30.11.2023, Matyáš Fuks

Podzimní žákovské hodnocení: U14 - Jakub Pavlas

Podzimní žákovské hodnocení: U14 - Jakub PavlasPřinášíme vám další z řady rozhovorů trenérů mládeže FC Vysočina, kteří hodnotí počínání svého celku na podzim. V tomto článku se zaměříme na ročník U14 vedený trenérem Jakubem Pavlasem. Starší žáci nastupují v soutěži MSŽL a nachází se na 4. místě se ziskem 29 bodů!

 

Hodnocení podzimu

Tím, že ročník 2010 přecházel do kategorie starších žáků U14, s čím se pojí i výběr do Regionální fotbalové akademie, pracovali jsme s mnoha nově příchozími hráči, kteří přišli z nižších soutěží, což v týmové součinnosti bylo první dva měsíce opravdu znát. Letní příprava nám taktéž moc neukázala, jelikož soupeře jsme poráželi velkými rozdíly, kromě prvního zápasu s Českými Budějovicemi, kteří zase porazili nás, a to hlavně týmovou sehraností a samozřejmě to podpořili i svoji kvalitou. Jsem moc rád za to, že kluci se byli schopni rychle adaptovat na herní projev a styl, který máme nastavený napříč žákovskými kategoriemi, jak v klubu, tak v RFA.
Za zmínku určitě stojí to, že první zápas v žákovské lize (19.8.2023) s 1. FC Slovácko, jsme prohráli 12:0 a hráči ze Slovácka nás přehráli snad ve všech ohledech. Nutno podotknout, že v tomto utkání nastoupilo v základní sestavě 7 hráčů, kteří přišli do FKM Vysočina Jihlava teprve v létě. Odveta proti tomuto týmu nás čekala 4. listopadu a pro kluky, ale i pro mě, to byla obrovská výzva, jakou práci jsme za necelé 3 měsíce udělali. Tento zápas na Slovácku jsme remízovali v poměru 2:2. Tím, že jsme v kategorii U14, tak výsledek pro mě nebyl zcela na prvním místě, ačkoli každý zápas chceme samozřejmě vyhrát, ale největší ‘’úspěch’’ pro mě byl, jakým způsobem jsme byli schopni Slovácku, kde jsou za mě v tomto ročníku momentálně fotbalově a hlavně pohybově nejzajímavější hráči, konkurovat.
Kluci každým zápasem začínají čím dál více věřit tomu, co se po nich vyžaduje a co trénují, a že ‘’naše’’ nastavená klubová filozofie přináší tížený efekt.

Za podzimní část sezóny jsem tedy spokojený, kluci vytvořili dobrý kolektiv, kde s ním roste velká, ale zdravá konkurence. Získali jsme 29 bodů a přezimujeme na čtvrté příčce se ztrátou 6-ti bodů na příčku třetí, což si myslím, že v konkurenci s nejlepšími týmy na Moravě je to pro celou Vysočinu dobrá vizitka. Velké díky si určitě zaslouží i celý realizační tým RFA, počínaje všemi trenéry a končí naší fyzioterapeutkou. Pro hráče totiž vytváří výborné zázemí a né jen pro fotbalový rozvoj, ale i ten všeobecný.

Nejvydařenější zápas podzimu?
Mohl bych jmenovat mnoho z nich, jelikož jsme s mnoha soupeři sehráli velmi kvalitní zápasy odpovídající žákovské lize.
Za zmínku určitě stojí již zmiňovaný zápas se Slováckem, který jsme herně opravdu zvládli a zápas skončil remízou 2:2.
Dále bych zmínil oba zápasy se Zbrojovkou Brno. První z nich jsme sice nedokázali dotáhnout do vítězného konce, ale herně jsme určitě nebyli horším týmem. Odvetu s Brnem jsme, i za nepříznivého stavu v prvním poločase, kde jsme prohrávali 0:3, dokázali velmi dobrým výkonem otočit a zvítězit 6:5. Je dobré podotknout, že jsme jediným týmem, který Zbrojovku v soutěži dokázal porazit.
A v neposlední řadě bych vyzdvihnul zápas se Zlínem, který jsme zvládli velmi suverénně výsledkově, ale i herně a zvítězili 9:0.
Jsem rád, že si kluci dokázali, že mohou hrát opravdu s každým soupeřem a hlavně svým pohledným kombinačním fotbalem.

Nejhorší zápas podzimu?
Nejhorší zápas podzimu určitě byla prohra se Slováckem, kde jsme prohráli 12:0
Další nepovedené utkání bylo v Opavě, kde jsme prohráli 1:0.
A asi bych zde zmínil i zápas s Karvinou, který jsme sice výsledkově zvládli rozdílem 7:3, ale naše hra nebyla úplně dle mých představ.

Nejlepší hráči podzimu?
Nebudu určovat nejlepší hráče, nedělal jsem to celý půlrok, nebudu to dělat ani teď, ale vnímám, že v tomto ročníku je hodně zajímavých individualit a každý z hráčů přispěl k jednotlivým zápasům svým dílem. Proto na tuto otázku bych těžko hledal odpověď, musel bych vyjmenovat snad každého hráče a ke každému z nich něco vyzdvihnout. Jak už jsem říkal, u kluků roste velká, ale zdravá konkurence a sami si ji na sebe vytvářejí, což je z pohledu trenéra výborná zpětná vazba.
Vidím, že kluci se chtějí zlepšovat každý nastávající den, než byli ten předchozí.

Na které aspekty se v zimní přípravě zaměříte?
Chci podotknout, že na naší zimní přípravě nejvíce kvituji, že nás čekají opravdu kvalitní soupeři dokonce i ze sousedního státu ze Slovenska. Co se týče daných aspektů v tréninkovém procesu, tak asi nebudeme úplně měnit náš dosavadní tréninkový proces. Určitě se zaměříme více na dovednosti na daných postech, které nám chybí. Dále budeme pracovat i na rozvoji herní kondice, kterou budeme rozvíjet ve hrách a zábavnou formou.

U14 – hráčské statistiky za podzim 2023

Branky + asistence: Ritter David - (15+9=24), Jančok Václav - (6+11=17), Kaplan Jakub - (13+3=16), Březina Šimon - (7+3=10), Bubík Tobiáš - (2+5=7), Paštyka Petr - (5+1=6), Sláma Jiří - (5+1=6), Bláha Vojtěch - (3+0=3), Horníček Adam - (2+1=3), Pokorný Vojtěch - (2+1=3), Procházka Šimon - (2+1=3), Topolovský Tomáš - (1+2=3), Matula Jan - (1+1=2), Tlačbaba Tomáš - (1+1=2), Vodička Jakub - (1+1=2),

Odehrané zápasy + minutáž: Tlačbaba Tomáš - 16 (1247), Jančok Václav - 16 (1213), Březina Šimon - 16 (1042), Pokorný Vojtěch - 15 (1034), Ritter David - 15 (896), Topolovský Tomáš - 14 (1055), Vodička Jakub - 14 (640), Ryška David - 14 (605), Sláma Jiří - 14 (597), Bláha Vojtěch - 13 (605), Brodina Matěj - 13 (560), Procházka Šimon - 13 (420), Horníček Adam - 12 (885), Kaplan Jakub - 12 (799), Bubík Tobiáš - 12 (656), Paštyka Petr - 10 (500), Matula Jan - 9 (242), Procházka Dominik - 7 (363, Gebauer Adam - 6 (270)

 
Aktuálně

Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24

Přinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu