29.10.2001, Redakce

Prestiž a podpora fotbalu neustále roste

S ředitelem klubu ing. Zdeňkem Tulisem hodnotíme k závěru se chýlící podzimní část sezóny.

 
Před závěrečným domácím zápasem podzimní části jsme o její zhodnocení požádali osobu nejpovolanější – ředitele a předsedu představenstva klubu ing. Zdeňka Tulise.

Sezónu bych hodnotil z několika úhlů pohledu. Co se týče našeho dlouhodobého cíle vytvořit na Vysočině silný regionální klub, musím s povděkem kvitovat výraznou podporu Města Jihlavy, které se nám dostalo při schválení a odsouhlasení výstavby nového moderní budovy s tribunou. Ta vyroste v proluce mezi dvěma stávajícími objekty a vytvoří tolik potřebné důstojné zázemí hráčům, managementu a partnerům klubu. Náš stadión tak zároveň učiní důležitý krok ke splnění svazem stanovených podmínek umožňujících hrát zde II. ligu i po roce 2003. Pevně věříme, že průběh stavby nic vážně nenaruší a my tak budeme moci nový objekt slavnostně otevřít prvním jarním domácím zápasem 17. března s ambiciózní Mladou Boleslaví.

Po stránce společenské prestiže musím s potěšením konstatovat, že zájem veřejnosti o fotbal neustále roste. Svědčí o tom neustále se zvětšující návštěvy na našich utkáních, které byly na podzim vyšperkovány skvělými duely s Českými Budějovicemi a Teplicemi. Na druhou stranu nesmíme my ani hráči usnout na vavřínech a přestat tvrdě pracovat, protože divák by to na hřišti poznal a my nemůžeme hazardovat s jeho důvěrou! Fotbalisté sice někdy mohou prohrát, ale nesmí zápas nikdy ošidit a vždy hrát na doraz.

V neposlední řadě je tu oblast sportovní a výsledková. Našim cílem bylo získat 21 až 22 bodů a já věřím, že výsledky v posledních kolech nám k tomu pomohou. Chtěl bych zdůraznit, že podzimní sezóna je pro nás po stránce sportovní i ekonomické sezónou stabilizační. Na jaře se pak chceme pohybovat v klidném středu tabulky a dát prostor k určitému přebudování celku a odstranění chyb. Jaro by nás mělo posunout o krůček dál.

Co Vás v podzimní části II. ligy překvapilo a naopak?

Výrazně mne překvapilo špatné tabulkové postavení Xaverova a rozpačité výkony exligové Plzně, kterou jsem společně s Českými Budějovicemi a Zlínem řadil k aspirantům postupu. Místo Plzně na špici tabulky zaútočila Mladá Boleslav, kterou zdobí čistě fotbalový stadión a především zlepšená ekonomická situace. Obecně soutěži prospěla velká vyrovnanost, která před jarní částí slibuje řadu zajímavých zápasů.

Dojde v zimě ke změnám v kádru? Přijdou do mužstva noví hráči?

Celou záležitost ohledně nové podoby kádru budeme s trenéry řešit po sezóně. Vše promyslíme a jednotlivé hráče probereme. Každopádně už teď mohu říci, že celek chceme v rámci možností oživit novými fotbalisty a zvýšit tak v mužstvu konkurenci.

Splnili jednotlivý hráči Vaše očekávání?

Spoléháme se na určitou osu zkušených hráčů, kterou tvoří brankář Bartoš, záložníci Kufa a Ryška a v útoku Hošťálek. Pravdou však je, že zrovna tito hráči nemohou podzimní sezónu hodnotit jako dobrou, což mělo samozřejmě velký vliv i na výkony celého mužstva. Na druhou stranu udělali krok kupředu další fotbalisté. Velice dobré výkony odváděl Slavík, překvapil mne výkonnostní vzestup Šebka a výrazně se prosazuje Sláma, který změnil svůj přístup k fotbalu a je dle mého názoru na dobré cestě k první lize.

Komu by jste chtěl touto cestou za bezmála skončenou sezónu poděkovat?

Především bych chtěl znovu ocenit výraznou a hojnou podporu publika, které je našim dvanáctým hráčem a hráči na něj hodně spoléhají.

Poděkovat chci i neustále se rozšiřující skupině našich sponzorů a partnerů v čele s akcionáři klubu – Městem Jihlava, PSJ holding a Jihlavským pivovarem JEŽEK. Jsme rádi, že tyto společnosti pochopily naše myšlenky a pomohly tak smysluplné věci. Ještě jednou děkujeme za jejich seriózní podporu a trpělivost při budování silného regionálního klubu.

 
Aktuálně

Tomáš Drastil: Přišlo mi nespravedlivé, aby úsilí klubu bylo ohroženo

Na počátku června došlo ke změně v akcionářské struktuře FC VYSOČINA JIHLAVA. Čtyřicetiprocentní podíl PSJ, a.s., odkoupila firma TGM Fotbal, a.s. Její představitel pan Tomáš Drastil, dlouholetý významný partner FC Vysočina, se stal předsedou klubového představenstva. Jsme rádi, že Vám s ním nyní můžeme nabídnout rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu