22.07.2021, Michal Růžička

Tomáš Franěk podepsal první profesionální smlouvu.

Tomáš Franěk podepsal první profesionální smlouvu.Mladý talentovaný středopolař Tomáš Franěk byl na začátku přípravy přeřazen do prvního týmu Vysočiny. Odchovanec Vysočiny Jihlava a třebíčské Fotbalové školy podepsal víceletý kontrakt. „Vidím v něm budoucnost jihlavského fotbalu“ okomentoval přesun do A – týmu sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

 

Tomáš Franěk začal s fotbalem od 5 let v Náměšti, kde začínal v přípravce. Následně si jeho šikovnosti všimli ve Fotbalové škole v Třebíči, kde působil do svých 15 let. Mladému středopolaři se podařilo probojovat do České reprezentace kategorie U15 future a U16 future. Za reprezentaci odehrál celkem 5 zápasů. Tomáš Franěk přišel do mládeže Jihlavy v 16 letech a působil ve všech dorosteneckých kategoriích. Jedná se o hráče ročníku 2002.

„My jsme z dorostu posunuli dva hráče. Jeden z nich je Tomáš Franěk, který končil v kategorii starší dorost – U19. Nebylo to děláno náhodně. My jsme věděli, že ho budeme v létě posouvat a neudělali jsme to dřív z toho důvodu, že ten kádr není nafukovací. Bohužel se na jaře nehrála třetí liga, ani dorostenecké soutěže, takže on neměl zápasovou praxi a je to hráč, který hraje na středu zálohy. Spíše je pozicí taková desítka a tím je velice zajímavý typ hráče, kterého vidím v budoucnu u nás v týmu. Potažmo může být zajímavý i pro český fotbal. Tomáš má cit pro fotbal, výbornou střelu a zakončení celkově. Může udělat velký progres, i když nějakou dobu nehrál. Vidím v něm budoucnost jihlavského fotbalu,“ okomentoval posun mladého Fraňka sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

„Mám z toho velkou radost. Je to pro mě výzva, jak se s přechodem do můžské kategorie poperu a jak se mi bude celkově dařit ve fotbale. Moc se těším na novou sezonu. Můj cíl je dostat se do základní sestavy a udržet se v ní. Moje pozice je střední záložník, tzv. podhrot, “ těší se na novou sezonu devatenáctileý Tomáš Franěk.

 
Aktuálně

Jak si fotbalisté FC Vysočina vedli v letní přípravě?

V pondělí 22. července vyběhnou fotbalisté FC Vysočina k úvodnímu utkání v novém ročníku Chance Národní ligy. Od 17:30 hodin budou chtít zaskočit favorita na postup - Zbrojovku Brno. S jakou bilancí z letních přípravných zápasů na ligový start vykročí? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu