07.12.2022, Miroslav Fuks

Podzimní žákovské hodnocení: U14 – Tomáš Kaplan

Podzimní žákovské hodnocení: U14 – Tomáš KaplanV rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na starší žáky U14, kteří působili v nejvyšší soutěži své kategorie MSŽL. Z 16ti utkání získali 20 bodů a umístili se na 7. příčce.

 

O hodnocení podzimní části soutěže jsme požádali trenéra Tomáše Kaplana.
Celou podzimní část soutěže jsme se zaměřili na přechod z malého hřiště na velké, na což si někteří kluci zvykali hodně dlouho. Je totiž velký rozdíl hrát na celé hřiště, nebo se věnovat pouze malé formě této hry.

Zaměřili jsme se hlavně na výstavbu hry od brankáře a rotaci hráčů na postech. Oceňuji, že kluci v trénincích výborně pracovali. Za jejich přístup je musíme pochválit.

Co se týká mistrovských utkání, tak tam je spokojenost poloviční. Dá se říct, že herně jsme nepropadli v podstatě v žádném utkání a vyrovnali se i takovým týmům jako je Baník Ostrava, Sigma Olomouc nebo Slovácko. Co naši hru ale provázelo celý podzim, tak to byla velmi špatná produktivita. Pozitivní je, že si vytváříme velké množství šancí, už méně pozitivní je jejich řešení a proměňování.

Celkové umístění i bodový zisk budeme chtít každopádně v jarních kolech ještě vylepšit. Je však pravdou, že v kategorii U14 pro nás výsledky nejsou až zase tak důležité a zaměřujeme se především na výchovu hráčů.

Pro rozvoj hráčů by bylo dobré, kdyby kluci z U15 v úvodu jara vybojovali umístění v TOP 6, což by nám zaručilo dalších 10 velmi kvalitních utkání. Zatím se situace vyvíjí velmi příznivě, ale rozhodne až 6 jarních kol.

Nejvydařenější zápas(y) podzimu?
Jmenoval bych dva, ve kterých jsme herně dominovali, ale v obou nás trápilo již zmíněné proměňování šancí - Vítkovice (doma 1:1) a Hodonín (venku 0:1).

Nejhorší zápas(y) podzimu?
Tady je výběr jednoduchý. Šlo o jediný zápas, který jsme herně a v hlavách absolutně nezvládli. Domácí prohra 1:3 s Frýdkem-Místkem nás opravdu hodně mrzela.

Nejlepší hráči podzimu?
Nerad bych někoho příliš vyzdvihoval, ale vzhledem k nejstabilnější výkonnosti bych jmenoval tyto hráče: Dominik Palát, Šimon Sedlák, Ondřej Kolouch, Adam Hink, Martin Ženíšek a Lukáš Moravec.

Musím pochválit i kluky, kteří k nám v létě přišli z nižších soutěží a v podstatě ihned se zařadili do základní sestavy. Uvedl bych především Matyáše Hnízdila, který k nám přišel z okresního přeboru.

Na které aspekty se v zimní přípravě zaměříte?
V zimním bloku vlastně navážeme na tréninkový proces z podzimní části a budeme pracovat na zdokonalování všech herních činností. Jak již jsem zmiňoval, tak bychom se chtěli hodně zaměřit na řešení situací na posledních 30 metrech, na klidu v zakončení, výstavbě hry a rotaci na postech. Dále bychom do kluků chtěli dostat větší odvahu při obcházení soupeře, odskakování od hráčů, lepší výběr místa, dostupování a agresivnější vystupování na hráče s míčem. Opomenout nechceme ani týmovou součinnost. Je toho ale samozřejmě mnohem víc, na co se budeme zaměřovat a kluky v těchto činnostech posouvat.

Velký časový prostor chceme pochopitelně věnovat tréninku dovedností, což je oblast, ve které v porovnání s fotbalovým světem zaostáváme asi nejvíc.

Přehled střelců branek za podzim: 9 - Ženíšek, 5 - Moravec, 3 - Tichánek, 1 - Sedlák, Krejčí, Hnízdil, Horníček, Palát, Dudák, Šancl, Hájek, Pospíšil Š.

Přehled odehraných zápasů za podzim: 16 - Hink, Živný, Palát, Tichánek, 15 - Krejčí, Sedlák, 14 - Dudák, Dvořák, 13 - Kolouch, Ženíšek, Šancl, Volše, 12 - Hnízdil, 11 - Moravec, 10 - Veselý, Pacal, Hájek, 9 - Horníček, 8 - Palán, Krčál, 5 - Pospíšil Š.

 
Aktuálně

Juniorka vstoupila do jarních divizních odvet remízou

Juniorský tým FC Vysočina do jarních odvet Divize D vstoupil nepřesvědčivým výkonem a domácí remízou v krajském derby proti Tatranu Ždírec nad Doubravou. Souboj pátého celku tabulky s osmým žádnou branku nenabídl, ovšem větší šance si vypracovali hosté. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu