16.06.2007, Miroslav Fuks

Zpackanou sezónu Vysočina zakončila remízou a pádem na 5. místo

Zpackanou sezónu Vysočina zakončila remízou a pádem na 5. místoFotbalisté FC Vysočina Jihlava dnes posledním utkáním zakončila sezónu, která rozhodně nenaplnila ambice klubu a přání fanoušků. Rozlučkový zápas proti Hradci Králové přinesl zejména díky druhé půli zajímavou podívanou s velkým obratem skóre z 0:2 na 3:2. Přesto domácí hřání vítěznou tečku za ročníkem neudělali a remizovali 3:3. V konečném účtování soutěže se tak propadli až na 5. místo tabulky. V zápase za Jihlavu jednou skóroval Lovětínský a dvakrát Faldyna, který tak potvrdil pozici nejlepšího střelce II. ligy.

Diváci: 350

FC Vysočina: Tulis - Bartoš, Kadlec, Šourek, Drga - Čermák (81. Pacholík), Vít (58. Vladyka), Lovětínský, Svoboda - Rabušic, Faldyna
Hradec Králové: Lindr - Přibyl, Wozniak, Filip, Dvořák - Rezek (74. Špidlen), Šmarda, Karal, Pilař (87. Kanda) - Munster (74. Semerák), Hašler

První poločas nepřinesl před hrstkou nejvěrnějších diváků příliš atraktivní fotbal. Domácí sice měli územní převahu, avšak nedokázali si vypracovat vyložené brankové příležitosti. Hosté se prakticky z jedné vážnější šance po chybě jihlavské obrany ujali ve 28. minutě vedení, když si na centrovaný balon dobře naskočil Hašler a bez větších problémů jej poslal hlavou do sítě. Jihlava mohla kontrovat ve 35. minutě poté, co Drga poslal do rychlého brejku Čermáka, střelu zakončujícího Rabušice ale stačili hosté v poslední chvíli zblokovat. Ve 38. minutě spálil během pár sekund dvě šance Svoboda, který nejdřív hlavičkoval nad a vzápětí trefil jen brankáře. Do třetice jihlavský střelec spálil šanci ve 43. minutě, kdy ze 20 metrů těsně přestřelil branku.
Vysočina do druhé části vkročila s velkou snahou vyrovnat, ovšem místo toho z brejku inkasovala. V 51. minutě se mezi domácími obránci prosmýkl znovu Hašler a sám podél padajícího Tulise nezaváhal. Definitivně mohl Jihlavu zlomit v 56. minutě v obrovské šanci Munster, ale z bezprostřední blízkosti k údivu všech trefil jen tyč. Až v tu chvíli se favorit probudil z letargie. V 65. minutě vybídl Čermák přesným centrem na hlavu ke gólu Faldynu a stejný hráč o šest minut později vyrovnal přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna. Dokonalou obrátku zakončil jedenáct minut od prvního jihlavského gólu Lovětínský, který dorazil do sítě Lindrem vyražený míč po střele Svobody. Přestřelka však ke smůle domácích pokračovala a v 81. minutě využil hradecký roh k vyrovnání Přibyl. Definitivně tak nejen uzavřel účet divokého zápasu, ale také připravil Jihlavu o třetí místo v tabulce a srazil ji až na pátou příčku.