19.07.2021, Michal Růžička

Vysočina uplatnila opci na Selnara s Peřinou

Vysočina uplatnila opci na Selnara s PeřinouFC Vysočina Jihlava dotáhla v posledních dnech přestup dvou krajních hráčů Jaroslava Peřiny s Jakubem Selnarem. Oba hráči již působili v minulé sezoně v jihlavském dresu. Vysočina měla zakotvenou opci v jejich hostováních, kterou se podařilo uplatit.

 

Jaroslav Peřina – v sezoně 2018/2019 odchovanec AC Sparty Prahy přestoupil v dorosteneckém věku na sever Čech do FK Jablonce. V první sezoně hrál převážně v Juniorské lize, kde odehrál 23 zápasů a vstřelil 4 branky. V tomto ročníku si připsal i svůj debut mezi muži. Nastoupil na jeden zápas za jablonecké Ačko v první fotbalové lize při venkovním zápase Jablonce na Letné proti pražské Spartě. V další sezoně pokračoval v B týmu Jablonce. Díky zrušení juniorské soutěže a přeřazením B – týmu do ČFL sk. B si levonohý hráč připsal 8 startů mezi muži ve třetí lize. Peřina nastupuje převážně na levém kraji obrany, ale umí zahrát i o pozici výše, a to levého záložníka. V minulé sezoně přišel na hostování s opcí právě do jihlavského týmu. Ve své první sezoně stačil odehrát 22 zápasů a připsal si jednu asistenci. Jednadvacetiletý Jaroslav Peřina podepsal víceletou smlouvu.

„Jsem rád, že jsem konečně přestoupil. V Jihlavě jsou skvělé podmínky, řekl bych až prvoligové. Máme skvělou partu. S klukama se už znám, takže jsem rád, že jsem přestoupil. Cíle jsou jasný, a to je dostat se co nejdříve do první ligy s Vysočinou, “ těší se z přestupu Jaroslav Peří Peřina

Jakub Selnar – mladý křídelní hráč prošel mládeží ve Viktorii Plzeň. Ještě než se objevil v jihlavském dresu, tak v sezoně 2019/2020 hostoval nejprve v Baníku Sokolov, kde si připsal 15 zápasů a dvakrát se gólově prosadil. V jarní části soutěže působil v pardubickém dresu, kde moc příležitostí nedostal a připsal si pouze jeden start. Sezonu 2020/2021 začal v plzeňském B týmu. Odehrál 8 zápasů a třikrát se zapsal mezi střelce. Na jaře jsme ho již mohli vídat v krásném jihlavském dresu, neboť v zimní přestávce přišel na hostování s opcí, která byla uplatněna v letním přestupním termínu před novou začínají sezonou 2021/2022.

„Přestupuji do Jihlavy kvůli tomu, že jsem zde působil na půlročním hostování a zalíbilo se mi tady. Je tu dobrý areál. Dobré zázemí. Chtěl bych hrát s Vysočinou co nejvýše. Z osobního hlediska se chci v první řadě prosadit do základní sestavy a pomoci týmu svými góly a asistencemi, “ okomentoval svůj přestup Jakub Selnar.

Jak viděl přestupy mladých hráčů ředitel klubu Lukáš Vaculík: „Když jsme dělali v loňském roce příchody do týmu, tak jsme na hráče jako je Jakub Selnar nebo Jaroslav Peřina dávali do smlouvy opce na přestup. Nechci říct, že jsme je testovali, ale chtěli jsme vědět, jestli se adaptují v našem prostředí. Kuba Selnar je pro mě kluk, který má zajímavý potenciál. Asi to v tuhle chvíli ještě není na Plzeň. Myslím si, že je to hráč s ligovými parametry, ale něco málo mu do toho chybí. Ukázal nám, že má dobré charakterové vlastnosti. Chce na sobě pracovat, chce se zlepšovat. Proto jsme opci uplatnili. V přípravě ukazuje, že může být pro tým velmi důležitým hráčem. Věřím, že to bude potvrzovat a může být i zajímavým prodejním artiklem. Peřina byl součástí zimního přestupu Tomáše Smejkala do Jablonce. Součástí přestupu byla opce na Jaroslava Peřinu. Je to kluk, který prošel sparťanskou mládeží. V 18 se rozhodl, že přestoupí do Jablonce, kde mu to úplně nevyšlo. Myslím si, že ztratil nějaký roky fotbalového života, ale těch levých obránců není v lize moc. On je typický hráč, který může hrát na levé straně obrany či levé zálohy. Může to být velice zajímavý hráč. On je dynamický, rychlostní typ hráče, kteří jsou ceněný. Řekl bych, že má určitě zajímavou fotbalovou budoucnost před sebou. Věříme, že to bude jak v našem týmu, buď s námi v první lize nebo se tam následně prosadí sám, “ okomentoval přestupy Lukáš Vaculík.

 
Aktuálně

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí vstoupí do letní přípravy

Fotbalistům FC Vysočina spěje ke konci třítýdenní období dovolené a odpočinku. Už v pondělí 17. června se budou hlásit na jihlavském stadionu na startu letní přípravy. O týden později absolvují svěřenci kouče Davida Oulehly funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu