21.07.2022, Miroslav Fuks

Jozef Pavlík: Chceme být proti Brnu konkurenceschopní

Jozef Pavlík: Chceme být proti Brnu konkurenceschopníPřed FC Vysočina je poslední sedmé přípravné utkání letního bloku. Přestože se nový pažit v Jiráskově ulici krásně zelená, tak ještě není připraven na tréninkovou či zápasovou zátěž, tudíž i tento duel proběhne na stadiónu soupeře. V sobotu 23. července se jihlavští fotbalisté od 17:00 hodin představí na půdě Zbrojovky Brno.

 

Vysočinu čeká herní konfrontace proti tradičnímu sokovi, který je aktuálně nováčkem nejvyšší soutěže. Jaká nálada před utkáním panuje v jihlavském táboře? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Jozefa Pavlíka: „Před našim mužstvem je další zajímavý zápas proti účastníkovi nejvyšší soutěže. A rozhodně se na něj těšíme bez ohledu na fakt, že nám předchozí přípravné duely výsledkově nesedly. Měly však pro nás velký přínos z hlediska herního, z hlediska poznání hráčů a získání cenných zkušeností. Věříme, že i v sobotu budeme schopní převést kvalitní hru a snad i slušnou formu před startem ligy. Chceme být proti Brnu konkurenceschopní.“

Sledovali jste letní změny v brněnském kádru? Jaké jsou Vaše poznatky hry našeho nadcházejícího soupeře? „Vnímáme, že brněnský kádr doznal změn, ovšem nikoli velkých. Skončili zkušení Štěpanovský, Bariš a Moravec, naopak přišli neméně ostřílení obránci Divíšek, Falta, Matejov a gólman Hrubý. Zcela novou tváří je nigerijský záložník Wale Musa Alli. Zbrojovka měla už vloni silný celek, který byl budovaný s jednoznačnými postupovými ambicemi. My se v generálce primárně hodláme soustředit na náš výkon a vyzkoušet některé taktické záměry před vstupem do sezóny na půdě Vlašimi. I naše sestava bude mít parametry mistrovského duelu,“ sdělil Pavlík.

Představuje pro vás komplikaci, že jste žádný z duelů letní přípravy nesehráli na jihlavském stadiónu? V jakém stavu je nyní pažit v Jiráskově ulici, který vám doslova roste před očima? „To vůbec neřešíme, cestování není nijak náročné. Jsme rádi, že náš trávník prošel nutnou obnovou a těšíme se, až jej vyzkoušíme. Díky práci našich trávníkářů vypadá skvěle,“ zdůraznil asistent kouč Kameníka. 

A v jakém stavu je před generálkou kádr FCV? Je reálné, aby to duelu proti Zbrojovce naskočili ti, kteří absentovali proti Hradci? „Mohu s radostí konstatovat, že jsme prakticky kompletní. Poprvé by měl v přípravě nastoupit křídelník Křivánek, menší zdravotní problémy Talla a Irodotise též pominuly,“ doplnil Josef Pavlík.

Oba celky na sebe narazily v uplynulém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Podzimní měření Na Srbské vyznělo jasně pro domácí 4:0 (2:0) a o mnoho lépe se Vysočině nevedlo ani doma v březnu – 0:3 (0:1). Věřme, že sobotní generálka přinese pro Jihlavu příznivější výsledek a s ním i cenné povzbuzení před startem ligových bojů.

 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu