08.04.2021, Michal Růžička

V pátek doma proti Třinci!

V pátek doma proti Třinci!Jihlavu čeká náročnější zápasové vytížení. Po 4 dnech od posledního zápasu v Líšni doma přivítáme Třinec a zápas to bude nesmírně důležitý. Bohužel, jedná se o bitvu dvou týmu, které jsou namočeny v sestupových vodách. Věříme, že vyhraje a odrazíme se směrem ke klidnému středu tabulky. Vysočina do toho!

 

Jihlava nevstoupila do jarní soutěže příliš dobře. Po úvodní remíze s posledním Vyšehradem, přišly 3 porážky v řadě. Naposledy na Velikonoční pondělí od Líšně 2:0. Vysočina se propadla až na sestupové pozice, kde má spolu s Táborskem a Blanskem po 16 bodech. O bod více má páteční soupeř z Třince, který stejně jako Vysočina neoplývá dobrou formou. Na jaře uhrál Třinec pouhé dva body, když naposledy remizoval na domácím hřišti s pražskou Duklou 2:2.

Zápas to byl po Slezany vyloženě smolný. První branku vstřelili oceláři už v 15. minutě a druhou branku přidali v 60. minutě a kráčeli za vítězstvím. Jenže konec se Třinci vůbec nepovedl a 5 minut před koncem utkání snížila pražská Dukla na 2:1 a minutu později si oceláři vstřelili smolně vlastní branku.

V podzimním měření sil na hřišti Třince přineslo Jihlavě nejvyšší vítězství v sezóně 0:5! Tehdy vstřelil Vedral 2 branky. Mezi střelce se zapsali také Štefánek s Turečkem a Smejkalem. Třinec se tehdy krčil na posledním místě! Po velké porážce odvolali v Třinci trenéra a na jeho místo přišel bývalý trenér pražských „S“ František Straka! Jak to již bývá u jeho trenérských angažmá, dokázal hned mužstvo zvednou a neprohrál v sedmi po sobě jdoucích zápasech. Když 4 vyhrál a ve 3 remizoval.

Nejlepší střelcem Ocelářů je levý obránce Jan Javůrek (4 góly), kterého dobře znají jihlavští fanoušci. Honza odehrál v dresu Jihlavy dvě předchozí sezóny a vrátí se tak v dresu hostů do známého prostředí.

V zimním přestupním období se oceláři snažili posílit především ofenzivní sílu a povedlo se jim z nedalekého Baníku přivést talentovaného útočníka Muhameda Tijani. Nigerijský útočník se vrátil do známého prostředí, když v minulé sezoně hostoval právě v Třinci. V kolonce odchodů nesvítí žádné velké jméno, i když Třinec prodal svého talentovaného stopera Ciencialu do ostravského Baníku. Jenže ten ho poslal vzápětí zpět na hostování, aby mladý klučina pravidelně nastupoval.

Vysočině bude chybět kvůli karetnímu trestu levý obránce Horák.

Třinec je pro Vysočinu oblíbený soupeř. Jihlava vyhrála posledních 7 vzájemných duelů! Poslední porážka s oceláři se datuje až do roku 2010. Třinec vyhrál z 9 utkání na hřišti Jihlavy pouze jediné! Podaří se navázat na 7 výher po sobě jdoucích a připíšeme si 8 vítězství v řadě nad Třincem? Podaří se Jihlavě zlomit nepříznivou jarní bilanci a poprvé vyhraje?

Utkání začíná v pátek 9.4. od 16:00

Zápas můžete sledovat na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=qAgLdRn33UY&feature=youtu.be

Vzájemná bilance:19 utkání 15 - 2 - 2 38:7 | 9 utkání 7 – 1 – 1 19:4 | 10 utkání 8 – 1 - 1 19:3

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu