04.08.2022, Miroslav Fuks

Kamil Průša: Divize bude určitě hodně vyrovnaná

Kamil Průša: Divize bude určitě hodně vyrovnanáJuniorka FC Vysočina bude po dvou nevydařených sezónách v MSFL opět působit v Divizní skupině D. Už tuto sobotu ji čeká start v čtvrté nejvyšší soutěži, když se v sobotu 6. srpna představí na stadiónu Ždírce nad Doubravou. O letní přípravě, složení kádru či ambicích omlazeného celku jsme si povídali s trenérem Kamilem Průšou.

 

Jak obecně hodnotíte průběh letní přípravy?
Letní přípravné období jsme zahájili 11. července a trvalo přesně čtyři týdny. Ve druhém týdnu jsme od 18. července do 22. července absolvovali soustředění v Budišově u Třebíče. Během přípravy jsme sehráli čtyři duely a odtrénovali celkem třicet tréninkových jednotek. Vše proběhlo dle plánu a nemuseli jsme řešit žádné problémy. Musím říci, že kluci trénovali velmi poctivě a jsem moc rád, že se nám zatím vyhýbají zdravotní potíže.

Které přípravné zápasy se vám povedly a naopak?
Určitě se nám herně nevydařilo první utkání s Velkým Meziříčím. „Béčko“ Dukly Praha bylo zcela jasně nad naše síly a přehrála nás velkým rozdílem. Naopak v Hlinsku a hlavně v Českých Budějovicích proti prvoligovému „béčku“ jsme sehráli celkem povedené zápasy. Hlavně druhá půle na Dynamu již snesla přísnější měřítko. Přesně takto bychom se chtěli prezentovat i v mistrovských utkáních.

Jak složitá byla letní tvorba nového kádru juniorky po sestupu a kádrových změnách?
Po sestupu se prakticky muselo vytvořit nové družstvo. Do týmu přešli kluci z dorostu ročníku 2003, kteří doplnili čtyři fotbalisté z minulého ročníku. Jednání se všemi hráči vedl pan Morkus, který se nakonec se všemi domluvil na naší společné spolupráci v podzimní části.

Lze zrekapitulovat změny, v nichž během léta v kádru došlo?
Odchodů bylo hodně. Odešli hráči, kteří si chtějí vyzkoušet působení v jiných oddílech a v jiných soutěžích (Němeček, Crhan, Walter, Vacek, Novák, Chocholatý a Vodička). Někteří hráči (Homola, Krejčí) si zvolili jiný tým také vzhledem k jejich následnému studiu na vysokých školách.

Naopak zase přišli hráči z úspěšného týmu U19, kteří se nemalou měrou zasloužili o postup do celorepublikové dorostenecké ligy a také kluci z U18, kteří zase vybojovali postup do Moravskoslezské dorostenecké ligy. Jmenovitě se jedná o Pekárka, Wiederlechnera, Procházku, Jirouška, Mišku, Trojana a Buličku. Tito fotbalisté doplnili čtyři zkušenější hráče (Fila, Lokvenc, Savi a Mikuška), kteří již minulou sezónu hráli za naši juniorku MSFL. Osobně jsem velmi rád, že právě tito hráči v týmu zůstali. Charakterově jsou výborní a mohou předávat své zkušenosti mladším klukům.

Nakolik v divizních zápasech počítáte s využitím hráčů z kádru "áčka"?
Propojení s A týmem bude vzhledem k počtu hráčů v kádru „áčka“ velmi silné. Pokud budou všichni hráči v prvním týmu zdraví, tak s námi budou do utkání chodit vždy tři, čtyři a někdy i šest hráčů. S tímto musí naši kmenoví hráči počítat a přijmout tak svoji roli. Kluci z áčka budou v minutáži zvýhodněni. Tak to prostě je.

Kdo tvoří realizační tým juniorky?
Trenérskou dvojici se mnou tvoří Daniel Poul, který v minulém ročníku plnil roli asistenta Michalu Veselému. Zároveň s námi v týdnu spolupracuje trenér brankářů Pavel Pospíchal a fyzioterapeutka Andrea Vaňková. Tréninkový proces máme propojen s našim dorostem U18, takže nesmím zapomenout na spolupráci s trenérem Petrem Kuchtou.

Lze definovat cíl, s nímž do soutěže půjdete?
Máme dva cíle. Prvním z nich je příprava jednotlivců. Vytvoření takového tréninkového procesu, abychom mohli v zimě jednoho či dva hráče posunout do přípravy s naším „A“ týmem. Zároveň také musíme vytvořit servis pro druholigový mančaft, který naši soutěž bude využívat k minutáži svých méně vytížených fotbalistů.

Druhým cílem je předvádět v soutěži takové výkony, které nám přinesou co nejvíce bodů. Nemáme jasně dáno to, že musíme postoupit zpět do MSFL. Každopádně budeme dělat vše pro to, abychom potrápili každého soupeře a byli tak v tabulce co nejvýše.

Koho považujete za favorita postupu do MSFL?
Myslím si, že největším favoritem bude START Brno. V popředí také může být Lanžhot a Tasovice. Ustálený a zkušený kádr má Žďár. Zvedat se určitě začne Havlíčkův Brod a Humpolec. Velkým oživením budou nováčci ze Speřic a z Bohunic. Soutěž bude určitě hodně vyrovnaná.

Zpestřením soutěže nepochybně budou četné konfrontace s regionálními kluby. Těšíte se na ně?
Těším se vždy na každý zápas. V regionálních klubech hraje spousta našich bývalých hráčů, takže naše společné konfrontace budou mít určitě vždy obrovský náboj. Věřím, že na tyto zápasy přijde také početnější obecenstvo, což motivaci ještě zesílí.

  • širší kádr juniorky por podzim 2022 - ZDE
  • podzimní rozlosování Divize D - TADY
  • přehled letních přípravných duelů - ZDE

Odehrané minuty hráčů v letní přípravě:
360 – Mikuška, 301 – Miška, 285 – Fila, 280 – Trojan, 270 – Jiřík, 246 – Lokvenc, 239 – Zahradník, 234 – Savi, 210 – Procházka, 186 – Wiederlechner, 160 – Křehlík, 136 – Franěk, 135 – Janota, Bulička, 109 – Pekárek, Jiroušek, 90 – Mašek, Soukup, Zacha, Irodotos, 80 – Vítek, 45 – Holan, 40 – Dobrovolný, Horák.

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu