30.09.2022, Miroslav Fuks

Jan Kameník: Hráči musí v mnoha ohledech přidat

Jan Kameník: Hráči musí v mnoha ohledech přidatFotbalisté FC Vysočina z Dukly vezou ostudného „bůra“. Výsledek, který by po prvních čtyřiceti minutách nikdo z přítomných diváků nehádal. Bohužel, zatímco hosté trefovali tyče nebo skvělého gólmana Šťovíčka, tak domácí skórovali ze své první střely na branku. Čtvrtá jihlavská porážka v řadě se kouči Janu Kameníkovi rozhodně nehodnotila dobře.

 

Váš tým do utkání vstoupil v netradičním složení, v němž figurovali čtyři střední záložníci. Jak byste sestavu objasnil?
Nastoupili jsme v rozestavení 3-5-2, v němž se Piško stáhl na pozici středního obránce. Rozhodli jsme se, že po třech nezdarech uděláme nějakou změnu a dáme týmu impuls, který jsme potřebovali. Myslím si, že 43. minuty se nám to dařilo. Domácí jsme nepouštěli do šancí a samo jsme si vypracovali asi tři šance, které jsme neproměnili. Jenže pak přišel první zlomový moment utkání v podobě branky obdržené po rohovém kopu. V situaci jsme propadli, Kim, jeden z menších hráčů na hřišti, zůstal volný a hlavou otevřel skóre utkání. Inkasovaný gól námi zatřásl, protože hned vzápětí jsme udělali lacinou ztrátu a z rychlého brejku jsme dostali druhou branku. To byl samozřejmě další zlomový moment duelu.

Do kabin jste šli po slušném výkonu a za nepříznivého stavu 2:0. S tímto výsledkem se ještě dalo něco udělat…
Byli jsme si toho vědomi. Tým jsme burcovali, řekli jsme si do druhé půle určitou strategii a způsob útočení. Jenže místo snížení stavu jsme v defenzívě vyrobili individuální chybu, po níž Dukla zvýšila na 3:0. V tento moment už bylo bohužel jasné, že bude velmi těžké s výsledkem něco udělat. Naše hra i nadále měla určité parametry, dvakrát jsme nastřelili tyčku, ale ve finální fázi jsme se opět prosadit nedokázali. Naší otevřenou hrou a snahou s výsledkem ještě něco udělat jsme inkasovali další dvě branky. Z Julisky si tak vezeme těžkou porážku.

Jak moc vám scházeli Křišťál a Selnar?
Každá ztráta hráčů nás samozřejmě bolí, ale výkon týmu by neměl být o jednom či dvou fotbalistech. Měli bychom být schopní je dostatečně nahradit. A i na Dukle se nám to v určitých pasážích dařilo.

Už je to otřepaná písnička – Vysočina se trápí v koncovce a střelecká nemohoucnost se promítá i do výsledků. Co s tím? Navíc teď, když je psychika týmu dole?
Odpověď je vlastně snadná. My na střelbě a zakončení musíme stále trpělivě pracovat. Není možné, abychom v prvních šesti kolech soutěž zvládali a poté v dalších čtyřech kolech nikoli. Hráči si musí sáhnout trochu do svědomí a v mnoha ohledech přidat. Je to o jejich psychickém rozpoložení a přístupu ke každé vteřině utkání. Musí být nejen v koncovce přesnější, více koncentrovaní, hladovější, důraznější. A také si lépe hledat prostor ve vápně, abychom se ke koncovce dostali.

Problémy však nyní má i defenzíva týmu, když jste v posledních čtyřech kolech inkasovali desetkrát…
Ano, rozhodně máme i v této oblasti na čem pracovat. Přidat na součinnosti při týmovém bránění i na osobní zodpovědnosti v klíčových situacích. Není možné, abychom propadli v situaci, na níž se před utkáním připravujeme. A nelze stále kupit individuální chyby. To pak těžko můžeme pomýšlet na to, že vzadu uhrajeme nulu, kterou bychom teď hrozně moc potřebovali.

 
Související
Aktuálně

Juniorka vstoupila do jarních divizních odvet remízou

Juniorský tým FC Vysočina do jarních odvet Divize D vstoupil nepřesvědčivým výkonem a domácí remízou v krajském derby proti Tatranu Ždírec nad Doubravou. Souboj pátého celku tabulky s osmým žádnou branku nenabídl, ovšem větší šance si vypracovali hosté. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu