09.01.2021, Miroslav Fuks

S Lukášem Vaculíkem před startem zimní přípravy o aktuálních tématech

S Lukášem Vaculíkem před startem zimní přípravy o aktuálních tématechDva dny před startem zimní přípravy jsme o souhrn novinek z kádru FC Vysočina požádali osobu nejpovolanější – sportovního ředitele a předsedu představenstva Lukáše Vaculíka. Vrátí se do týmu gólman Luděk Vejmola? Kteří dva mladí ofenzivní fotbalisté tým posílí? Nejen to se dozvíte z následujícího rozhovoru.

 

Do Jablonce přestoupil Tomáš Smejkal. Hrozí týmu i jiné odchody?
Další změny směrem ven neplánujeme. Jediným odchodem by mělo být gólmana Michala Lancmana, pro něhož hledáme pravidelné vytížení. Věříme, že jej na jaře nalezne v třetiligové Vrchovině. Předběžně jsme na tom domluveni.

Souvisí tento záměr s návratem Luďka Vejmoly mezi jihlavské tři tyče?
Ano. Luděk se vrátil z hostování v norském klubu FK Haugesund, který na něj neuplatnil přestupovou opci. Víme, že v něm znovu získáváme kvalitního brankáře, který by nám na jaře měl pomoci nejen na hřišti, ale i v kabině.

Můžete upřesnit jména dvou nových tváří v kádru FCV?
Ve formě hostování náš tým doplní dva dvacetiletí perspektivní hráči, kteří náleží do širšího kádru mládežnické reprezentace. Z Letné přichází Vojtěch Patrák, který je schopen nastupovat na všech ofenzivních pozicích. Na podzim nasbíral první zkušenosti v prvním týmu Sparty a v zápasech odehraných za sparťanskou juniorku v ČFL se může chlubit velmi dobrými statistikami.

Z plzeňské Viktorie v pondělí na úvodním tréninku přivítáme Jakuba Selnara, který je využitelný hlavně na křídelních pozicích. V uplynulém ročníku načerpal zkušenosti s II. ligou v dresu Sokolova a Pardubic. Podzim strávil v plzeňském „béčku“. V jeho případě by se mělo jednat o hostování s možnou opcí na přestup.

Tímto bude kolonka „zimní příchody“ úplná?
Pravděpodobně ano. Vyloučeno ale není testování některých zahraničních hráčů s perspektivou do budoucna, ale to už spíše spekulujeme.

Celý sport se i na počátku roku 2021 nachází v nelehké situaci. Jak ji vnímáte?
Doba je nadále velmi složitá. Profesionální kluby jsou nadále nucené vynakládat finanční prostředky na testování hráčů před ligovými i přípravnými duely. Amatérský sport je nyní prakticky paralyzován, možnosti tréninků jsou značně omezené. O zápasech ani nemluvě. Náš klub všem hráčům, kteří u nás mají platné profesionální smlouvy, umožní kvalitní tréninkový proces. I proto se do některých tréninků s „áčkem“ zapojí talentovaní mladíci z dorostu – sedmnáctiletý Lukáš Fila a o rok starší Tomáš Franěk. 


Lukáš Vaculík na snímku z podzimu 2019 vedle tehdy sokolovského Jakuba Selnara.

 
Aktuálně

Lukáš Vaculík: Náš tým má správný charakter i potřebnou kvalitu

Nejnáročnější sezóna v historii FC Vysočina, která se datuje od roku 2000, si to prostě vyžádala. Sportovní ředitel a předseda představenstva Lukáš Vaculík byl před diktafony novinářů netradičně vyžádán hned po skončení nedělního duelu proti Vlašimi, aby se podělil nejen o své bezprostřední dojmy a pocity. A my vám je rádi nabízíme. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu