18.03.2021, Michal Růžička

Jdeme si pro první jarní výhru! Už tento pátek od 15:00 proti Ústí nad Labem.

Jdeme si pro první jarní výhru! Už tento pátek od 15:00 proti Ústí nad Labem.V prvním jarním kole domácí Vysočina remizovala s pražským Vyšehrad 1:1. Napravit domácí remízu může Jihlava hned v dalším jarním kole proti Ústí nad Labem. Utkání FORTUNY:NÁRODNÍ ligy začíná v pátek v 15:00.

 

Domácí Vysočina musela čekat na další ligové kolo o týden více než její soupeř z Ústí nad Labem. Důvodem byl odložený venkovní zápas v Hradci Králové kvůli 14. denní karanténě, kterou nařídila krajská hygienická stanice. Náhradní termín Zápasu je 29.3. ve 14:30.

Hosté z Ústí začali jarní soutěž na pražské Julisce a zápas se jim vůbec nepovedl. Hned v úvodu utkání viděli červenou kartu a od 13. minuty dohrávali utkání bez jednoho hráče. Domácí Dukla početní převahu náležitě využila a vyhrála vysoko 5:0!

O týden později sehráli mistrovské utkání doma proti hostům z Vlašimi. Utkání žádnou branku nenabídlo a skončilo 0:0.

Kádr Ústí prošel pouze drobnými změnami, když z nedalekých Drážďan přišel na hostování 19.letý německý útočník Gollnack, který v minulém zápase proti Vlašimi debutoval v základní sestavě.

Naopak směrem ven z kádru odešel dlouholetý kapitán Ústí Jan Peterka, který se upsal pražské Dukle. Poslední změnou byl i odchod Josefa Bazala, který se vrátil zpět z hostování do Viktorie Žižkov.

Náš soupeř se nachází 6. místě tabulky, když ze 14 ligových utkání posbíral 22 bodů. Připsal si 6 výher, 4 remízy a stejný počet proher. Při celkovém skóre 15:19.

S FK Ústí nad Labem má v nedávné minulosti spojitost s domácí Vysočinou, a to v podobě trenéra Aleše Křečka, který minulou sezonu právě působil u fotbalistů z Ústí. Náš trenér působil v Ústí mezi lety 2017 a 2020, kdy ho vystřídal bývalý reprezentační hráč Jiří Jarošík. Ten u týmu nevydržel dlouho a v zimním přestupovém období odešel sbírat zahraniční zkušenosti. Týmu se ujal taktéž bývalý reprezentant a syn Karla Jarolíma – David.

Podzimní utkání, které se hrálo hned na začátku soutěže, skončilo bohužel porážkou 2:0, když ve 33.minutě otevřel skóre domácí Miskovič a v samotném závěru v 90+4 minutě pečetil výhru Ústí střídající Chodora na konečných 2:0.

Očekávání trenéra Křečka před zápasem: „Po našem prvním nevydařeném zápase s Vyšehradem chceme udělat všechno, abychom zápas s Ústím zvládli líp jak herně hlavně výsledkově. Očekávám, že zápas bude mít kvalitu. Ústí se pohybuje v přední části tabulky. Působili jsme tam 3 roky. Myslím, že jejich hra je dost podobná, tak jak jsme chtěli hrát. To znamená, že jsou kombinační tým. Zůstalo tam 8 hráčů, kteří tam byli už s námi. Jsou už dlouho pospolu. Dobře doplnili tým. Je to kvalitní soupeř, ale my očekáváme, že výsledek bude přijatelný a dobrý pro nás.“

Vzájemná bilance:17 utkání 8 – 5 – 4 27:17 | doma: 8 utkání 6 – 0 – 2 22:3 | venku: 9 utkání 3 – 5 – 1 7:4

Přímý přenos od 15 hodin můžete sledovat prostřednictvím youtube. https://youtu.be/5YPz48lZ8wE

 
Související
Aktuálně

Novým trenérem se stal Jan Kameník!

Pro Jana Kameníka se stává FC Vysočina staronovým působištěm. Mezi léty 2015–2017 působil u mládeže a chvíli pobyl i u A-týmu jako asistent Michala Bílka. Na pozici asistenta trenéra bude působit Jozef Pavlík. Na pozici kondičního trenéra se vrací zpět do Jihlavy bývalý levý obránce Tomáš Josl. Trenérem brankářů bude mladý Matuš Moťovský. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu