29.10.2001, Redakce

Prestiž a podpora fotbalu neustále roste

S ředitelem klubu ing. Zdeňkem Tulisem hodnotíme k závěru se chýlící podzimní část sezóny.

 
Před závěrečným domácím zápasem podzimní části jsme o její zhodnocení požádali osobu nejpovolanější – ředitele a předsedu představenstva klubu ing. Zdeňka Tulise.

Sezónu bych hodnotil z několika úhlů pohledu. Co se týče našeho dlouhodobého cíle vytvořit na Vysočině silný regionální klub, musím s povděkem kvitovat výraznou podporu Města Jihlavy, které se nám dostalo při schválení a odsouhlasení výstavby nového moderní budovy s tribunou. Ta vyroste v proluce mezi dvěma stávajícími objekty a vytvoří tolik potřebné důstojné zázemí hráčům, managementu a partnerům klubu. Náš stadión tak zároveň učiní důležitý krok ke splnění svazem stanovených podmínek umožňujících hrát zde II. ligu i po roce 2003. Pevně věříme, že průběh stavby nic vážně nenaruší a my tak budeme moci nový objekt slavnostně otevřít prvním jarním domácím zápasem 17. března s ambiciózní Mladou Boleslaví.

Po stránce společenské prestiže musím s potěšením konstatovat, že zájem veřejnosti o fotbal neustále roste. Svědčí o tom neustále se zvětšující návštěvy na našich utkáních, které byly na podzim vyšperkovány skvělými duely s Českými Budějovicemi a Teplicemi. Na druhou stranu nesmíme my ani hráči usnout na vavřínech a přestat tvrdě pracovat, protože divák by to na hřišti poznal a my nemůžeme hazardovat s jeho důvěrou! Fotbalisté sice někdy mohou prohrát, ale nesmí zápas nikdy ošidit a vždy hrát na doraz.

V neposlední řadě je tu oblast sportovní a výsledková. Našim cílem bylo získat 21 až 22 bodů a já věřím, že výsledky v posledních kolech nám k tomu pomohou. Chtěl bych zdůraznit, že podzimní sezóna je pro nás po stránce sportovní i ekonomické sezónou stabilizační. Na jaře se pak chceme pohybovat v klidném středu tabulky a dát prostor k určitému přebudování celku a odstranění chyb. Jaro by nás mělo posunout o krůček dál.

Co Vás v podzimní části II. ligy překvapilo a naopak?

Výrazně mne překvapilo špatné tabulkové postavení Xaverova a rozpačité výkony exligové Plzně, kterou jsem společně s Českými Budějovicemi a Zlínem řadil k aspirantům postupu. Místo Plzně na špici tabulky zaútočila Mladá Boleslav, kterou zdobí čistě fotbalový stadión a především zlepšená ekonomická situace. Obecně soutěži prospěla velká vyrovnanost, která před jarní částí slibuje řadu zajímavých zápasů.

Dojde v zimě ke změnám v kádru? Přijdou do mužstva noví hráči?

Celou záležitost ohledně nové podoby kádru budeme s trenéry řešit po sezóně. Vše promyslíme a jednotlivé hráče probereme. Každopádně už teď mohu říci, že celek chceme v rámci možností oživit novými fotbalisty a zvýšit tak v mužstvu konkurenci.

Splnili jednotlivý hráči Vaše očekávání?

Spoléháme se na určitou osu zkušených hráčů, kterou tvoří brankář Bartoš, záložníci Kufa a Ryška a v útoku Hošťálek. Pravdou však je, že zrovna tito hráči nemohou podzimní sezónu hodnotit jako dobrou, což mělo samozřejmě velký vliv i na výkony celého mužstva. Na druhou stranu udělali krok kupředu další fotbalisté. Velice dobré výkony odváděl Slavík, překvapil mne výkonnostní vzestup Šebka a výrazně se prosazuje Sláma, který změnil svůj přístup k fotbalu a je dle mého názoru na dobré cestě k první lize.

Komu by jste chtěl touto cestou za bezmála skončenou sezónu poděkovat?

Především bych chtěl znovu ocenit výraznou a hojnou podporu publika, které je našim dvanáctým hráčem a hráči na něj hodně spoléhají.

Poděkovat chci i neustále se rozšiřující skupině našich sponzorů a partnerů v čele s akcionáři klubu – Městem Jihlava, PSJ holding a Jihlavským pivovarem JEŽEK. Jsme rádi, že tyto společnosti pochopily naše myšlenky a pomohly tak smysluplné věci. Ještě jednou děkujeme za jejich seriózní podporu a trpělivost při budování silného regionálního klubu.

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu