou zátěž. S kondičním trenérem se individuálně připravuje Klobása, stejně tak i mladíci Matulka, Křivánek, Ritter a Svoboda. Nejde o závažná zranění, ale mají problémy, které vyžadují svoji péči a čas. Naopak déle zraněný Shudeiwa s námi už více než dva týdny trénuje bez omezení.

Daří se vám hráče motivovat do tréninku, když jim schází zápasová vidina a mají za sebou zimní, jarní i letní přípravu?
I v tomto nechtěném podzimním tréninkovém bloku se snažíme udržet jejich psychickou pohodu na potřebné úrovni a soutěživé prvky vnášet i do tréninkového procesu. Je ale jasné, že tlak, který přináší ligové zápasy, logicky nahradit nedokážeme.

Umíte si představit, že třeba zítra padne rozhodnutí, že se ligové soutěže mohou znovu rozběhnout a že hned o víkendu nastoupíte na Julisce?
Není to ideální, ale představit si to umím. A byli bychom za to moc rádi. Všichni si uvědomujeme, že jsme pod tlakem termínů a počasí. Trávníky na druholigových stadiónech, kde většinou schází vyhřívání, mohou být ve druhé polovině listopadu neregulérní. Jsme v situaci, která vyžaduje netradiční přístup. Tedy klidně jít do mistráku bez sehrání alespoň jednoho přípravného duelu. A poté hrát ligu v rytmu středa – neděle, protože k dohrání podzimní části ještě schází šest duelů a nikdo nechceme, aby zápasy proběhly za každou cenu na zmrzlých či rozblácených terénech. Alespoň čtyři ligové duely bychom letos potřebovali odehrát.

 
Aktuálně

Vysočina po zásluze porazila juniorku Slavie Praha

Fotbalová Vysočina drží v zimní přípravě nadále neporazitelnost. Proti druholigové juniorce Slavie Praha byla lepším celkem a zejména v první půli si vypracovala řadu příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Pod vítězství 2:1 (1:1) se brankami podepsali oba útočníci Justin Araujo-Wilson a Mame Alassane Tall. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu