20.08.2022, Miroslav Fuks

Jan Kameník: Fotbal občas uštědří hořkou pilulku

Jan Kameník: Fotbal občas uštědří hořkou pilulkuFotbalisté FC Vysočina vezou ze svého neoblíbeného slezského města další zklamání. Proti exligové Karviné, kterou sestava jasně předurčuje postupovým ambicím, byli zejména ve druhém dějství lepším celkem a vytvořili si mnohem více gólových možností. Přesto musel kouč Jan Kameník po utkání vstřebat zklamání z první porážky svého celku v sezóně.

„V první půli nás trápily občasné nepřesnosti, nebyli jsme tak silní na balónu, jak jsme potřebovali být. Zbytečně jsme ztráceli míče a kombinace nebyly dostatečně rychlé. I proto jsme se hůře dostávali do koncovky a vypracovali jsme si spíše náznaky šancí. Ty jsme mohli určitě vyřešit lépe. Karviná nás potrestala po zbytečném rohu a přesné hlavičce důrazného Papadopulose. Hru obou celků jsem v první půli viděl dosti neurovnanou s velkým počtem ztrát. S ohledem na kluzký terén jsme určitě více měli více střílet,“ řekl k prvnímu poločasu lodivod FC Vysočina.

A jak Jan Kameník viděl druhou půli? „O poločase jsme sáhli ke dvěma střídáním, kdy Shudeiwu a Filu nahradili Tureček a Araujo-Wilson. Naše hra se rozhodně zlepšila a my jsme byli týmem, který diktoval tempo utkání. Byli jsme u odražených balónů, dobře jsme kombinovali a tlačili jsme se do koncovky. Dokázali jsme si vytvořit tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme neproměnili. Zejména zahození šance, kdy šli Araujo-Wilson se Selnarem na gólmana Ciupu bylo trestuhodné. Přesto právě díky Justinovi jsme dokázali dosáhnout na zasloužené vyrovnání. I poté naše úsilí gradovalo a šli jsme si za vítězstvím. Dnes jsme bohužel nebyli odměnění a po lehčí ztrátě míče a střele ze střední vzdálenosti jsme domácím v 84. minutě umožnili, aby znovu šli do vedení. Šlo o jejich jedinou střelu na branku ve druhém dějství.“

Smutný kouč FCV ještě doplnil: „Ani po brance na 2:1 jsme nerezignovali a hráči bojovali alespoň o vyrovnání. Tlačili jsme se do koncovky a do závěrečného hvizdu jsme měli tři nebo čtyři nadějné situace a střely, které mohly kýženou brankou skončit. Jenže jsme je neproměnili, a tak jsme dnes spolkli opravdu hořkou pilulku, kterou fotbal občas uštědří. My se po tomto zklamání musíme zvednout a připravit se na další utkání.“

Nezaplatili jste i daň nezkušenosti? Za domácí dnes skórovali dva nejzkušenější ofenzivní hráči. „My zkušenosti sbíráme a je to z naší strany lepší zápas od zápasu. A dnes nám možná trochu scházeli právě v koncovce. Před duelem jsme viděli analogii s minulou sezónou, kdy jsme po třech kolech také měli sedm bohů a jeli jsme na půdu exligového favorita. Tehdy jsme duel v Brně výsledkově vůbec nezvládli (4:0), ovšem po roce v Karviné byl náš výkon mnohem lepší a ve druhém dějství splňoval velmi přísná kritéria. Bylo tam nasazení, soubojovou, držení míče či tvoření šancí. Hráčům vlastně nemáme co vytknout, hrábli si na dno a nebyli za to odměněni. Pokud takto budeme pokračovat dál, tak pevně věřím tomu, že body budeme zase sbírat.“