13.11.2022, Miroslav Fuks

Kamil Průša: S podzimním výsledkem jsme spokojení jen částečně

Kamil Průša: S podzimním výsledkem jsme spokojení jen částečněPříjemné překvapení. I tak bylo možné charakterizovat účinkování juniorky FC Vysočina v podzimní části Divize. Po výsledkově nevydařených sezónách s MSFL, květnovém sestupu a výrazné obměně kádru mohly panovat před duely divizní skupiny D obavy. Realita však byla mnohem příznivější. Nejen o tom jsme si povídali s trenérem týmu Kamilem Průšou.

 

Jste spokojen s podzimním účinkováním juniorky FC Vysočina? Odpovídá dosažené umístění možnostem velmi mladého týmu?
Úplně spokojení bychom mohli být, pokud bychom měli 39 bodů a byli tak první v tabulce. Takto můžeme být spokojení jen částečně. Určitě se můžeme těšit z toho, že jsme se pokaždé dokázali na zápas co nejlépe připravit. Náš jedenáctičlenný kádr jsme vždy museli hráčsky doplnit. A toto by nešlo bez výborné komunikace s trenéry našich dalších týmů, od „áčka“ dospělých počínaje a mladšího dorostu U16 konče. Do našich třinácti zápasů celkově zasáhlo 39 hráčů, což je obrovské číslo. Rozhodli jsme se, že i přes velkou hráčskou fluktuaci budeme držet stejné rozestavení a stejný systém. Třeba s tímto můžeme být spokojeni. Konečné čtvrté místo podzimní tabulky, ve které ztrácíme dva body na druhé místo, a šest bodů na místo první asi opravdu odpovídá našim současným možnostem.

Měl jste z podzimu po dvou nevydařených sezónách v MSFL a výrazné obměně kádru obavy?
Obavy? Tak to vůbec. Určitě jsem se nechtěl dívat někam dozadu na to, co bylo. A určitě nelze kvalitativně porovnávat třetí ligu s divizí. Ze stávajícího kádru zůstal jen Mikuška, Savi, Fila a Lokvenc. Ti byli doplněni vycházejícími dorostenci ročníku 2003. Takže jsem se těšil na novou společnou práci s hráči, které jsem ovšem znal. Kromě Wiederlechnera a Pekárka jsem všechny ostatní hráče trénoval v jejich dorosteneckém věku. Navíc jsem dostal novou výzvu v podobě vedení dospělého týmu ve čtvrté nejvyšší dospělé soutěži. Po více než dvacetileté praxi u všech mládežnických kategoriích mohu poprvé působit mezi dospělými. Získávám tak nové zkušenosti, čehož si nesmírně vážím!

Jistě bylo příjemné, že se tým řadu kol vyhříval na čele divizní tabulky. Zlomem jistě byla bitva o první příčku na Startu, že?
Určitě se nám na tabulku od prvního kola dívalo dobře. Škoda dvou prohraných zápasů v posledních čtyřech kolech. Jedním z nich bylo právě utkání na STARTu Brno. Zde jsme nepodali vůbec špatný výkon, ale domácí byli zkrátka lepší.

Který podzimní duel považujete za nejvydařenější?
Herně se mi určitě líbilo utkání s Lanžhotem. Škoda, že jsme v posledních minutách neproměnili naše dvě velké šance a nedokázali toto utkání vyhrát.

Byl naopak tím nejméně povedeným zápas ve Žďáru nad Sázavou?
Nejméně povedený zápas nebyl ve Žďáru. Tam jsme v poli nepředváděli špatnou hru. Dle mého názoru jsme nejhůře hráli ve Staré Říši. Za takovou hru jsme si snad ani bod nezasloužili.

Považujete Start Brno za nejlepší celek podzimu a za hlavního favorita postupu do třetí nejvyšší soutěže?
Ano, jednoznačně. Určitě velmi kvalitní kádry mají i Žďár, Bohunice, Tasovice a Lanžhot. Ale START má ve svém týmu více osobností, které jsou schopny sami udělat výsledek. Celkově jsem v areálu na STARTu cítil větší připravenost oddílu na postup než u ostatních aspirantů. Mám tím na mysli zabezpečení samotného utkání, počet pořadatelů, podavačů míčů a tak dále. Rozhodně také realizační tým STARTu, v čele se zkušeným trenérem Milanem Frimmelem hovoří sám za sebe. My, ale i zmíněné Bohunice, Žďár a třeba i Tasovice s Lanžhotem jim cestu za postupem určitě nedarujeme a maximálně jim ji znepříjemníme.

Které hráče byste za podzimní duely pochválil? Kdo učinil největší výkonnostní skok?
Z našich kmenových hráčů týmu U21 dal 10 branek Adam Savi. Opírat jsme se mohli o vyrovnané výkony Martina Fily, Lokvence a Mikušky. Výkonnostně jdou nahoru Jiroušek, Pekárek a hlavně Miška. Ten dle mého názoru udělal největší výkonností posun. Během podzimu nakoukl do tréninkového procesu našeho „A“ týmu, a i tam udělal na trenéry dobrý dojem. Uvidíme, co Trojan. Ten měl minulý rok v U19 výbornou sezónu. Po zlomenině zánártní kůstky se však bohužel ještě ke svým povedeným výkonům nenavrátil. Bude to chtít asi více času a větší herní praxi. Smolný půlrok prožili Procházka, Bulička a Wiederlechner, kteří laborovali se zraněními a nemocemi.

O které fotbalisty z kádru "áčka" jste se opírali?
Zde chci říci, že jsme se vždy mohli spolehnout na příchozí hráče z prvního týmu. Ti naší hře vždy pomohli. Irodotos z pozice stopera vstřelil v devíti utkáních 5 branek. Míra Křehlík byl u našich devíti gólů (2+7). Vždy byli na hřišti cítit výkony Vítka a Lukáše Fily. Nemohu opomenout také Jiříka, Talla a brankáře Soukupa. Celkově do našich třinácti zápasů zasáhlo 9 hráčů a 2 brankáři.

Posune se některý z juniorů na zimní přípravu do kabiny „áčka“? Uvažujete o doplnění současného kádru juniorky, např. z dorostu U19?
O tomto jsme ještě nedebatovali. Myslím, že se na toto téma otevře prostor až nyní. Tedy po odehrání posledních kol „áčka“ týmu a našich dorosteneckých týmů. Osobně bych byl velmi rád, kdybychom splnili svůj hlavní úkol a připravili některého našeho hráče pro přípravné období našeho ligového celku. Naopak bych určitě uvítal okysličení naší kabiny příchody některých šikovných dorostenců. Ale jak jsem již zmínil, teprve si na toto musíme se všemi trenéry a se sportovním vedením sednout.

S jakým cílem půjdete do jarních odvet?
Chtěli bychom v našem tréninkovém procesu připravovat naše mladé hráče na dospělou kopanou. Musí zvládat osobní a rychlostní souboje s dospělými soupeři. Myslím si, že právě divize je ideální soutěží. Vyzkoušeli jsme si, že tuto soutěž mohou také hrát naši talentovaní mladší dorostenci (Puzrla, Trešl, Nevěčný, Maňásek, Šerý, Veselý). Jsem přesvědčen, že jim tyto zkušenosti určitě pomohou v dalších zápasech. Mám na mysli hlavně v budoucích utkáních našeho ligového staršího dorostu. Do odvet půjdeme s tím, abychom se opět o něco v našich výkonech posunuli. A když uhrajeme ještě více bodů než na podzim, tak se určitě nikdo zlobit nebude.

V závěru bych chtěl poděkovat vedení klubu a všem trenérům, s kterými jsem po celý podzim spolupracoval. V neposlední řadě chci ocenit spolupráci s asistentem Danielem Poulem, fyzioterapeutkou Andreou Vaňkovou a masérkou Barborou Hrdinovou.

Hráčské statistiky

Branky a asistence: Savi (10 branek+2 asistence), Irodotos (5+1), Vítek (3+1), Fila Lukáš (3+0), Křehlík (2+7), Tall (2+0), Klouček (2+0), Trojan (1+2), Štancl (1+2), Jiřík (1+0), Bulička (1+0), Krajčo (1+0), Miška (0+6), Lokvenc (0+3), Fila Martin (0+1), Jiroušek (0+1), Mikuška (0+1), Pekárek (0+1), Záruba (0+1).

Odehrané minuty a zápasy: Fila Martin (1152 minut, 13 utkání), Miška (1070, 13), Křehlík (969, 11), Savi (967, 13), Jiroušek (931, 13), Irodotos (810, 9), Mikuška (765, 9), Jiřík (678, 9), Lokvenc (652 (11), Trojan (487, 11), Vítek (477, 6), Pekárek (463, 11), Leška (424, 5), Procházka David (381, 8), Soukup (360, 4), Fila Lukáš (360, 4), Puzrla (323, 4), Trešl (270, 3), Tall (205, 3), Záruba (184, 5), Zahradník (148, 2), Bulička (136, 4), Janota (90, 1), Wiederlechner (85, 4), Klouček (52, 3), Štancl (47, 2), Araujo (1, 45), Ogiomade (1, 45), Šerý (39, 4), Udržal (31, 2), Maňásek (30, 1), Nevěčný (26, 1), Záviška (18, 1), Raitmajer (18, 1), Krajčo (17, 1), Staněk (15, 2), Šmíd (13, 1), Dvořák (9, 1), Veselý (1, 1).

 
Aktuálně

Stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil u remízy U15 s Maďarskem

Reprezentace U15 dnes odehrála druhé listopadové přípravné utkání s Maďarskem. Po úterní výhře 2:0 tentokrát svěřenci trenéra Karla Havlíčka remizovali 1:1. V základě sestavě Česka nastoupili jihlavští stopeři Adam Hink a Matyáš Hnízdil. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu