25.09.2001, Redakce

Jihlavská radnice učinila krok do budoucna

Dvě dosud samostatné budovy na fotbalovém stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě spojí tzv. krček a dojde také k rekonstrukci šaten. Náklady dosáhnou částky 12,6 milionu korun. V úterý o tom rozhodli jihlavští zastupitelé.

 
Rozhodnutí však předcházela delší diskuse. "Emotivně jsme byli natlačeni do vlastnictví hokejové Dukly, když se slibovalo, že do roka bude mít hlavního sponzora. Stále ho nemá a město má financovat další vrcholový sport," prohlásila Věra Podhorská (Volba pro Jihlavu). Miroslav Němec (ČSSD) upozornil, že město jako jeden z akcionářů Vysočina platí provoz, ale nikdy nebyla řeč o investicích. Přitom technické podmínky, stanovené Českomoravským fotbalovým svazem pro stadiony pro první a druhou ligu, na stadionu v Jiráskově ulici nejsou a v budoucnu by bezpochyby měly být, například osvětlení. "Vykoupili jsme s určitým výhledem za deset milionů stadion Na Stoupách. Pokud by tady vznikl nový fotbalový stadion, nepotřebujeme krček," řekl Němec.

Investici do fotbalového stadionu vcelku nečekaně podpořil Zdeněk Laštovička (Jihlavská aliance). "Trvale kritizuji, když jdou peníze do sportu na úkor kultury, ale podle projektu bude krček architektonicky pěkná stavba. Nedáváme peníze jen do fotbalu, ale hlavně pro Jihlavu," uvedl Z. Laštovička. Také Ladislav Blecha upozornil na stadion Na Stoupách a neexistenci koncepce, která by určila, který z obou stadionů by se měl preferovat pro vrcholový fotbal. Jeho připomínka vyústila v protinávrh omezit investice do spojovacího krčku částkou 7,7 milionu korun. "Sám jsem hrál 30 let fotbal na stadionu v Jiráskově ulici, zaslouží si, aby byl chloubou města," působil na city primátor Vratislav Výborný (ODS). "Až dozraje doba k výstavbě špičkového jednoúčelového fotbalového stadionu, máme Na Stoupách možnost," dodal. Pro investice do výstavby nových prostor na stadionu v Jiráskově ulici nakonec zvedlo ruku 24 zastupitelů. "Jsem velmi spokojen, zastupitelé prokázali svoji moudrost," komentoval výsledek hlasování ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

Podle jeho informací měly být původně náklady na výstavbu krčku a opravy šaten podle studie téměř o třetinu levnější, potřebné náklady ve výši 13,5 milionu korun ukázal až podrobný prováděcí projekt. Přesto z výběrového řízení vzešel dodavatel, který je stavbu schopen odvést za částku téměř o milion korun levnější.

Co vůbec spojovací krček bude obsahovat? Čtyřposchoďová stavba asi o pět metrů převýší dosavadní dvě budovy. V přízemí bude recepce, ošetřovna pro hráče i diváky, šatny pro rozhodčí, místnosti pro antidopingovou kontrolu a sociální zařízení. První patro obsadí kanceláře a press centrum, ve druhém podlaží bude velká VIP místnost a restaurace. Z dalšího patra bude moci dění na hřišti sledovat na zastřešené tribuně stovka čestných hostů, zatímco úplně nahoře pod střechou budou místnosti pro policejní monitoring, tisk, rozhlas a televizi. Smlouva s dodavatelem by měla být podepsána v nejbližších dnech. "Předpokládám, že kolem 20. října se začne stavět a do zahájení jarní sezóny bude všechno hotovo," tipnul si Zdeněk Tulis.

 
Aktuálně

FC Vysočina v pátek hostí Prostějov a nutně potřebuje zvítězit!

FC Vysočina se v pátek 7. října od 18:00 hodin střetne ve velmi důležitém utkání s Prostějovem. Narazí na se sebe dva ze tří celků s nejhorší formou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, mančafty potřebující bodovat naplno a zastavit výsledkový propad. Přijďte Vysočinu povzbudit, kluci si vaši podporu jistě zaslouží! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 18:00
FC Vysočina Jihlava
1.SK Prostějov
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu