10.08.2021, Michal Růžička

Derby! Vysočinu čeká pohárový zápas proti Polné

Derby! Vysočinu čeká pohárový zápas proti PolnéHráči Vysočiny Jihlava odehrají ve středu 11.8. první pohárový zápas proti Slavoji Polná. Slavoj je tradiční divizní klub. Jedná se o první střetnutí mezi prvními mužstvy Vysočiny a Polné v novodobé historii. Utkání začíná od 17:30 na stadionu v Polné.

 

Fotbal v Polné má velkou tradici. V roce 1927 fotbaloví nadšenci založili v hospůdce U Novotných Sportovní klub Polná. K prvnímu fotbalovému utkání došlo dne 8. srpna 1927 na hřišti pod nádražím proti SK Chotěboř. Na hřišti pod nádražím se hrálo pouhé tři roky a od roku 1931 za pomoci polenských nadšenců byl získán pozemek na místě, kde stojí Mlékárna, a tam bylo hřiště až do roku 1946, kdy se přestěhovalo na nynější místo. V roce 1932 hrál místní SK Polná v soutěži, které se zúčastnilo 6 družstev a prvním soupeřem v mistrovském utkání byla SK Skuteč. V letech 1933–1937 se hrála Východočeská župa. Ovšem přišel rok 1939, kdy nacisté obsadili republiku, a tak v době války byly sehrány jen některé zápasy. SK Polná zásluhou Jindřicha Procházky, majitele polenské pily, v roce 1944 opět obnovil svoji činnost. V této době bylo znovu založeno družstvo dorostu. Těsně po válce v roce 1945 obnovil svoji činnost i kolektiv mužů. Nezbývalo však mnoho času na fotbal, protože prvořadým úkolem bylo odstranit nedostatky válečných let. V roce 1948 byla zahájena opět organizovaná soutěž a místní SK změnil svůj název na nynější Slavoj. V tuto dobu byl zařazen polenský Slavoj do okresního přeboru východočeské župy okresu Havlíčkův Brod a tam působil až do roku 1958, kdy přešel pod okres Jihlava, kde začínal opět v okresním přeboru. V roce 1960 přišel postup do I.B třídy, v roce 1961 a 1962 do I.A třídy a hned v následujících dvou letech následoval pád až do okresního přeboru. V období od roku 1971–1977 byl polenský fotbal na velmi dobré úrovni. Dorost i muži hráli I.B třídu, a to velmi úspěšně. Potom přišlo dvouleté období, kde následoval postup a následně pád do okresního přeboru. V roce 1982 se polenský fotbal vrátil do I.B třídy. Po třech letech v roce 1985 opět sestoupil do okresního přeboru. Přišel rok 1990, kdy se polenský fotbal vrátil zpět do krajských soutěží a v letech 1992–1993 postoupil po třiceti letech opět do I.A třídy. Od sezóny 2011/12 hraje Slavoj Moravsko-Slezskou Divizi – skupinu D (MSD-D) (4. nejvyšší soutěž). Klubové barvy jsou modrá a bílá.

Mezi nejznámější odchovance polenského fotbalu patří kanonýr Tomáš Kaplan, který s kopanou začínal v TJ Slavoj Polná jako člen žákovského týmu. Po konci kariéry zde působil do roku 2017 a výraznou měrou se podílel na postupu do divize.

Nejlepším umístěním Slavoje bylo 7. místo ze sezony 2016/2017.

Své domácí zápasy odehrává na městském fotbalovém stadionu Polná s kapacitou 1 000 diváků.

Vstup do sezony se Slavoji vůbec nepovedl. V prvním utkání proti Tasovicím prohráli hráči Polné vysoko 6:0.

 

Utkání začíná ve středu 11.8. od 17:30

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu