Pátý pokus o první domácí výhru: proti Varnsdorfu
Vyjde to na pátý pokus? Chtělo by se napsat „musí“, ale zkuste ve fotbale něco s jistotou tvrdit či plánovat... Navíc, když se postavíte soupeři, proti kterému vám to dlouhodobě vůbec nejde. Ano, FC Vysočina v sobotu 28. listopadu od 13:30 čeká pátý domácí zápas sezóny a nastoupí za zavřenými dveřmi proti FK Varnsdorf.
„Vanďák“ pro Jihlavu představuje tradičně neoblíbeného soupeře, o čemž vypovídá fakt, že vzájemná bilance hovoří ve prospěch severočeského celku. Vysočina ve Varnsdorfu ze čtyř pokusů ještě nikdy nevyhrála a na svém stadiónu ze čtyř bitev dvakrát zvítězila a dvakrát podlehla. Poslední ztrátu máme v živé paměti z května letošního roku.
Varnsdorfu po devíti odehraných duelech náleží ve velmi vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 11. příčka se ziskem 10 bodů. Tedy pouze s jednobodovou ztrátou na osmou Vysočinu a jen dvoubodovým náskokem na předposlední Táborsko. Tým exjihlavského trenéra Davida Oulehly dokázal porazit pouze Třinec a nedávno odvezl tři body z Táborska. Na ty však nenavázal ve středečním kole doma proti Žižkovu, kterému podlehl 1:3. Bodovou sbírku celku ze Šluknovského výběžku doplňují remízy z Ústí nad Labem, Líšně, s Blanskem a Duklou Praha.
Varnsdorf se opírá o zkušené trio – stopera Kouřila, obránce Zbrožka a ukrajinského křídelníka Rudnytskyyho, který je se třemi trefami nejlepším střelcem týmu. Pravidelně nastupují zástupci střední generace – gólman Richter, obránci Heppner a Hasil, záložníci Lehoczki, Bláha, Ondráček a Kubista a též nebezpeční útočníci Kocourek a Schön.
Vzájemná bilance: 8 utkání 2 – 1 – 5 6:11 | 4 utkání 2 – 0 – 2 5:4 | 4 utkání 0 – 1 - 3 1:7
Poslední vzájemné utkání: 29.5.2020 - Vysočině se po jarním restartu fotbalových soutěží nedaří. Po prohře na Dukle utrpěla první domácí ztrátu v soutěžním ročníku, když se v Jihlavě z překvapivé výhry radoval 14. celek tabulky - Varnsdorf. Přitom Vysočina šla do vedení díky trefě Stanislava Klobásy, ovšem Kouřil záhy z penalty vyrovnal a tři body pro severočeský celek strhl Novák - 1:2 (0:0).
FC Vysočina Jihlava
Střelci: 3 - Vedral, Smejkal, Křišťál, 2 - Lacko, Arroyo, 1 – Štefánek, Tureček, Červ, vlastní.
Žluté karty: 3 - Horák, 2 – Tureček, Vedral, Smejkal, Štefánek, Červ, 1 – Arroyo, Araujo-Wilson, Chok, Vlček.
FK Varnsdorf
Sestava v posledním utkání: A.Richter – Kouřil, Heppner, Hasil, Kubista – Bláha, Kubr (73. Šimon), Lehoczki, Rudnytskyy – Kocourek (58. Ondráček), Schön (80. Novák).
Trenér: David Oulehla
Střelci: 3 – Rudnytskyy, 2 – Ondráček, 1 – Richter, Schön, Šimon.
Změny v kádru:
Příchody: D.Breda a A.Richter (hostování FK Jablonec), Hasil (hostování FK Baník Sokolov), Zbrožek (přestup FC Hradec Králové), Kouřil (přestup MFK Karviná)
Odchody: Barac (přestup FC Slovan Liberec), Micovčák, Novák L., Samoel a Zezula (konec hostování)
Čtyři nové tváře v kádru: Patrák, Selnar, Želazný a Chocholatý
Kádr FC Vysočina se na startu zimní přípravy rozrostl nikoli o dva, ale hned o čtyři talentované hráče. Ze Sparty Praha do Jihlavy zamířil dvacetiletý útočník Vojtěch Patrák a z Viktorie Plzeň přichází na hostování dvacetiletý křídelník Jakub Selnar. V FCV budou na jaře působit i další dva mladíci. Celý článek
- Aleš Křeček: Je možné, že v lednu žádný duel hrát nebudeme (11.01.2021)
- S Lukášem Vaculíkem před startem zimní přípravy o aktuálních tématech (09.01.2021)
- FC Vysočina: změna na marketingové pozici (04.01.2021)
- Tomáš Smejkal přestupuje do Jablonce (03.01.2021)
- 2016:
- Přijďte v pátek 22.1. na besedu s ředitelem Zdeňkem Tulisem!
- V pondělí se připojí druhý hráč Slavie: Radek Voltr
- 2015:
- Starší dorost nad mladším zvítězil o tři góly
- Projekt „Kluby z Vysočiny fandí FC Vysočina!“
- FC Vysočina pošesté ocenil vybrané mládežnické hráče
- 2014:
- O výhře nad Vlašimí rozhodla trefa Jakuba Teplého
- Rada: Ve Vlašimi jsme sehráli zatím nejtěžší duel přípravy
- 2010:
- Ptejte se ředitele Tulise na téma "Desetiletí FC Vysočina"
- Desetiletí FC VYSOČINA JIHLAVA - podzim 2005
- Představitelé PSJ jednali v sídle FIFA
- Dorost přehrál Brno ve druhé půli
Vytisknout