08.03.2023, Miroslav Fuks

Dočkáme se v neděli proti Karviné prvních jarních branek?

Dočkáme se v neděli proti Karviné prvních jarních branek?Po tom chrudimském přijede do Jihlavy další Městský fotbalový klub – karvinský. Tradičně vypjatý duel FC Vysočina proti neoblíbenému soupeři je na programu tuto neděli 12. března od 14:30 hodin a vy byste si ho rozhodně neměli nechat ujít! Věřme, že se dočkáme nejen prvních jihlavských branek na jaře, ale též velmi cenného vítězství!

 

Z hlediska kvality zkušeného kádru a připravenosti zázemí je exligová Karviná největším favoritem na postup z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do nejvyšší soutěže. Přestože MFK aktuálně náleží až 5. příčka tabulky, tak na první Příbram po 17ti kolech ztrácí pouhé tři body. Navíc právě příbramský tým Karviná v úvodním jarním duelu na svém stadiónu nejtěsněji 1:0 porazila. Nyní MFK čeká další těžká zkouška na půdě FC Vysočina. S čím do utkání půjdeme? Co Jihlava hodlá v neděli změnit oproti páteční remízové bitvě s Chrudimí? „V nadcházejícím duelu hodláme být velmi aktivní a pohybliví. Určitě chceme být dobře organizovaní jak v defenzívě, tak i v ofenzívě. Věřím, že poctivou prací jsme schopní branky do sítě Karviné vstřelit a uspět,“ uvedl asistent trenéra Tomáš Palinek.

Karvinské ambice podtrhuje pohled na její kádr či přestupové změny pro aktuální soutěžní ročník. Z loňské prvoligové soupisky v MFK zůstala řada fotbalistů včetně těch zkušených – záložníků Bartla a Nešického, a útočníka Papadopulose. Ty v posledních přestupových obdobích doplnili velezkušený obránce Žídek, stoper Bederka a středopolař Budínský, jehož karvinská historie je velmi bohatá. Tuto plejádu dále doplňují gólmani Ciupa a Neuman, exhradecký bek Soukeník, záložník Cienciala či v zimě příchozí hroťáci Boateng a Adeleke. Opomenout samozřejmě nelze ani jihlavskou stopu v karvinském kádru – slovenského stopera Dávida Krčíka a tri ofenzivních záložníků, které v posledním kole nastoupilo v základní sestavě ve složení Rajmund Mikuš – Jaroslav Málek - Jakub Rezek.

Kde vidíte přednosti našeho nadcházejícího soupeře? „V první řadě musím zdůraznit, že soupeř disponuje velmi zkušenými hráči. Proti ní chceme nasadit naše mládí, nadšení a dravost a doufáme, že misky vah převáží na naši stranu,“ řekl Palinek, který v jihlavském realizačním týmu primárně plní úlohu asistenta hlavního kouče Ondřeje Smetany v tréninkovém procesu.

Tomáš Palinek na Vysočinu přišel na přelomu roku. S fotbalem začínal v Přerově, chvíli byl v mládeži Slovácka, než jeho hráčskou dráhu utnulo zranění a vysokoškolské studium v Olomouci. Právě na Hané se rozvinula jeho trenérská dráha, když vedl olomouckou mládež a naposledy byl asistentem u juniorky Sigmy. Je s dosavadním působením v Jihlavě spokojen? „Jsem vážně hodně spokojený s dělbou práce našeho trenérského týmu. S tím jak společně pracujeme a komunikujeme. Znamená to pro mne obrovské zkušenosti. Věřím, že pozitivně přispíváme rozvoji našich hráčů jak na hřišti, tak i mimo něj.“

Vzájemná bilance: 15 utkání  3 – 5 – 7  20:27 | doma: 7 utkání  3 – 2 – 2  14:13 | venku: 8 utkání  0 – 3 – 5  6:14

Poslední vzájemné utkání: 20.8.2022 – Vysočina utrpěla první porážku v sezóně. Ve čtvrtém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se představila na stadiónu MFK Karviné a proti horkému favoritovi na postup podala velmi dobrý výkon. Bohužel, mnohé šance neproměnila, naopak domácí byli velice efektivní a tak se mohli radovat ze šťastného vítězství 2:1 (1:0). Jedinou branku FCV zaznamenal v 69. minutě Justin Araujo-Wilson. 

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 3 - Tureček, Selnar, 2 – Vedral, Zoubele, Gabriel, 1 – Křivánek, Peřina, Svoboda, Shudeiwa, Araujo-Wilson, vlastní.

MFK Karviná

Sestava v posledním utkání: Neuman - Soukeník, D.Krčík, Bederka, Antovski - Budínský, Boháč (90. Teplan) - Mikuš, Málek (79. Bartl), Rezek (79. Žák) - Boateng (62. Adeleke).
Trenér: Tomáš Hejdušek
Střelci: 4 – Málek, Mikuš, 3 – Bartl, Boháč, Budínský, 2 – Zedníček, Memić, 1 – D.Krčík, Papadopulos.

 
Související
Aktuálně

Vysočina bude v Opavě bojovat o vítěznou tečku za nevydařeným ročníkem

S Opavou jsme fotbalový ročník 2023/24 plni očekávání v červenci zahajovali a na stadiónu tohoto slezského klubu jej budeme v sobotu 25. května od 17:00 hodin končit. Dopíšeme příběh sezóny, jejíž první polovina vzbudila takřka postupovou naději, ovšem jarní odvety zůstaly hluboko za očekáváním. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
  • 2022:
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu