23.08.2021, Michal Růžička

Po pohárovém zápase liga v Chrudimi

Po pohárovém zápase liga v ChrudimiVysočina zvládla pohárový zápas v Uherském Brodě a na scénu opět přichází ligový zápas. Před reprezentační přestávkou Vysočina změří síly s Chrudimí na jejím hřišti. Navážeme na pohárový zápas a odvezeme si 3 body?!

 

MFK Chrudim (Městský fotbalový klub Chrudim) je český fotbalový klub, který sídlí v Chrudimi v Pardubickém kraji. Založen byl v roce 1923 po odtržení fotbalového oddílu od SK Chrudimi. V sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století bývala tehdejší Transporta častým účastníkem fotbalové Divize (4. nejvyšší soutěže v ČSR). V roce 2011 došlo k fúzi s chrudimským sportovním klubem, který v devadesátých letech hrával ve druhé lize. Největšího úspěchu dosáhl klub v sezóně 2017/18, kdy po vítězství v ČFL postoupil do druhé nejvyšší soutěže. Klubové barvy jsou červená a černá.

Své domácí zápasy odehrává na stadionu Za Vodojemem s kapacitou 1 500 diváků.

Náš sobotní soupeř po 5. odehraných kolech získal 4 body a nachází se na 13. místě tabulky se záporným skoré 6:10. Chrudimští dokázali zvítězit jen jednou. Doma porazili Oceláře z Třince 3:0. V posledním ligovém kole bodovali na hřišti ex-ligové Opavy 1:1.

Vysočina se s Chrudimí potkala ve vzájemných zápasech celkem v 6 utkáních a má z nich pozitivní bilanci. 4 výhry a dvě porážky. V paměti nám jistě zůstal poslední ligový zápas s Chrudimí, neboť se odehrál v posledním kole minulé sezony. Jihlava v něm zvítězila 3:1. V zápase debutoval sedmnáctiletý Lukáš Fila, který si připsal prvních 10. minut v dospělém fotbale.  Poslední měření sil na stadionu Za Vodojem Vysočina taktéž vyhrála a to 1:2 po brankách kapitána Lacka a útočníka Vedrala.

Po výborném startu přišlo vystřízlivění v podobě 2 porážek po sobě jdoucích. Vysočina dokonce ve 3 ligových zápase neskórovala. Podaří se Vysočině zlomit nepřízeň osudu a opět najede na vítěznou vlnu?

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 1 – Selnar, Arroyo, Shudeiwa, Araujo-Wilson

Žluté karty: 3 – Shudeiwa, 2 – Vlček, 1 – Křišťál, Arroyo, Zoubele Vedral, Křivánek, Araujo-Wilson

MFK Chrudim

Sestava v posledním utkání: Mikulec – Jan Řezníček, V. Řezníček, Kesner (C), Trávníček, Drahoš, Rybička, Juliš, D.Hašek, Fišl, Průcha.

Náhradníci: Zima – Tkadlec, Dostálek, Šplíchal, Čáp, Mikor, Surmaj.

Trenér: Veselý Jaroslav

Střelci: 1 – Hašek, Juliš, Rybička, Surmaj, Kesner

Vzájemná bilance: 6 utkání  4 – 0 – 2  17:12 | doma: 3 utkání  3 – 0 – 0  9:3 | venku: 3 utkání  1 – 0 – 2  7:10

Utkání začíná v sobotu 28.8. od 10:15!

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu