23.08.2021, Michal Růžička

V úterý hraje Vysočina druhé kolo MOL Cup

V úterý hraje Vysočina druhé kolo MOL CupFC Vysočina Jihlava se v úterý pokusí napravit porážku z posledního domácího zápasu, když doma prohrála s Vlašimí 0:1. Ve druhém kole poháru MOL CUP hráči Jihlavy zavítají na hřiště Uherského Brodu hrajícího třetiligovou MSFL. Zápas začíná od 17:00

 

ČSK Uherský Brod (Český sportovní klub Uherský Brod) je klub ze Zlínského Kraje. Klub byl založen v roce 1893 a patří tak k nejstarším klubům na území Česka. Největším úspěchem klubu byl administrativní postup (rozšíření počtu účastníků na 18) do 2. ligy v ročníku 1994/95. Od sezóny 2017/18 působí ve třetí nejvyšší soutěži (MSFL). Klubové barvy jsou červená a bílá. Zápas se odehraje na stadionu Lapač s kapacitou pro 5 000 diváků.
Jak již bylo zmíněno úspěchem klubu ze Zlínského kraje byla sezona ve druhé lize ročníku 1994/95. Uherský Brod vydržel v druhé lize pouze jednu sezonu a skončil na 15. místě z 18. účastníků. Uherskému Brodu chyběli dva body k záchraně. Od sestupu z druhé fotbalové ligy se klub ze Zlínského kraje pohyboval na úrovních divize či třetí ligy (MSFL).
ČSK Uherský Brod v prvním pohárovém kole vyřadil po prodloužení třetiligové Otrokovice na domácím hřišti 2:1. V MSFL je v tabulce na 5. místě, když ze 4 zápasů si připsal 8 bodů za 2 vítězství a stejný počet remíz.
Kluby byly před losem, který prováděl předseda FAČR Petr Fousek, rozděleny do čtyř košů na licenční a nelicenční (Západ a Východ) s tím, že nelicenční kluby hrají doma a licenční kluby na sebe nemohly narazit. Ústí nad Orlicí bylo přeřazeno do východního koše, neboť to má na Moravu nejblíže.
„Pohárové zápasy jsou někdy těžší než ty ligové, ale určitě tam jedeme postoupit dál a nahodit se zpátky na vítěznou vlnu,“ okomentoval pohárové klání stoper Tomáš Vlček.
Fotbalisté Slovácka stejně jako další čtyři zástupci v evropských soutěžích, tedy Slavia, Sparta, Jablonec a Plzeň, se do celostátního poháru zapojí až od třetího kola.
Trofej pro vítěze obhajuje pražská Slavia, která v květnovém finále porazila Viktorii Plzeň 1:0 a získala tak v sezoně 2020/2021 double. Sešívaní ovládli i šesté finále poháru, které v samostatné historii hráli.

Utkání začíná ve úterý 24.8. od 17:00
 

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu