10.11.2023, Miroslav Fuks

David Oulehla: Počet vyloučených je pro nás na zamyšlenou

David Oulehla: Počet vyloučených je pro nás na zamyšlenouÚplně se to nabízelo. Duel s Líšní byl totiž fotbalovou tečkou za podzimem a rokem 2023, tudíž pozápasová hodnocení plynule přešla v hodnocení skončené sezóny. Co na tiskové konferenci zaznělo z úst kouče Davida Oulehly?

„Nechci, aby to vyznělo jako klišé či alibi, ale každé druholigové utkání je brutálně těžké. Líšeň vnímám z fotbalového hlediska jako nechutné mužstvo, proti kterému opravdu nerad hraju. Je nepříjemné, dobře organizované, kvalitně brání, dobře stlačuje prostor, chodí do rychlých kontrů, mají nepříjemné standardní situace. A tuto charakteristiku potvrdil i dnešní první poločas. Soupeř chodil do brejků a my jsme se snažili kombinovat od obrany a hráli jsme dost do plných. Nebezpečných situací jsme si vytvářeli málo. Parametry velké gólové šance měla až situace někdy z 36. minuty, kdy měl velkou příležitost Shudeiwa. To by měl dávat, ale nepovedlo se,“ řekl David Oulehla k prvnímu poločasu.

A jak okomentoval druhé dějství? „Měli jsme výborný vstup, soupeře jsme zatlačili, vstřelili jsme ve 49. minutě branku a poté jsme si vytvořili i další zajímavé možnosti. Každopádně jsme duel měli v super poloze. Přesně v takové, v jaké jsme zápas s takto těžkým soupeřem chtěli mít. Troufám si říci, že vše směřovalo k našemu vítězství. Věřil jsem, že utkání zvládneme. Jenže přišlo vyloučení Araujo-Wilsona, které se mi opravdu těžko komentuje. Nechci hráče kritizovat přes média, ale to co Justin udělal je prostě neomluvitelné. Podruhé v krátké době se nechal vyloučit, čímž degradoval svůj výkon, oslabil tým, zkazil celou naši týdenní práci a vzal nám šanci na lepší výsledek. Přitom jsme na něj v poločase apelovali, že už má žlutou kartu. Teď už vím, že jsem jej po zbytečné žluté kartě měl o půli raději vystřídat. V oslabení to pro nás proti kvalitní a zkušené Líšni bylo velmi složité. Soupeř brzy vyrovnal a v dalších minutách byl docela blízko vstřelení další branky. Naše mužstvo pracovalo a dřelo. S ohledem na fakt, že jsme půlhodiny hráli o deseti, má bod svoji váhu.“

Domácí lodivod se rozpovídal i o tématu červených karet, které provázejí podzim FCV ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE: „Je samozřejmě jednoznačně na zamyšlenou, že jsme během 16 zápasů nasbírali 6 vyloučení. Ztratili jsme díky tomu nemálo bodů. Navíc do prvního jarního duelu půjdeme bez vyloučeného Justina a vyžlucených Turečka a Vedrala. To už je pro nás problém, jsem naštvanej. Zvlášť, když jsme utkání s Líšní nezvládli za tři body.“

Jak bezprostředně po posledním podzimním duelu sezónu hodnotíte? „Nechci něco urazit. Po uplynulém ročníku, kdy jsme se zachránili v posledním kole, jsme vlastně ani žádné očekávání neměl. Byl jsem zvědavý, kam nás to v realitě zavede. Konečných 25 bodů po 16 kolech rozhodně není špatných, to vůbec ne. V některých zápasech jsme určitě měli navíc, v jiných jsme naopak měli potřebný kus štěstí. Můj vnitřní pocit je takový, že v současné bilanci nám k mé spokojenosti schází 4 nebo 5 bodů. Myslím, že jsme na ně měli. Na první dobrou mne napadají utkání na Spartě, ve Varnsdorfu, v Kroměříži a samozřejmě nemohu nezmínit dnešní zápas.“

David Oulehla si v závěru vzal slovo a do novinářských diktafonů uvedl: „Chci mužstvu poděkovat za celý podzim. Kluci tvrdě pracovali a dřeli. Každý z hráčů odevzdal maximum a svým dílem přispěl k našemu současnému bodovému zisku. Díky za to!“

Ježour TV: Nabízíme vám nejen tradiční hodnocení utkání, ale rovněž poměrně obsáhlé hodnocení skončené podzimní sezóny z úst povolaných – kapitána Filipa Vedrala a kouče Davida Oulehly.